3 листа після співбесіди: як американці добиваються посад, що їм подобаються за допомогою e-mail

Ми не звикли нав’язуватися роботодавцям і HR-ам: якщо нам не відповідають за кілька тижнів з компанії мрії, ми сумуємо, перевертаємо цю сторінку свого життя і йдемо далі. А чи правильно ми робимо?

– Ми вам передзвонимо, – посміхається HR компанії «Мрія Incorporated» і проводжає тебе до ліфта.

І HR, і ти знаєте: якщо твоя кандидатура в результаті не підійде компанії, ніхто тобі не передзвонить. А ти сам в компанію дзвонити і писати не будеш: пообіцяли ж, що самі з тобою зв’яжуться.

Можливо, схема «сидіти і чекати до перемоги» користується популярністю тільки у нас. Принаймі, за пару тижнів нашого очікування американець відправив би вже 3 емейла. Розповідаємо, що це за емейли, коли їх потрібно відправляти і даємо шаблони таких листів.

Навіщо писати в компанію відразу ж після співбесіди?

Якщо тебе не просили вислати після співбесіди додаткову інформацію про себе, посилання на твою роботу або сайт того ресторанчика, про який ти так жваво розповідав одному зі співробітників під час розмови, – виникає питання: «А навіщо мені писати туди?»

Правильно складений лист відразу після інтерв’ю показує, що ти чемний, уважний і професійний. А ще він допомагає виділитися з натовпу тих, хто був і буде на тій же співбесіді.

Виглядати цей лист повинен приблизно так:

Ще раз добрий день, [ІМ’Я ЛЮДИНИ, яку пишеш].

Дякую вам за те, що знайшли час, щоб поговорити зі мною про [ПОСАДУ, НА ЯКУ ТИ брав участь у співбесіді] в [НАЗВА КОМПАНІЇ]. Мені сподобалося обговорювати з вами [ЩОСЬ ВАЖЛИВЕ, ЩО ВИ ОБГОВОРЮВАЛИ]. Буду радий почути відповідь від вас в майбутньому і сподіваюся дуже скоро внести свій вклад в розвиток вашої компанії.

Дайте мені знати, якщо у вас будуть якісь питання чи уточнення.

З повагою,

[ТВОЄ ІМ’Я]

Чому цей електронний лист працює? Він показує, що ти:

  • люб’язний, уважний і зважаєш на напружений графік роботи HR: «Дякую вам за те, що знайшли час, щоб поговорити зі мною про …»;
  • написав його спеціально для цієї компанії і спеціально для цього менеджера по найму: «Мені сподобалося обговорювати з вами …»;
  • дійсно хочеш отримати посаду: «Буду радий почути відповідь від вас в майбутньому і сподіваюся дуже скоро внести свій вклад в розвиток вашої компанії …»

Завважте, що лист вище – просто шаблон. Видозмінюйте його, додавайте свої фішки, робіть текст більш дружним, людським і живим. І головне – будь чесним.

Як тільки ти відправиш цей лист (або листи, якщо компаній кілька), почекай хоча б один тиждень. Він може здатися найдовшим тижнем у твоєму житті, коли тобі буде хотітися перевіряти свою поштову скриньку кожну годину на наявність відповідного листа. Щоб позбавити себе від цього божевілля, частіше нагадуй собі, що у HR-менеджерів є своя власна робота – крім пошуку нових співробітників.

Що написати через тиждень, коли від HR немає відповіді?

Якщо після закінчення тижня ти все ще не отримав відповідь від менеджера по найму в компанії своєї мрії, можна відправити ще один невеликий лист. Ось такий:

Добрий день, [ІМ’Я ЛЮДИНИ, якій пишеш].

Сподіваюся що у вас все добре. Я хотів дізнатися, як просуваються справи з вакансією [ПОСАДУ, НА ЯКУ ТИ проводити співбесіду] в [НАЗВА КОМПАНІЇ], яку ми обговорювали минулого тижня. Я все ще дуже зацікавлений в цій посаді і все ще дуже хочу допомогти компанії стати ще кращою.

Чи можу я що-небудь зробити, щоб полегшити процес прийняття рішення? Просто дайте мені знати, якщо так.

З повагою,

[ТВОЄ ІМ’Я]

Чому цей електронний лист працює? Він:

  • ввічливо просить надати інформацію про процес найму: «Я хотів дізнатися, як просуваються справи з вакансією …»;
  • підтверджує твоє бажання працювати в компанії: «Я все ще дуже зацікавлений в цій посаді і все ще дуже хочу допомогти компанії стати ще кращою»;
  • показує, що ти можеш і хочеш допомогти: «Чи можу я що-небудь зробити, щоб полегшити процес прийняття рішення?»

Цей лист повинен бути коротким – можливо, навіть ще коротше, ніж перший лист.

На цьому етапі менеджер по найму може:

  • взагалі не відповісти;
  • написати тобі, що вони все ще приймають рішення і повідомлять, коли його приймуть;
  • повідомити тобі, що ти один з головних претендентів на посаду або що вони вже зробили вибір на твою користь;
  • повідомити тобі, що вони зробили вибір на користь іншої людини.

Якщо ти отримав перший варіант відповіді, почекай ще один тиждень. А потім надійшли цей лист:

Фінальне лист

Добрий день, [ІМ’Я ЛЮДИНИ, яку пишеш].

Я просто хотів переконатися, що ви бачили мій останній лист і що я не пропустив лист від вас помилково або випадково. Дайте мені знати, якщо ви все ще зацікавлені в моєму бажанні працювати у вас.

З повагою,

[ТВОЄ ІМ’Я]

Це найкоротший лист з усіх. Відправивши його, ти повинен забути про цю вакансію. Твій час цінний, і ти не хочеш витрачати його на компанію, яка змусила тебе чекати три тижні. Правда ж?

Відправ цей лист і продовжуй жити так, ніби тобі вже відмовили. Якщо ця компанія в результаті повернеться до тебе – це здорово! Якщо ж ні, продовжуй пошук роботи. Вакансія мрії, вона, як щастя, – не за горами. А може, і за ними, якщо ти переїдеш працювати за кордон.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.