Оформлюємо сторінку товару: п’ять фішок для інтернет-магазинів

Успіх роботи інтернет-магазину залежить від багатьох факторів. Деякі з них очевидні навіть нефахівцеві даної сфери: асортимент, ціни, умови доставки, юзабіліті сайту, місце у пошуковій видачі. Інші можуть здаватися не такими важливими, наприклад, сторінка з товаром. Водночас сторінка картки товару часто залишається без уваги.

 1. Створюємо ЧПУ: вміст сторінки повинен бути зрозумілим з URL

Зрозумілий URL – це адреса сторінки сайту, яка буде зрозуміла користувачу. Такі адреси сторінок сайту дозволяють підвищити зручність використання сайтом для клієнтів, а також допомагають у просуванні сторінок сайту в пошукових системах.

Зміст сторінки повинен бути зрозумілий з URL та містити повну назву товару, а не номер продукту.

Серед переваг використання ЧПУ виділяють такі:

 • за адресою зрозуміло вміст сторінки;
 • за адресою можна визначити яке місце сторінка має у структурі сайту;
 • можна легко перейти до батьківських розділів (виключивши з URL один або кілька каталогів з кінця);
 • адреса легко диктується;
 • адреса легко запам’ятовується.

Використання ЧПУ в пошуковому просуванні впливає на: входження ключових слів в URL, анкори посилань на сторінки сайту, підвищення привабливості сніпету. Також під час створення вкладеності в ЧПУ з’явиться можливість аналізувати трафік у зрізі всіх сторінок різних розділів сайту сервісами аналітики.

 1. Загальний вигляд

Ефективна сторінка картки товару складається з 20 важливих різноманітних блоків та елементів, багато з яких власники сайтів недооцінюють. Важливо враховувати загальні правила оформлення, які важливо дотримуватись незалежно від роду діяльності та специфіки діяльності організації.

До обов’язкових складових сторінки товару відносять:

 1. Назва. Вона пишеться як заголовок першого рівня в доступній формі розуміння. Не варто допускати скорочення форми та абревіатури, тільки повну назву та за необхідності орієнтуватися в каталозі.
 2. Зображення. Щодо зображення необхідно дотримуватися двох основних правил: унікальність та висока якість, що дозволить клієнту розглянути всі деталі товару. Максимально намагайтеся не використовувати стокові зображення.
 3. Ціна. Ціну необхідно розташовувати у верхньому правому кутку сторінки товару, виділити кольором та шрифтом. Дані про вартість мають бути актуальними та привабливими для потенційного покупця.
 4. Заклик до дії. Необхідно використовувати кнопки із закликами до конкретних дій «Купити», «Замовити».
 5. Розміщувати умови покупки (форми оплати, способи доставки, гарантії). Інформація має бути викладена максимально лаконічно з використанням ключових слів для SEO.
 6. Ключові елементи картки товару

Розглянемо основні рекомендації, які важливо врахувати під час оформлення ефективної товарної картки:

– зовнішній вигляд. Важливо за перші 2-5 секунд привернути увагу відвідувачів. Оптимізація картки товару передбачає оформлення всіх товарів у єдиному стилі, використовувати оптимальні колірні рішення та шрифти.

– зрозумілі будь-якій людині урли. Правильна товарна картка легко читається. Бажано, щоб текст посилання містив не артикул чи номер, а повну назву товару. Зручно, коли URL має ієрархічну структуру вкладеності та відображає весь шлях до картки товару.

– Контент. На кількість продажів безпосередньо впливає якісне подання інформації. Від рівня текстового та медійного контенту залежить рівень інтересу до того чи іншого товару. Серед ключових аспектів виділяють обсяг опису, зміст, ступінь лаконічності, опис основних переваг.

Зараз на ринку представлено багато популярних товарів повсякденного попиту, тому конкуренція дуже висока. Для ефективної роботи інтернет-магазину необхідно використовувати нестандартні підходи, свіжі ідеї та акцентувати увагу на вагомих аргументах.

 1. Опрацювання сторінок «блимаючих товарів»

«Блимаючий товар» – це сторінки товарів, які з тих чи інших причин відсутня у продажу. Такі сторінки необхідно робити максимально привабливими для потенційних клієнтів.

У разі використання сторінок із «блимаючими товарами» користувачам необхідно дати можливість перейти на альтернативні сторінки каталогів, наприклад:

– лідери продажів (товари, які мають найбільшу популярність серед користувачів);

– схожі товари (товари, які схожі на ті, що Ви дивилися раніше);

– акційні товари (товари, на які діють знижки).

 1. SEO-оптимізація карток товарів

Правильно зроблене оформлення товару в магазині дозволить покращити позиції ресурсу у пошуковій видачі, збільшити кількість цільового трафіку, забезпечує високий рівень продажів.

Особливу увагу необхідно приділити таким елементам:

– Сніппети. Правильно порядок складені Title, Description, Keywords (назва + опис + ключові слова) дозволяють вивести сайт на перші позиції пошукової видачі та збільшити частку цільового трафіку. Бажано скористатися готовими шаблонами для створення мета-тегів.

– опис картинок. Обов’язково прописуйте мета-теги для всіх зображень.

– мікророзмітка сторінок. Використовуйте теги Product та Offer для налаштування мікророзмітки товарної картки. У сніпеті можна розміщувати рекламні елементи та важливі дані для залучення нових користувачів.

– мобільна версія. Сторінку картки товару необхідно адаптувати під планшет та смартфон. Швидкість завантаження, правильне відображення тексту та зображень. Важливо переконатись у коректності відображення.

– оптимізація. Усі текстові та графічні матеріали карток мають бути унікальними. Просте копіювання тексту погіршить просування та рейтинг сайту. Текст повинен містити короткий опис продукції з кнопкою, яка закликає до дії.

Висновки

На жаль, не існує єдиної ефективної форми оформлення товару в магазині. Висока ефективність роботи сайту є результатом щоденної та злагодженої роботи Вашої команди над сайтом. Основним показником ефективності сторінки товару є привабливість дизайну, зручний функціонал, оригінальні та інформаційні тексти, оперативність взаємодії з клієнтами.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.