5 правил ефективної віддаленої роботи

Насправді, працювати віддалено не страшно, якщо правильно побудувати робочий режим і комунікації.

У віддаленої роботи, також як у роботи з офісу, є свої переваги. Якщо ми навчимося однаково добре діяти і з дому, і офісу, у бізнесу відкриються нові перспективи.

Отже, основні правила віддаленої роботи:

Правило № 1. Пишіть всюди

Якщо у вас є термінове питання, яке потрібно було вирішити ще вчора, не соромтеся діставати колег всюди: напишіть в робочий чат і месенджери, відправте email, зателефонуйте! Так ваше повідомлення точно побачать.

У повідомленні коротко поясніть, що саме потрібно зробити, навіщо і чому так швидко, у якому вигляді ви хочете отримати результат. Так ви заощадите і собі, і колезі масу часу.

Правило №2. Знайдіть собі робоче місце

Ідеально, якщо їх буде декілька. Робочий стіл, затишне крісло, кухня, де можна попити чаю, не відриваючись від ноутбука – переміщайтеся поступово з одного в інше, щоб не засиджуватися.

А ось працювати в ліжку не варто: постійно будете відволікатися. І ліжко ми рекомендуємо обов’язково прибирати. Це задасть бадьорий настрій робочого дня.

Правило №3. Розділіть час

Працюючи з дому, потрібно вміти розділяти робочий і неробочий час, інакше вийде, що і домашні, і робочі справи будуть зроблені наполовину.

Коли збираєтеся почати працювати, скажіть про це домашнім і намагайтеся не відволікатися. Приберіть соціальні мережі, забудьте про неприготований обід і не розібрану шафу. Займайтеся тільки роботою. Буде ідеально, якщо ви з вечора покладете собі до холодильника пару перекусів, щоб їх можна було швиденько зажувати біля комп’ютера, як в офісі.

Увечері закривайте ноутбук і займайтеся будинком, спілкуйтеся з близькими і відпочивайте. Якщо складно налаштувати робочі години відразу, скористайтеся Лайфхак: перед роботою знімайте улюблену піжаму і переодягайтеся в робочу або просто повсякденний одяг.

Правило №4. Спілкуйтеся з колегами

Багато людей на самоті починають сходити з розуму. Їм не вистачає офісного шуму і розмов у кулера. Продуктивність падає, робота стоїть. Біль, тлін і страждання.

Раніше проблему легко було вирішити: не можете працювати вдома, сходіть в коворкінг або в кафе. Ефективність роботи там, до речі, різко підвищується аж на 8%: магія зміни обстановки.

Тепер ви можете перейти з вітальні в кухню, а звуки вулиці включити на плеєрі. Залишилося тільки забезпечити собі спілкування з колегами. Але це теж нескладно!

Крім робочих зустрічей та нарад, створіть загальний чат, куди будете кидати кумедні меми, статті та картинки з котиками. А в обід збирайтеся біля моніторів з кружками, щоб поговорити через онлайн-конференцію. Ці дрібниці допоможуть точно усвідомити, що ви – команда. А зараз це дуже важливо.

Правило № 5. Плануйте свій день

Якщо з вечора підготувати робоче місце і продумати, чим ви будете займатися, влитися в робочий процес вийде набагато швидше. Зазвичай людині вистачає 3-4 години напруженої відокремленої роботи в день. Перевірте, щоб в цей час вам точно ніхто не заважав. Не соромтеся сказати колегам, що ви працюєте над серйозним завданням і відволікати вас можна тільки в разі кінця світу.

Решту часу присвятіть менш важливим завданням і зустрічам. Розплануйте графік робочих нарад на тиждень: на віддаленій роботі потрібно вміти координуватися, а, значить, доводиться багато спілкуватися.

Спробуйте слідувати цим правилам, і працювати з дому буде набагато простіше і приємніше.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.