Чарівний фрірайтинг

Для маркетологів, продуктологів і всіх, хто вміє-може-практикує писати тексти і генерувати ідеї, але іноді потребує натхнення.

Коли потрібно скласти список ідей для нового проекту по роботі, що може бути краще хорошого брейнштормінга з командою? Ми точно знаємо, що може бути гірше: відсутність брейнштормінгу, коли ти один на один залишаєшся з порожнім аркушем паперу і усвідомленням того, що через годину / 3 години / день тобі потрібно покласти на стіл начальнику мало не «Війну і мир» про ваш новий продукт.

Коли допомогти не може ні команда, ні власне натхнення – на допомогу приходить Фрірайтинг.

Що це?

Фрірайтинг – це той же брейнштормінг. Тільки за всю команду працює одна людина – ти. Ти перестаєш думати і виливаєш на папір весь свій потік свідомості: твій мозок генерує ідеї одну за одною, а руки записують.

Як це відбувається? Давате по кроках.

Крок перший. Береш ручку, папір або відкриваєш ноутбук.

Крок другий. Пишеш. Пишеш все, що тільки приходить в голову.

І це все?

Ні. Навіть у Фрірайтинг є свої правила. До речі, ось вони:

  1. Ніяких надзусиль.

Згадай будь-який важливий текст, який ти писав. Супровідний лист, резюме, статтю, звіт роботи за місяць. А тепер згадай, як ти вивіряв кожне слово, мучився над ідеями і витратив явно не 5 хвилин на написання тексту.

З фрірайтингом так напружуватися не потрібно. Ти вибираєш собі тему листа – наприклад, ідеї для просування нового продукту – і тримаєшся тільки за неї. Будь-які думки і асоціації, які виникнуть у тебе під час письма, повинні відобразитися на папері.

  1. Безглузді ідеї – це теж ідеї.

Спробуй сприймати фрірайтинг як змагання на кількість написаних ідей, якими б безглуздими вони не були. Записуй все. Коли ти вигадуєш ідеї для просування, припустимо, нового пилососа, ти в гарячому маренні можеш згадати бабусь біля під’їзду, які люблять критикувати сусідів. «Знову Женька весь ранок пилососив, поспати не дала, краще б на роботу влаштувалася», – можеш уявити ти. І як тобі це допоможе? Це може навести на думку про те, що напевно в мережі є бабусі-блогери, у яких можна купити рекламу цього пилососа.

Висновок: записуй навіть безглузді ідеї. Серед них обов’язково знайдуться геніальні. Вважай це слоганом фрірайтингу.

  1. Уявний потік обмежувати не можна, а час – потрібно.

Постав собі обмеження по часу – 20 хвилин, півгодини, годину – і заведи таймер. Так ти не будеш відволікатися на годинник і дозволиш собі повністю поринути у процес мислення.

  1. Це не творчість.

Не потрібно думати про те, як виглядає текст. Забудь про розділові знаки, вивірені абзаци і правопис. Людина мислить набагато швидше, ніж пише. Не прогав важливі думки через думи про те, як пишеться якесь слово. А ще використовуй скорочення.

  1. Як я провів це літо?

Ми теж не любили шкільні твори на дивні теми: «Як я провів це літо?», «Якби я міг повернутися в минуле, я б хотів жити в …» і тощо. Але у фрірайтингу подібні підказки тільки  допомагають.

Направляй свій розумовий процес у потрібний бік, задаючи собі відкриті питання. Наприклад:

  • Новим продуктом моєї компанії хотіли б користуватися …
  • Новий продукт моєї компанії краще, ніж товари конкурентів, тому що …
  • Якби я користувався цим новим продуктом, я б …

Приємного тобі фрірайтингу!

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.