Як добре робити свою роботу без любові

«Любити» роботу – модний тренд, якому хочеться наслідувати. Але багато на неї просто ходять. Ми обійдемо поважним мовчанням тих щасливчиків, які люблять недільні вечори – тому що зовсім скоро на роботу. І промовчимо про пошук покликання та інші високі матерії: не у всіх є на це час і бажання.

Іншим пропонуємо інший шлях: працювати не «з любові», а спираючись на цінності, інструменти психології і практико-орієнтовану мотивацію. Наприклад …

Працюйте і збагачуйтесь тому, що здатні на це

Багатьом людям просто «дано»: швидкісне мислення, здатность до глибокого аналізу, стресостійкість або талант зачаровувати оточуючих всього декількома словами. Все це допомагає бути успішним в багатьох професійних сферах. І часто сама можливість процвітати без зусиль (майже!) приносить внутрішнє задоволення.

Ви можете не просто робити свою роботу добре. Нехай професійний або навіть спортивний азарт підстьобне вас:

  • виходити за рамки.

Якщо будете постійно робити краще і більше, ніж потрібно, то а) створите приємний гормональний коктейль з тестостерону і дофаміну, б) привернете увагу керівників і отримаєте шанс на більш цікаву (можливо, улюблену в майбутньому) роботу.

  • вирішувати проблеми, які інші співробітники не бачать.

Якщо застаріла CRM, не вистачає зручного віджету на сайті, потрібно освіжити фірмовий стиль або оптимізувати витрати на відрядження – візьміться за ці проекти. Можливо, вони виведуть вас на нову професійну траєкторію.

Шукайте не любов, але інтерес

Навіть не відчуваючи теплих почуттів до нинішньої роботі, ви за бажанням назвете пару завдань або напрямків, які вас «чіпляють», цікаві вам. Кар’єрний консультант радить розвивати, підігрівати в собі цей інтерес.

Виявляється, згідно з дослідженнями вчених, люди здатні усвідомлено і цілеспрямовано отримувати задоволення від будь-яких дій – за умови, що інвестують в них достатньо часу і сил. Це відбувається так:

Ви не любите роботу, і вам нудно. → Ви знаходите в роботі цікавий аспект. → Ви приділяєте йому час, читаєте, відвідуєте заходи, знаходите однодумців і наставників. → Вам вже не так нудно, а сфера інтересу розширюється. → Ваш інтерес стає вашої експертизою і займає помітну частину роботи. → Ви знову любите свою роботу.

Візьміть за правило регулярно дізнаватися нове. Буває так, що люди не люблять роботу, тому що відчувають нестачу знань і навичок для того, щоб по-справжньому в ній досягти успіху. Вони працюють немов «на четвірку», усвідомлюють це і розчаровуються (в собі і в роботі). Кращий спосіб вирішити проблему – інвестувати в безперервну освіту і розвиток. Нові знання відкриють вам нові професійні горизонти, адже світ не стоїть на місці.

Кидайте собі виклики

Можливо, ви просто засумували: сотні завдань за розкладом зовсім не означають, що вам цікаво їх виконувати. Придумайте спосіб розірвати шаблон: спробуйте виконувати певні функції в 2 рази швидше, або подвоїти обсяг особистих продажів за півроку, або стояти в планці по 5 хвилин під час обіду.

Навіть останній варіант внесе різноманітність у ваші робочі будні, але якщо придумаєте і зробите проект, який змінить щось на краще в роботі вашої компанії – професійна самооцінка виросте, і ви зможете зважитися на рух в сторону улюбленої або більш бажаною роботи.

Активно спілкуйтеся з цікавими колегами

Одна дослідницька компанія ще в 2014 році оголосила: є прямий зв’язок між наявністю близьких друзів з роботи і захопленістю робочим процесом.

Любити роботу простіше, якщо, виконуючи професійні завдання, ви маєте справу з яскравими, надихаючими, мотивованими людьми, які доречно жартують, приділяють час особистому розвитку, близькі вам за цінностями. Пошукайте таких у своєму оточенні: іноді досить трохи слухати людей уважніше.

