Адміністратори-динозаври. Як штучний інтелект захоплює сферу послуг

Розповідаємо про чат-боти, корисні роботи, аналітичні системи і розумні магазини.

У фільмі про космічну подорож «Пасажири» показують робота-бармена, який мало чим відрізнявся від звичайної людини. Він змішує і розливає напої, підтримує бесіду і навіть вміє зберігати таємниці.

Чи далека така реальність від фантастичного фільму? Сьогодні поговоримо про те, як останні відкриття в галузі штучного інтелекту допомагають бізнесу краще обслуговувати клієнтів. Ви дізнаєтеся про чат-боти, корисні роботи, аналітичні системи і розумні магазини.

Вчені давно намагаються створити машину, яка буде вирішувати складні завдання, доступні лише людському інтелекту, і при цьому самостійно навчатися. Якщо з точки зору науки повноцінний штучний розум поки що залишається фантастикою, то в бізнесі вже навчилися використовувати системи штучного інтелекту, щоб заробляти більше. У помічники беруть і роботів-динозаврів.

Роботи

Робототехніку давно використовують у виробництві. Тепер завдяки розвитку штучного інтелекту роботи навчилися «бачити» і «чути», що робить їх корисними в сфері обслуговування.

Роботи можуть водити машини, доставляти їжу, консультувати клієнтів, прибирати і зустрічати гостей на ресепшені.

У липні 2015 року у японському містечку Сасебо відкрився готель Henn-na Hotel, в перекладі «Дивний готель». Весь персонал в готелі – роботи. На ресепшені гостей зустрічають високотехнологічні адміністратори: дівчина і динозавр. Також в готелі працюють роботи-прибиральники і роботи-портьє.

Плюси від використання роботів очевидні. Вони ніколи не втомлюються, можуть працювати цілу добу без відпустки і вихідних і не вимагають зарплати. Крім того, залучаючи роботів до обслуговування клієнтів, компанія отримує додаткову конкурентну перевагу, якусь родзинку.

Що стосується перевезень, то пасажири поки не довіряють роботам. Безпілотні таксі все ще супроводжують звичайні водії, щоб людям було спокійніше.

Компанія «Убер» тестує безпілотні таксі в Пітсбурзі. Першими автомобілями, на які встановили автономні системи управління, стали «Форд» і «Вольво». Однак в майбутньому «Убер» планує співпрацювати і з іншими марками.

Чат-боти

Чат-бот – це віртуальний помічник, який допомагає компаніям відповідати на питання клієнтів і тим самим скоротити витрати на колл-центр.

Чат-бот відрізняється від звичайного запрограмованого на певні запити алгоритму тим, що здатний вчитися. Машинне навчання – головна помітна особливість штучного інтелекту.

Після запуску чат-бот відповідає на прості запитання, а решту передає операторам. Однак чим більше він взаємодіє з клієнтами, тим рідше йому потрібна допомога людини.

Чат-боти використовують банки, авіакомпанії, медичні центри, інтернет-магазини, щоб знизити навантаження на операторів і поліпшити сервіс. Віртуальні помічники уточнюють наявність товару, записують клієнта на прийом, розраховують страхові внески, допомагають вирішити технічні проблеми і відповідають на інші питання, які стосуються товарів або послуг.

Авіакомпанія KLM додала на свою сторінку Фейсбук чат-бота, який висилає копії посадкових талонів, повідомляє про початок реєстрації та затримки вильотів. Завдяки чат-боту авіакомпанія обробляє на 40% більше запитів у Фейсбук і не залишає клієнтів без уваги.

Чат-боти допомагають у кафе, ресторанах і таксі спростити процес замовлення для постійних клієнтів. Це підвищує лояльність і збільшує число повторних звернень.

Starbucks тестує функцію Starbucks Reorder. За допомогою віртуального помічника Alexa, розробленого Amazon, кафе пропонує клієнтам робити замовлення, просто сказавши смартфону: «Alexa, нехай Starbucks приготує мою стандартну каву».

