Не пиши мені більше

Ваші листи з вигідними пропозиціями їх дратують, але відписуватися і заносити вас до чорного списку вони чомусь не поспішають. Що робити з такими «колишніми»? Можна і далі бездумно закидати їх листами, а можна вчинити по-розумному. Розповідаємо як.

Щоб відписатися від розсилки, потрібно зробити цілий ряд дій. Відкрити лист, перегорнути його вниз, відшукати кнопку «Відписатися» і перейти на нову сторінку, де компанія ще раз вас запитає: «Чи впевнені, що хочете нас покинути?»

Ні, я просто так зробив ряд натискань мишкою в тих місцях, де було слово «Відмовитися»!

Під кінець процесу відписки ми вже трохи роздратовані, тому питання здається нам знущальним.

Багатьом людям, виявляється, набагато зручніше кожен раз видаляти з вхідних повідомлень листи від обридлої компанії, ніж просто відписатися від розсилки. Чи можна сконвертувати настільки холодних передплатників у гарячу базу? Спробувати точно варто. Пропонуємо вам три варіанти.

Варіант №1: я знаю, що ви робили минулого літа.

Якщо ви використовуєте email-розсилки для спілкування зі своїми клієнтами, напевно ви сегментуєте базу. Завдяки сегментації ви можете дізнатися, хто з ваших передплатників ніколи не відкривав ваших листів, хто перестав це робити місяць тому, а хто – пропустив лише останні повідомлення.

– Ви вже місяць не читаєте наші листи.

– Ти не прочитав наше останнє повідомлення, і нам сумно.

– Ми знаємо, що ви робили минулого літа. В останній раз читали наші листи.

Спробуйте відправити своїм екс-читачам листи зі схожими темами. У самому листі зробіть передплатникам ну дуже вигідну пропозицію. Не вийшло переманити на свою сторону? Тоді запитайте у них, чому вони перестали вас читати, запропонуйте вибрати тільки певні теми вашої розсилки, які ці передплатники будуть отримувати. Не подобається жодна із запропонованих тем? О’кей. Можливо, настав час відписатися?

Варіант №2: вийміть кота з мішка. Або що там у вас.

Скільки листів приходить вам в день? Уявіть, що вашому передплатнику приходить в кілька разів більше (можливо і так), і пошкодуйте його. Десятки листів, де йому пропонують полетіти в кудись, купити масажер для п’ят або скинути грошей на корм перським котам, що раптово потрапили до притулку, вбивають в ньому зацікавленого читача.

Проблема більшості розсилок, які потрапляють до нас в ящики, – відсутність реальної цінності для передплатника. Читач не розуміє, навіщо йому відкривати розсилку (тема листа його не вразила), не розуміє, навіщо йому читати весь лист (навіщо воно таке велике, складне і без картинок?), І вже тим більше не розуміє, навіщо йому купувати ваш товар або послугу.

Ваше завдання – доступно пояснити суть вашої пропозиції. І переконати передплатників, що воно їм може допомогти в тій чи іншій сфері життя. Напишіть листа з однією найважливішою пропозицією. Не зацікавили своїх «колишніх»? Запропонуйте відписатися.

Варіант №3: реанімацію викликали?

Виберіть реанімаційну тему для тих, хто здувся і не читає ваші листи. Яку вибрати? А який лист ви самі не змогли б обійти стороною? Ось такий і напишіть. Необов’язково кидатися своїми кращими пропозиціями і обіцяти захмарні знижки. Можливо, і вашим клієнтам, і вам самим набагато цікавіше почитати про кращий паркан вашого міста або про те, які книги найкраще читати, поки їдеш на роботу.

Головне – не забудьте зв’язати цей цікавий лист з вашою компанією. Інакше як вони зрозуміють, що дізнатися ці цікавинки їм допомогли саме ви?

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.