Продати літак через Фейсбук. 4 міфи про рекламу у найпопулярнішій соцмережі

Ви думаєте, що кліки купувати вигідніше, ніж покази? Але чи завжди це так? Поговоримо про найпопулярніші міфи про рекламу у Фейсбуці.

У 2016 році доходи Фейсбуку від реклами зросли на 50%. Раз рекламодавці збільшують бюджети, значить бачать віддачу, і на це є кілька причин:

 • Число користувачів Фейсбуку досягло 1,94 млрд осіб і продовжує зростати: у першому кварталі 2017 року користувачів стало більше на 17%, при цьому 1,3 млрд з них заходять в Фейсбук кожен день.
 • Серед 2 млрд користувачів можна легко знайти свою аудиторію, використовуючи широкі можливості для орієнтування: за статтю, віком, інтересам, поведінки.
 • Мінімальний бюджет для просування становить 100 $.

Всі ці факти говорять про те, що нехтувати рекламою у Фейсбуці дивно, навіть якщо у вас добре працює контекстна реклама. У Фейсбуці ви знайдете багато нових потенційних клієнтів, головне, вміти правильно налаштувати рекламну кампанію і не вірити всьому, що говорять. Сьогодні ми розповімо про 4 популярні міфи про рекламу у Фейсбуці.

Міф 1. Кліки купувати вигідніше, ніж покази

Під час налаштування рекламної кампанії у Фейсбуці ви вказуєте один з доступних способів оплати: за клік або за тисячу показів. Багато хто, не роздумуючи, вибирають оплату за клік. Часто це виправдано, тому що дозволяє легко спрогнозувати бюджет і знизити ризик того, що гроші будуть викинуті на вітер.

Однак є ситуації, коли платити за покази вигідніше:

 • ви ретельно вивчили і відібрали аудиторію, тому впевнені, що їй буде цікава ваша пропозиція;
 • обрана аудиторія менше 30 000 чоловік;
 • у вашому сегменті висока конкуренція і, отже, дорогий клік;
 • ви запускаєте кампанію з ремаркетингу;
 • ви рекламуєте електронну книгу, інфографіку та інший привабливий контент.

У кожному з цих випадків можна добре заощадити, якщо платити за покази: то ж кількість кліків обійдеться в 3-4 рази дешевше. Правда, для досягнення такого результату доведеться постійно стежити за рекламною кампанією, за тим, як крутяться оголошення і як на них реагує аудиторія. В іншому випадку можна дуже швидко злити весь бюджет.

Міф 2. Дорогі товари через Фейсбук не продати

Існує міф, що у соціальних мережах можна рекламувати одяг, аксесуари, прості і зрозумілі послуги на кшталт салонів краси, але для дорогих товарів цей рекламний канал не підходить. Однак практика показує, що реклама у Фейсбуці, спрямована на «гарячу» аудиторію, і може продати товар ціною в кілька десятків тисяч євро. Наприклад, літак вартістю $ 140 000, який вдалося продати в перший день релізу завдяки чіткій стратегії, вірусному ролику і провокаційним постам.

Інший приклад – автомобіль. У жовтні 2015 року Nissan запустили рекламну кампанію в Фейсбуці для збільшення продажів позашляховиків в Туреччині і через 5 місяців отримали наступні результати:

 • 20 905 заявок;
 • 160 проданих автомобілів;
 • ціна продажу в 2 рази нижче у порівнянні з іншими каналами.

І ще трохи про автомобілі. Рекламна кампанія з продажу позашляховика Volvo XC90 обмеженої серії. За допомогою Фейсбуку шведській компанії вдалося продати 1927 автомобілів за 47 годин. При цьому 28 автомобілів було продано безпосередньо через Фейсбук.

Звичайно, такі результати не вдалося б отримати без попередньої підготовки аудиторії. Так, Volvo кілька місяців показували фрагменти салону Volvo XC90 в промо-постах стрічки новин Facebook. І тільки коли більшість потенційних клієнтів жадало побачити автомобіль цілком, з’явилася відеопрезентація і прості рекламні оголошення з фотографією Volvo XC90 і кнопкою «Перейти в магазин».

Міф 3. Краще просувати сторінку, ніж купувати рекламу

Навіть якщо у вас немає і не планується бізнес-сторінки у Фейсбуці, відмовлятися від реклами не варто, оскільки  вона дає додаткові можливості для збільшення продажів:

 • Розширення цільової аудиторії. Фейсбук допомагає знайти людей, які максимально схожі на ваших клієнтів або передплатників за віком, статтю, поведінкою, інтересам та іншими характеристиками. За допомогою інструменту «Схожі аудиторії» ви можете створити аудиторію на основі списку для e-mail розсилки, бази клієнтів або відвідувачів сайту. Нерідко це дозволяє розширити аудиторію у 100 разів і знайти багато нових людей, яким, найімовірніше, буде цікава ваша пропозиція.
 • Отримання лідів (заявок) – інструмент, який дозволяє збирати контакти цільової аудиторії через форми Фейсбуку. Люди приходять у соцмережі не за покупками, а поспілкуватися і розважитися, і неохоче переходять на інші сайти. Тому у Фейсбуці створили особливий тип реклами, який дозволяє залишити заявку за пару кліків, не залишаючи соцмережі. Тестуючи такий формат рекламодавцям вдалося скоротити вартість заявки в 4 рази. Саме такий тип реклами використовували у компанії Nissan для підвищення продажів (див. Міф №2).
 • Ремаркетінг. Цей інструмент дозволяє показувати рекламу користувачам, які вже були на вашому сайті. Наприклад, ви можете підготувати різні оголошення для покупців, які поклали товар у кошик та не оформили замовлення, клієнтів, які не заходили на сайт більше місяця, або відвідувачів, які шукали певні товари. Така реклама обійдеться дешевше звичайної, а конверсія на 30-40% вище у порівнянні з холодними контактами.

Міф 4. Реклама у правій колонці неефективна

Вважається, що у стрічці новин розміщувати рекламу у лівій частині ефективніше, ніж в правій частині, оскільки в цьому випадку вона зливається зі звичайними публікаціями і викликає більше довіри. В результаті кількість кліків може вирости в 10 разів.

Однак у реклами в правій колонці є важлива перевага: вона дає найбільше охоплення аудиторії. Якщо з нею правильно працювати: написати привабливе оголошення і підібрати правильну картинку, а також не забути про заклик до дії – можна отримати гарну віддачу, заплативши за клік в 2 рази менше.

Але чи будуть ці цифри справедливі для вашої компанії? Щоб це дізнатися, дотримуйтесь головного секрету успішної реклами у Фейсбуці: тестуйте все і завжди. Не вірте всьому, що пишуть інші, і перевіряйте будь-які гіпотези, перш ніж запустити рекламу. Порівнюйте ефективність різних варіантів текстів, заголовків, картинок, закликів до дії, способів оплати, налаштувань націлювання тощо.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.