Іноземна мова і ваш дохід

Вимога знання англійської мови все частіше з’являється у описі вакансій. Деякі HR-експерти зауважують, що скоро питати про це буде рівносильно що і питання про те, чи вміє людина користуватися комп’ютером. Однак у яких випадках знання іноземної дійсно необхідно? Арабська, німецька, китайська, французька – чи окупається на ринку знання цих та менш популярних мов? З цими питаннями ми звернулися до HR-фахівців.

Безумовно, знання англійської мови відноситься до числа конкурентних переваг кандидата. Щоб зрозуміти це, достатньо відкрити будь-який сайт з працевлаштування. Так, дійсно, у деяких випадках англійська мова не так часто буде необхідний вам у роботі, але саме його знання свідчить про освіченість кандидата і розуміння тенденцій на ринку, що дозволяє зробити вибір на користь цього кандидата. Що стосується топ-менеджерів, то знання англійської відноситься до атрибутів ділового іміджу.

Англійська мова буде потрібно не тільки перекладачам. Професії, які англомовним претендентам принесуть більше успіху, пов’язані, як правило, зі взаємодією із закордонними клієнтами і партнерами. Юристам, бухгалтерам, аудиторам і навіть офіс-менеджерам у сучасних умовах англійська мова необхідна. Також важливий даний навик у таких сферах, як журналістика і копірайтинг, IT, менеджмент (в тому числі вищий менеджмент і управління проектами), веб-дизайн. Мову потрібно буде вивчити тим, хто прагне потрапити до філії західної компанії або до міжнародної організації, щоб мати можливість активно спілкуватися з партнерами, клієнтами та колегами. Крім того, часто вона необхідна, щоб знайомитися з фаховою літературою, відвідувати тематичні форуми і консультуватися на онлайн-майданчиках із зарубіжними експертами.

Чи потрібна для кар’єрного зростання друга іноземна мова? Безумовно, її знання можуть вам знадобитися, але тільки у тому випадку, якщо воно дійсно необхідно для роботи. Надбавки за те, що ви вивчаєте німецьку або східні мови, зрозуміло, чекати не слід. Одна з областей, де знання кількох іноземних мов може підвищити ваші шанси, – індустрія гостинності. Причому це стосується позицій всіх рівнів: від фахівців на ресепшен до топового персоналу. Іноземні мови в цьому випадку можуть підвищити оклад на 20-30%. На підвищення окладу можуть розраховувати і фахівці у сфері продажів в компаніях, що працюють із зарубіжними партнерами. Наприклад, якщо ваша організація співпрацює з Китаєм, то знання «небанальної» китайської мови істотно збільшить вашу зарплату. В іншому випадку знання рідкісної мови не стане вирішальним критерієм. До того ж англійська залишається основною мовою комунікації, і її буде достатньо для успішної роботи.

Трохи інакше йде справа з арабською мовою. Арабські країни, і ОАЕ зокрема, набагато частіше запрошують співробітників на роботу з переїздом. Тому знання арабської мови у такій ситуації будуть дійсно важливими і перспективними.

Якщо говорити про європейські мови, то найбільш затребуваними залишаються німецька і французька: наприклад, в IT-сфері все більше фахівців займаються її вивченням. Як відзначають представники рекрутингових компаній, у Франції та Німеччині не така висока концентрація програмістів, тому європейські компанії часто набирають талановитих співробітників в Україні.

Деякі люди розуміють абстрактну важливість знання іноземних мов, але не поспішають вивчати її через відсутність мотивації. Ця проблема вирішується. Зосередьтеся на тих перевагах, які дасть вам знання іноземної: можливість брати участь у відрядженнях, ділових переговорах, шукати інформацію без обмежень і так далі. Якщо ваш керівник не квапить вас з вивченням мови, задумайтеся: наразі ви нічого не втрачаєте, але якщо мова зайде про підвищення, то найімовірніше, оберуть іншого кандидата.

Припустимо, ви працюєте в компанії, де знаннями мови не може похвалитися ніхто, включаючи керівництво. Вам може здаватися, що це і не потрібно. Але задумайтеся: володіння інформацією цінується в будь-якій професії. Маючи доступ до англомовних медіа, журналів та книгам, ви вже стаєте конкурентоздатним.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.