4 вправи щоб бути щасливим у новому році

Як наповнити радістю кожен день нового року.

Ми віримо, що в новому році всі ваші плани здійсняться. Ви досягнете бажаних кар’єрних цілей і результатів в бізнесі, підкорите нові вершини і будете жити насиченим життям. Але найбільше ми хочемо, щоб ви були щасливі. Тому сьогодні поділимося простими вправами, які допоможуть вам радіти кожному дню нового року.

Підводимо підсумки року

Чудово, якщо в минулому році у вашому житті сталося щось дуже важливе і хороше. Те, що надає йому сенсу. Однак значущі події не трапляються часто. Іноді здається, що все залишилося як і раніше, і час втрачено даремно. Такі висновки тягнуть за собою цілий хвіст додаткових проблем: жалю, невдоволення собою, необдумані вчинки. Щоб не допустити такого розкладу і змінити плюс на мінус, використовуйте вправу «Підсумки року».

Візьміть аркуш А4 і розділіть його на 12 частин. У кожному квадраті напишіть назву місяця. Тепер згадайте, що з вами відбувалося в минулому році. Записуйте в відповідний квадрат всі важливі події: чому навчилися, де побували, якими результатами пишаєтеся, а головне, які моменти виявилися для вас по-справжньому щасливими. Пишіть коротко. Головне, щоб ви розуміли, яка подія захована за кожною фразою.

Можливо, якийсь місяць не вийде заповнити відразу. Не намагайтеся це зробити саме сьогодні. Краще поверніться до таблички на наступний день. Весь цей час підсвідомість буде вирішувати підкинуте йому завдання – і ви обов’язково згадаєте щось важливе.

Коли таблиця буде заповнена, перечитайте її і згадайте кожен епізод в голові, уявивши його у всіх деталях. Вправа здається простою, але допомагає усвідомити, скільки всього хорошого трапилося в минулому році. Таких подій на справді набирається чимало, варто лише почати згадувати.

Дотримуємося балансу

Щоб бути щасливим, треба жити гармонійним життям: займатися улюбленою справою, паралельно заробляючи на хліб з маслом, приділяти увагу сім’ї, спілкуватися з друзями, розвивати навички тощо. Всі це знають, але на практиці досягти балансу важко. Простий інструмент, який допоможе контролювати гармонійність кожного дня, придумали автори книги «Цілісне життя». Це система B-Alert або «Будьте напоготові».

Кожна буква в назві системи – важливий елемент гармонійного життя:

 • B (план). Щовечора складайте план на наступний день з урахуванням мети і важливих проектів. Виділяйте пріоритетні завдання.
 • A (дія). Протягом дня концентруйтеся на справах, які наближають вас до досягнення мети, поставленої на найближчі два місяці.
 • L (навчання). Розвивайтеся професійно і розширюйте кругозір. Читайте книги, дивіться відео, слухайте аудіокниги, спілкуйтеся з експертами, займайтеся на курсах. Проявляйте інтерес до всього, що відбувається в житті, що підвищує ваш професійний рівень або надихає. Приділяйте цьому елементу хоча б 1 годину в день.
 • E (фізичні навантаження). Коли організм в тонусі, у вас більше енергії на досягнення мети і ви рідше відчуваєте стрес. Запишіться в спортзал, займайтеся йогою вдома або хоча б більше ходіть пішки.
 • R (відпочинок). Поспіть, послухайте музику, побудьте з сім’єю. Добре відновлює сили післяобідній сон на 15-30 хвилин. Можна подрімати у себе в кабінеті, машині і навіть за робочим столом в обідню перерву. Головне – привчити колег не турбувати вас в цей час. Наприклад, Черчилль не відмовлявся від денного сну, навіть у найкритичніші моменти Другої світової війни. Тільки так він міг працювати на повну силу.
 • T (роздуми). Перед тим, як лягати спати, подумки пробіжіться по подіям дня. Згадайте поставлені завдання. Зафіксуйте, що вийшло, а що ні. Відзначте, що можна було зробити краще і які уроки варто вивчити на майбутнє.

