Оптимізація технічних факторів

Можна зробити лендинг з сучасним дизайном, бездоганним юзабіліті і якісним контентом, але всі зусилля будуть зведені нанівець через технічні помилки. Багато з них не завжди очевидні. На що саме важливо звернути увагу під час проведення технічного аудиту односторінкового сайту?

Відсутність помилок у верстці. Пошуковим роботам простіше взаємодіяти з документами, верстка яких відповідає загальним стандартам. Адекватність розмітки можна перевірити за допомогою спеціальних онлайн-інструментів. Також ще на етапі розробки краще відмовитися від використання динамічних модулів, які люблять багато творців лендингів.

Коректний robots.txt. Важливо переконатися, що директиви в службовому файлі прописані правильно і сайт доступний для індексації всіма пошуковими системами.

В URL лендингу немає заголовних букв. Ця удавана формальність, яка часто виникає через неправильні налаштування CMS, може створити складнощі для SEO. Один і той самий сайт, який написаний по-різному (малими та великими літерами), може сприйматися пошуковими системами як дубль.

Швидкість завантаження сайту. Якщо час завантаження лендингу перевищує 3-4 секунди – важливо зосередитися на вирішенні цієї проблеми. Увімкніть стиснення zip, приберіть фон у вигляді зображень, оптимізуйте css- та js-файли, зменшіть вагу картинок без втрати якості, використовуйте кеш браузера.

Адаптація під мобайл. Лендинги за замовчуванням добре взаємодіють з мобільними пристроями завдяки одній смузі прокрутки, великим кнопкам і читабельним текстам. Але це не привід нехтувати створенням мобільної версії, особливо, якщо Ви робите ставку на SEO. У випадку з односторінковими сайтами це питання ефективно вирішує простий адаптивний дизайн.

Документи, що заважають SEO, закриті для індексації. Йде мова про всілякі PDF, DOC, XLS та ін., які часто розміщують на сайті. Щоб не «розмивати» релевантність, ці елементи потрібно закривати від індексації.

Відсутність вірусів та шкідливих скриптів. Небезпечні сайти не тільки необоротно відлякують користувачів, але і погіршують рейтинг в пошуковій видачі.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.