Чат-боти наразі – найпоширеніша і модна сфера застосування штучного інтелекту. Розробників віртуальних помічників вже більше 10 000.

Аналітичні системи

Комп’ютери краще людини справляються з великими обсягами інформації. Використовуючи алгоритми машинного навчання, люди доручають штучному інтелекту аналізувати великі обсяги даних (Big Data), робити на їх основі висновки і будувати прогнози.

Штучний інтелект вже навчився аналізувати неструктуровані дані, що значно розширює сфери його використання. Алгоритм Google Show and Tell здатний розпізнавати об’єкти на фотографіях з точністю до 94%, а технології комп’ютерного зору допомагають штучному інтелекту бачити і розпізнавати об’єкти за допомогою відеокамер.

Поєднання високої продуктивності і можливостей штучного інтелекту робить машини корисними в процесі прийняття управлінських рішень та під час обслуговування клієнтів:

  1. В магазинах.

Системи відеоінтеллекту здатні розпізнавати, чи готовий покупець здійснити покупку по жестам, емоціям і історії покупок. Такі системи допомагають консультантам не набридати відвідувачам, а з’являтися саме тоді, коли вони необхідні. Система, розроблена компанією Emotient, за допомогою машинного зору аналізує емоції відвідувачів магазину і підлаштовує музику, освітлення та інші параметри під їх настрій.

  1. Для підготовки рекомендацій.

Найбільша в світі онлайн-платформа з планування подорожей Expedia використовує штучний інтелект, щоб складати індивідуальні рекомендації користувачам порталу.

  1. Для вирішення бізнес-завдань.

Фейсбук використовує штучний інтелект, щоб допомогти клієнтам швидко налаштувати рекламну кампанію і показувати оголошення тільки тим людям, яким вони цікаві. Для цього Фейсбук аналізує безліч даних з різних джерел про кожний акаунт і пропонує рекламодавцю найбільш підходящу аудиторію.

Розумні магазини

«Розумні будинки», які автоматично підтримують комфортні умови для життя людини, побудували ще в кінці 20 століття. Настав час розумних магазинів.

Компанія Amazon тестує на своїх співробітниках в Сіетлі супермаркет з ідеальним самообслуговуванням. Ви заходите, набираєте продукти і спокійно виходите з магазина. Ніяких касирів і черг, а гроші автоматично списуються з вашого рахунку в Amazon.

На вході в магазин ви запускаєте мобільний додаток, який і відстежує, які товари ви берете з полиць. Ці продукти додаються в список покупок. Якщо ви передумаєте і покладіть товар на місце, він автоматично забереться зі списку.

Щоб відстежити покупки кожного відвідувача, розумна система Amazon використовує технології комп’ютерного зору, машинного навчання і різні датчики.

Amazon збирається побудувати 2 тисячі таких продуктових магазинів по всій території США протягом наступного десятиліття. На жаль, поки технологія потребує доопрацювання. Як показали тести, система не завжди впевнена, який товар взято з полиці, а також не справляється з роботою, якщо в магазині більше 20 осіб.

Як ми побачили, технології штучного інтелекту допомагають бізнесу:

  • заощадити на обслуговуванні клієнтів;
  • поліпшити сервіс;
  • отримати конкурентну перевагу.

Бізнес бачить користь, тому інвестиції в штучний інтелект за останні три роки зросли в 4 рази і продовжують зростати.

Великі корпорації об’єднуються, щоб швидше отримати результати. На прикінці 2016 року Amazon, Facebook, Google, IBM і Microsoft створили організацію з дослідження штучного інтелекту Partnership on AI. На початку 2017 року до цього союзу приєдналася Apple.

Все це дуже скоро призведе до того, що штучний інтелект стане дешевшим і простішим в освоєнні і застосуванні, а отже, буде доступним навіть невеликим компаніям.

Слідкуйте за новинами в цій галузі, щоб встигнути використати нові можливості штучного інтелекту для розвитку бізнесу і обійти конкурентів. Майбутнє – за високими технологіями!

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.