Стати наставником

Іноді любов до роботи проходить тому, що ви надто добре її знаєте. Якщо поміняти роботу або посаду ви не можете або поки не готові, то застосуєте ваші глибокі знання, навчаючи інших – новачків або колег. Можливо, ви знайдете натхнення і знайдете себе у викладанні, наставництві, менторстві. Заодно зможете розвинути в собі ораторські здібності, навички «переконувати, не перемагаючи».

Крім того, ви будете постійно спілкуватися з тими, хто лише занурюється у вашу професію, – і отримаєте шанс згадати, що саме вам колись в ній сподобалося.

Перестаньте жити роботою

Якщо ніяк не вдається роботу полюбити і не готові її міняти, змиріться, що вона – лише зручний інструмент, фундамент, на якому будується ваше «інше» життя. Зрештою, ви не Іван Васильович – бухгалтер, а Іван Васильович – чоловік, батько, яхтсмен, книголюб, мандрівник (виберіть те, що для вас дійсно важливо).

Якщо у вас є мрія – почніть її потихеньку втілювати, і нехай зарплата, яку ви отримуєте на ненависній роботі, допомагає закривати іпотеку, змінювати автомобілі і оплачувати навчання дітей. Залиште їй третину доби, коли будете вирішувати робочі завдання «досить добре» – і живіть із задоволенням інші дві третини.

Створіть собі яскраве, насичене життя

Почніть грати в музичній групі, заведіть письменницький блог, займіться спортом, якому раніше приділяли недостатньо уваги. Буде подвійно корисно знайти однодумців на роботі: організувати спортивну команду або читацький клуб.

Делегуйте саму нелюбиму частину роботи

Навіть захоплені люди не задовольняються роботою «нон-стоп»: завжди є завдання, які робити не просто не хочеться. Такі завдання виводять з себе, псують настрій прямо з ранку, не підходять вам за цінностями або типу темпераменту. Якщо це можливо, знайдіть колегу або підлеглого, якому подібні завдання будуть в радість. Делегуйте або обмінюйтеся на рівних – і ступінь задоволеності роботою виросте.

Відключайтеся відразу і беззастережно

Якщо робота не радує і не надихає, не дозволяйте цьому відчуттю отруювати ваше життя поза роботою. Ніяких повідомлень в чатах після закінчення робочого дня (плюс 1 година)! Ніяких принесених додому на вихідні проектів!

Відключатися допоможуть:

  • сила волі (можете додати «відключення від роботи» в трекер корисних звичок),
  • ритуал (наприклад, спустошення поштової скриньки в останні 15 хвилин робочого дня),
  • домовленості з колегами і навіть з керівником.

Зробіть робоче місце максимально приємним

Заповніть робочий простір фотографіями сім’ї, улюбленими сувенірами з подорожей, чимось іншим, що принесе радість. Заведіть на роботі смішний кухоль. Створіть класний робочий плейлист. Принесіть з дому кавоварку і насолоджуйтеся якісною кавою.

Можете створити собі «щасливе місце»: знайдіть вдале фото або роздрукуйте абстрактну картину, дивлячись на яку будете подумки переноситися в ту особливу, щасливу мить. Додайте фото так, щоб погляд не падав на нього постійно (наприклад, на стіні у себе за спиною) – і повертайте до нього тоді, коли потрібно відновити сили і душевну рівновагу.

Приємна робоча атмосфера – це не тільки про інтер’єр і доречні милі дрібниці, а й про психологічний клімат, про турботу про себе. Не пліткуйте і не заохочуйте плітки, тримайтеся подалі від токсичних колег, робіть перерви на перегляд смішних відео (і діліться ними) – і в цілому не забувайте відпочивати. Обговоріть з керівником віддалений формат роботи або гнучкий графік – благо, відношення до нього зараз в професійному співтоваристві покращилося.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.