Складіть табличку, де по горизонталі відобразіть дні тижня, а по вертикалі всі елементи системи. Повісьте її на стіну або холодильник. В кінці кожного дня відзначайте галочками елементи, яким вдалося приділити увагу. Те, що пропустили, обводьте кружечком.

Дуже скоро ви помітите тенденції, які повторюються тиждень за тижнем і показують, на що варто звернути більше уваги. Не треба себе лаяти і робити щось через не хочу. Такий моніторинг сам по собі буде поступово змінювати вашу поведінку в бік гармонії.

Робимо, що подобається

Працювати заради досягнення мети – важливо. Однак не менш важливо робити те, від чого отримуєш задоволення. Зазвичай для цих занять не потрібні ні великі гроші, ні занадто багато часу. Головне – вчасно про них згадувати. Зробити це допоможе вправа «Тиждень улюблених справ».

Складіть список з 10 занять, які приносять вам задоволення. Пишіть все, що приходить в голову, навіть якщо останній раз робили це ще в дитинстві. Нехай у вашому списку буде багато того, чим ви давно не займалися. Формулюйте кожен пункт у вигляді плану: люблю кататися на ковзанах – покататися на ковзанах на стадіоні.

Ось один з варіантів списку для вправи «Тиждень улюблених справ»:

 1. Сходити в театр (або хоча б купити квитки).
 2. Прийняти ванну з піною і маслами.
 3. Зліпити з дітьми сніговика або пограти в сніжки.
 4. Приготувати улюблену страву – курку, фаршировану чорносливом.
 5. Почитати новий детектив.
 6. Покататися на ковзанах.
 7. Помалювати (пройти 2 уроки по самовчителю).
 8. Пограти в «Монополію» з дітьми.
 9. Подивитися серію «Ігри престолів».

Повісьте список на видному місці (можна на холодильник, поруч з B-Alert) і почніть свій перший тиждень улюблених справ. Пообіцяйте кожен день викреслювати хоча б один пункт, щоб ввечері в неділю невиконаними залишилися тільки 2 заняття (пунктів більше, ніж днів тижня, щоб у вас завжди був вибір).

Не пропускайте жодного дня. Якщо дуже зайняті, вибирайте щось просте. Наприклад, прийняти ванну або почитати книгу.

Початок року – найбільш відповідний час, щоб присвятити його приємним заняттям. Якщо сподобається, повторіть те ж саме на наступному тижні, додавши до решти пунктів ще 7. Можна придумати щось нове або повторити те, що вже робили попереднього тижня.

Кажемо дякую

У кожного вже зараз є багато причин для радості. Однак в метушні днів ми забуваємо про це, концентруючись на проблемах і невдачах. Знову відчути щастя нескладно. Досить нагадати собі про все хороше, що є у вас в житті, і сказати за це дякую.

Кожен день перед сном складайте список з п’яти явищ або подій, за які ви вдячні. За ваших дітей, за кохану людину, за міцне здоров’я, за дах над головою, за смачний десерт, який спробували в кафе сьогодні, або за чарівний сніжний вечір. Підійде будь-який причина.

Ця вправа допоможе налаштуватися на щасливу хвилю. Коли ви думаєте про те, що у вас є хорошого, місця для поганих думок вже не залишається. Менше часу буде йти на сумніви і жаль, а в вашу скарбничку щастя додадуться додаткові хвилини.

Користь від вправи радше довгострокова. Однак в особливо важкі дні ви відчуєте себе набагато краще, приділивши п’ять хвилин на те, щоб сказати дякую.

Частіше нагадуйте собі, що щастя – це внутрішній стан і ви самі визначаєте, як багато його буде у вашому житті. Нехай запропоновані вправи допоможуть відшукати невичерпне джерело радості в душі.

Щасливого Нового року!

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.