Пошук роботи через інтернет: інструменти та можливості

У тих, хто в комплексі використовує всі онлайн-інструменти пошуку роботи, набагато більше шансів знайти гідне місце, ніж у тих, хто вважає за краще обмежитися одним каналом. Якщо ви досі упевнені в тому, що соціальні мережі та інші онлайн-майданчики – це всього лише засіб неформального спілкування, ви втрачаєте відмінну можливість професійного розвитку.

Під час пошуку роботи вам слід остерігатися шахраїв. Якщо багато які оголошення, що стосуються заробітку в Мережі, складно прийняти за серйозну можливість працевлаштування, то в деяких випадках стати жертвою обману може навіть грамотна і обережна людина. Уважно вивчайте інформацію про організацію, яка запропонувала вам вакансію, шукайте відгуки, історію і рекомендації в професійних колах.

Ваше резюме – це єдина можливість привернути увагу потенційного роботодавця на старті. Використовуйте по максимуму всі канали підвищення його ефективності: на багатьох ресурсах є рекомендації і сервіси щодо поліпшення резюме, також ви можете вивчити статті та інтерв’ю з HR-фахівцями. На сайтах пошуку роботи ви часто можете побачити і платні послуги з аналізу та оформлення резюме. Також ви можете звернутися до фахівців в даній сфері, які працюють на фрілансі. Який би спосіб підвищення привабливості резюме ви не вибрали, вам слід розуміти, що через недбало оформленого CV ви можете втратити увагу роботодавця, який, можливо, був би зацікавлений в вас як у фахівці.

Найбільш популярні способи знайти роботу через інтернет – це сайти пошуку роботи, а також соціальні мережі. Мова йде не тільки про професійні співтовариствах, в яких HR-фахівці ведуть пошук співробітників, але і про ті випадки, коли вакансії не викладаються у відкритому доступі, а кандидатів шукають через знайомих. Уважно вивчайте новинну стрічку на предмет оголошень і постів про відкриті позиції: рекомендації вашого знайомого стануть для вас хорошою перевагою.

Для використання соціальних мереж в якості майданчиків для пошуку роботи вам в першу чергу необхідно скласти список професійних ресурсів. LinkedIn, професійні, спеціалізовані спільноти на Фейсбук – ви повинні позначити свою присутність на цих і інших майданчиках, які допоможуть вашому кар’єрному розвитку. Зверніть увагу на те, що ваш профіль повинен відображати ваші найкращі професійні якості: не бійтеся розповідати про свої досягнення, діліться з контактами інформацією про цікаві проекти і завдання. Уявіть, що ви HR-фахівець, який вивчає профіль в соціальних мережах. На що б ви звернули увагу в першу чергу? Що вам здалося б привабливим? Що налаштувало б проти кандидата?

Якщо вас цікавлять конкретні компанії, вам слід підписатися на них в соціальних мережах. Це можливість не тільки дізнатися про відкриті вакансії, а й почати розуміти корпоративну культуру, вимоги до співробітників, особливості роботи. Якщо ви отримаєте запрошення на співбесіду, то вашою конкурентною перевагою стане демонстрація обізнаності про компанії. На заході і в США багато HR-фахівці шукають співробітників через професійні соціальні мережі, і це є основним інструментом найму та підбору. В Україні цей спосіб ще не став настільки популярним, тому вам слід дотримуватися кордони між нетворкінгом і нав’язливістю. Якщо ви познайомилися з представником компанії, яка вас цікавить на діловому заході або у вас є спільні знайомі, ви можете через соцмережі, в продовження встановлення контакту, звернутися безпосередньо. Однак якщо ви будете просто розсилати резюме керівникам і співробітникам служби персоналу в особистих повідомленнях, то навряд чи це дасть результат. Зверніть увагу, що стежити за своєю поведінкою в соціальних мережах необхідно і після працевлаштування. Багато компаній контролюють поведінку співробітників, навіть якщо відкрито про це не говориться. Так, слід проявляти в своїх повідомленнях і статусах лояльність не тільки до компанії-роботодавця, але і до конкурентів, оскільки це є частиною професійної етики. Утримуйтеся від публічних коментарів на адресу своєї компанії, колег і керівників навіть в тому випадку, якщо у вас виник конфлікт з ними. Кожен співробітник компанії несе відповідальність за формування позитивного іміджу організації, і ваші партнери або клієнти, побачивши ваш коментар в соціальній мережі, можуть змінити свою думку у гіршу сторону, що позначиться на ефективності бізнесу. Якщо ви потрапили під скорочення, також утримайтеся від коментарів в своєму профілі. Колишнім колегам або керівникові ви все одно нічого не доведете таким способом, а ваша ділова репутація може постраждати.

Крім того, не забувайте про такий спосіб, як відправка резюме безпосередньо в компанію. При грамотно складеному резюме і супровідному листі такий інструмент може стати досить ефективним.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.