Негативне SEO

Боротьба за позиції в ТОП потребує планомірної та ретельної роботи. Для деяких недобросовісних конкурентів це здається неефективним заняттям. Та замість того, щоб просувати сайт методами білого SEO, вони вигадують ряд методів щодо виживання з ринку опонентів. Це явище називається негативним SEO.

Негативне SEO – це набір дій із арсеналу чорної оптимізації, мета яких – підрив пошукового рейтингу конкурентів та погіршення його позицій у видачі.

В сучасному інтернеті, де порядок в пошуковій видачі контролюють суворі алгоритми, найпростіший спосіб нашкодити якомусь сайту – втопити його спамний беклінк. Це потужна та ефективна тактика, якою активно користуються недобросовісні конкуренти. Ця схема популярна також завдяки своїй доступності. Сьогодні дуже просто знайти фрілансера, який за дрібний прайс виконує таку чорну роботу. Алгоритми дуже відчутні до неякісних посилань – десяток сумнівних беклінків уже можуть гарантувати проблеми сайту.

Помилково думати, що фільтри, які працюють з посиланнями накладаються тільки за посиланнями з підозрілих доменів. До проблем може призвести будь-яка надмірна активність – коли посилання розміщують часто, у великій кількості, на нормальних, але не релевантних сайтах.

Атака конкурентів може бути і більш витонченою. В цьому випадку беклінки проставляються на тематично релевантних майданчиках таким чином, щоб посилання виглядали максимально справжніми. Але в якості донорів використовуються ресурси з поганим трастом, дискредитованим  профілем посилань та ін. Зворотній зв’язок з такими донорами підриває репутацію сайту.

Ще одним способом із арсеналу негативного SEO є атака за допомогою анкорних посилань, до яких пошукові системи відносяться особливо обережно. Переспам анкором вважається найкоротшим шляхом потрапляння під фільтри.

Попередити атаки посиланнями неможливо апріорі, оскільки не можна заборонити ставити посилання на сайт. Проте не один недобросовісний конкурент не зможе нанести Вам реальною шкоди, якщо Ви систематично перевіряєте свій профіль на посилання, слідкуєте за повідомленнями в веб-майстрі та відслідковуєте інші метрики. На графіку будь-яка підозріла активність завжди помітна неозброєним оком.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.