Перепозиціювання бренду

Багато компаній, стаючи лідерами свого сегменту ринку, припиняють приділяти належну увагу конкурентному середовищу, пропонуючи один і той же набір послуг/товарів для тих же клієнтів, що кілька років тому, діючи за інерцією. Один із простих шляхів привернути додаткову увагу ринку до своєї компанії полягає у перепозиціонуванні бренду за допомогою Інтернету. Наприклад, транспортні компанії пропонують клієнтам нову послугу – тежити за пересуванням їх вантажів в режимі онлайн, туристичні агенції організовують на сайті систему бронювання та купівлі квитків, оренди машин тощо.

Крім додаткових послуг, які пропонують вже існуючі клієнти, такий підхід залучає нових споживачів. Компанії стільникового зв’язку, що запропонували безкоштовно відправляти SMS зі своїх сайтів, зробили перші кроки назустріч своїм потенційним клієнтам, оскільки це збільшує можливість придбання мобільного телефону саме у цієї компанії.

Інтернет-маркетинг – це вже не ”4P” (Product, Price, Promotion, Place), а ”7С”:

Convenience (зручність) – проведення транзакцій у будь-який час. Дуже важливо, щоб споживач міг швидко знайти необхідну інформацію, оскільки 30% потенційних покупців залишають сайт, тому що не змогли знайти те, що шукали, а 66% покупців, які почали оформлення замовлення, так його і не закінчили через брак інформації тощо.

Content (зміст) – достовірна, повна, свіжа інформація – ось що хочуть бачити користувачі.

Customisation (персоналізація) — персональні налаштування сайту, що включають збереження історії покупок, вибране покупцем звернення під час входу на сайт або звернення на ім’я тощо.

Community (спільнота) — «клуби за інтересами», де користувачі обмінюються інформацією, дають поради тощо. Це важливо, оскільки самі власники сайтів, нічого не нав’язуючи покупцям, мають можливість побічно впливати на користувачів.

Connectivity (здатність до взаємодії) — зв’язок сайту та користувача: працюючі посилання, швидкі відповіді на запити тощо;

Customer Care (турбота про покупця) — часто покупцю в інтернет-магазині потрібна допомога, особливо тим, хто вперше вирішив щось купити в Мережі, тому багато залежить від тих, хто працює з покупцями, від точних FAQ (часті питання), від послуг служби замовлення та доставки товарів тощо.

Communication (комунікації) — побудова взаємин із користувачами, від успішності яких залежить лояльність покупців. Корисно використовувати розсилки новин, що повідомляють про нові товари, знижки тощо (за умови, що це не відвертий спам), чати для надання онлайн-допомоги, спеціальні пропозиції, вікторини, голосування тощо.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.