Десять ознак необхідності зміни роботи

До пошуку нового місця служби штовхають різні причини – маленька заробітна плата, незадоволеність поточними завданнями, затяжний конфлікт з керівником і безліч інших чинників. У деяких випадках ви розумієте, що не можете ні місяця залишатися на старому місці, навіть якщо колись воно було для вас межею мрій. А трапляються ситуації, в яких зовні співробітнику нічого не заважає працювати: стабільний оклад, відсутність скарг на якість його праці, рівні стосунки з керівництвом і колегами. Так звана зона комфорту, яка призводить до професійної та кар’єрної кризи, не дає отримувати задоволення від своєї роботи і розвиватися.

В середньому ми проводимо на робочому місці 8-9 годин щодня – тобто більше, ніж зі своєю сім’єю або друзями. Погодьтеся, що відсутність очікування звільнення – недостатній аргумент для того, щоб залишатися на ненависній роботі без перспектив і можливостей реалізації?

Кар’єрна криза часто виникає на старті, коли романтизовані уявлення про зростання в компанії стикаються з реальністю. У той же час проблема професійного вигорання стосується і тих, хто вже не перший рік працює в рамках однієї і тієї ж професії і розуміє, що так і залишається просто гвинтиком в машині.

Як зрозуміти, що ви зіткнулися з кар’єрним кризою і слід пошукати щось нове?

  • Стабільна, але невисока зарплата протягом багатьох років. Швидше за все, ви вважаєте це плюсом і не замислюєтеся про зміну місця. Криза, на узбіччі світової історії, «від добра добра не шукають» – ось чим заспокоюють себе в таких випадках. Проблема в тому, що час буде важким завжди. Криза була рік тому, а два роки тому було очікування кризи, а ще три роки тому – вихід з попередньої. Проте багато на хвилі економічних потрясінь примудряються заробляти. Ви б хотіли увійти до їх числа?
  • Єдиним плюсом своєї роботи ви називаєте близькість до будинку. Робота повинна бути високооплачуваною, цікавою і перспективною, а не близькою до дому. Безумовно, маленька відстань є плюсом, але якщо ви не космонавт або геолог-полярник, то завжди зможете розглянути привабливі варіанти на тій же відстані. Не кажучи вже про те, що їхати на улюблену роботу набагато простіше і приємніше.
  • Ви свідомо втрачаєте ефективність. Можливість сидіти весь день в соціальних мережах, взяти відгул або піти раніше для багатьох є плюсом. Проте, якщо так відбувається і у вашому житті, задумайтеся: чому у вас так гостро стоїть питання потреби скоротити робочий день? Чи не тому, що вас зовсім не радує перспектива знаходження в офісі?
  • Ви досягли межі. У цієї ознаки теж є «виправдання»: ви радієте, що знаєте свою роботу, тому що вже за стільки років вивчили свою сферу і обов’язки. Проте це не позначається на вашому кар’єрному зростанні. Ви вивчили її тільки тому, що давно не переходили на нову позицію. Ви досягли вершини свого зростання, і ця позиція – зовсім не те, чим хочеться похвалитися.
  • До вашої думки не прислухаються. Уміння брати на себе відповідальність, в тому числі і управлінську, – важлива складова вашої ефективності. Якщо вам відмовляють у цьому, то не варто радіти, що вас зайвий раз не смикають. Це означає лише те, що вашій думці не дуже довіряють.
  • Ви перестали приділяти час своєму хобі. Здавалося б, у чому зв’язок? Вона дуже прозора: ненависна і нецікава робота стає вбивцею ваших професійних і творчих здібностей. Ви розслабляєтеся, втрачаєте інтерес до кар’єри, просто пливете за течією – і це позначається на вашому особистому житті в тому числі.
  • Сильні зміни в компанії. І мова не йде про те, що у вас змінився топ-менеджмент або ви стали розширюватися. Ні, грубо кажучи, якщо компанія йде на дно, то вам слід розуміти, чим це може обернутися для вас. З точки зору лояльності, звичайно, це досить спірний пункт. Але якщо ви розумієте, що криза в організації скоро не залишить нічого від предмета лояльності, то слід запастися варіантами.
  • Ви перебуваєте в стані постійного стресу. Якщо ви конфліктуєте з керівництвом, колегами, не справляєтеся з завданнями або маєте на роботі інші джерела стресу, то слід задуматися, чи варто ваше здоров’я, моральний і фізичний, збереження робочого місця.
  • Ваші досягнення залишаються непоміченими. У даній ситуації можуть бути різні причини: можливо, ви переоцінюєте свої успіхи і вони не настільки важливі для компанії. Або ви дійсно ефективні, але погано працює принцип зворотного зв’язку, і про це ніхто не знає. Або ж в компанії не діє ефективна система мотивації. У будь-якому випадку це вагома причина для пошуку нового місця.

Ваші обов’язки змінилися не в кращий бік. Одна справа, якщо вас підвищили і ви отримали нові зони відповідальності. І зовсім інша, якщо вас просто завантажують нецікавими обов’язками, хоча на співбесіді ви обговорювали зовсім інше. В цьому випадку слід потурбуватися про пошук більш чесного роботодавця.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.