Ведмедику, посунься!

Чому взимку ми, як ведмеді, іноді хочемо впасти у зимову сплячку, і що робити, щоб відчувати себе активними навіть під час снігу, темноти, холоду і сльоти.

«Виглядаєш втомленим» – ця фраза у зимовий час мало не стала замінником фрази «доброго ранку» в нашому офісі. Звичайно, недолік сонця і проведення всієї більш-менш світлої частини доби в чотирьох стінах дають про себе знати у вигляді сонливості і апатії. Хочеться закутатися в ковдру, обкластися піцою та чашками з гарячим какао і не виходити на роботу пару місяців.

Такий стан у багатьох людей починається восени і закінчується навесні. Лікарі називають це сезонним емоційним розладом. Так наш мозок відповідає на брак сонячного світла, внаслідок чого зменшується синтез серотоніну – речовини, що відповідає за нашу життєву активність. Так як це не урок біології, давайте краще розберемося, як боротися з «зимовою сплячкою» і працювати так, ніби за вікном сонце, море і теплий вітер, а не ось це все.

Сонце з «Ікєї»

Якщо за вікном мало світла, не соромся обманювати свій організм світлом штучним. З самого ранку включай всі прилади освітлення в будинку. Недостатньо ясно, щоб зімітувати літній ранок, яке дійсно було б добрим? Повісь гірлянду, що світиться у будинку або прикупи додатковий красивий світильник з «Ікєї» у кімнату, де світла найменше.

Шоколад – це ліки. Іноді

– Я не влізу у новорічне плаття.

– Я тільки почав ходити до спортзалу.

– Я не люблю солодке.

Організму без різниці, що ти там думаєш про споживання солодкого і борошняних виробів. Він би не хотів, щоб взимку ти зовсім відмовлявся від цієї шкідливої ​​їжі. Солодощі дають організму необхідну під час холодів енергію, а вуглеводи підвищують концентрацію в мозку необхідного серотоніну.

Кинь сніжкою у зимову депресію

Якщо з’їдена шоколадка може стати для тебе приводом погризти свою совість і згадати-таки про плаття або спортзал, займися фізкультурою. Спорт теж підвищує рівень серотоніну, а зима дає додаткові можливості для приємних занять спортом – ковзани, лижі, сноуборд, довгі зимові прогулянки вечорами або навіть гра в сніжки, скільки б років тобі не було.

Додаткові заходи

А ще ти можеш додати до свого раціону вітаміну С або прямо зараз почати планувати свою майбутню літню відпустку. Вчені говорять, що докладне планування відпустки з сонцем і пляжем теж здатне витягнути людину з «зимової сплячки».

Скористайся нашими порадами щодо виходу з зимового апатичного стану, наберися трохи енергії і приступай до роботи. Що ще може підняти рівень серотоніну – гормону радості і щастя, як стабільне зростання на роботі? Навіть взимку.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.