Формула ідеального стартапу

Ви вважаєте, що на сучасному ринку, пересиченому всілякими товарами і послугами, практично неможливо знайти свою нішу? Повірте, найяскравіші і перспективні ідеї, як правило, лежать на поверхні. Спеціально для вас ми вибрали шість найбільш незвичайних стартапів за останні роки, які виявилися дуже прибутковими, і вивели складові формули ідеального бізнесу. Отже, щоб ваш стартап став успішним, він повинен:

  • Піклуватися про навколишнє середовище. Американський дизайнер Спенсер Браун почав свій бізнес з турботи про навколишнє середовище: він звернув увагу, що пакувальний папір, плівка, пінопласт, картонні коробки та інші матеріали, що використовуються під час ремонту або переїзду, викидається і стає вагомим забрудненням. Браун організував прокат довговічної упаковки, коробок і контейнерів, які використовувалися замовниками для транспортування, а потім компанія забирала їх з іншої адреси клієнта.

Стартовий капітал: $ 7 млн.

Річний дохід: $ 2,6 млн.

  • Бути практичним. У Канаді є популярним прикріплення наклейок на особисті речі з ім’ям власника. Так, якщо хтось знаходить чужу річ, він може повернути її господареві. Мати другокласника Джуді Кроул також користувалася такими наклейками, але вони постійне злітали з речей її розсіяного сина під час прання, у вітряну погоду або просто з плином часу. Тоді заповзятлива канадка зайнялася виробництвом власних наклейок підвищеної стійкості, які незабаром стали користуватися неймовірним попитом у батьків, які зіштовхнулися з такою ж проблемою.

Стартовий капітал: близько $ 10 тис.

Річний дохід: $ 4 млн.

  • Виходити за рамки стандартів. Американець Ріко Елмор, трохи повний і, відповідно, має більшу голову, не міг підібрати собі сонячні окуляри. Перемірявши безліч моделей і переконавшись, що всі вони створені для стандартних обсягів, Елмор прийняв рішення запустити власне виробництво з промовистою назвою Fathead, що в перекладі означає «товстолоб», або «бовдур». Зараз Ріко планує почати виробництво жіночої оптики, правда, назву, швидше за все, доведеться змінити.

Стартовий капітал: близько $ 0,5 млн.

Річний дохід: $ 2 млн.

  • Бути привабливим. Фотограф Карл ВандерШуйт створив свій продукт випадково – він працював над знімками для реклами алкоголю і в кубики льоду додав світлодіодні лампочки. Ідея так сподобалася Карлу, що він запатентував її і запустив виробництво зроблених під лід кубічних ламп, які згодом стали дуже популярні в клубах, барах та інших розважальних закладах.

Стартовий капітал: близько $ 100 тис.

Річний дохід: $ 1,3 млн.

  • Заощаджувати час. Творці компанії BlackSocks порахували, скільки часу витрачає звичайна людина на походи по магазинах, і вирішили допомогти своїм передплатникам з самою витратною статтею – оновлення гардеробу. Клієнти компанії можуть замовити передплату на шкарпетки, а від недавно – на нижню білизну. Партія з обраним товаром буде приходити покупцям кілька разів на рік.

Стартовий капітал: $ 30 тис.

Річний дохід: $ 5 млн.

  • Бути корисним для здоров’я. Гейл Лемранд почав роботу над своїм бізнесом після знайомства з сумною статистикою – близько половини жителів США не миють руки після відвідування громадського туалету. «Це ж ідеальне середовище для мікробів!» – подумав Гейл і винайшов спеціальні вимикачі. До них не обов’язково торкатися – досить махнути рукою. «Антимікробні» датчики використовуються для вимикання світла і закриття дверей. Клієнтами Лемранда стали готелі, навчальні заклади і ресторани.

Стартовий капітал: $ 2 млн.

Річний дохід: $ 3 млн.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.