Що таке макет сайту та навіщо він потрібен

У процесі створення сайту здебільшого необхідне створення дизайну макету сайту, що в результаті допоможе передбачити різноманітні організаційні зміни під час розробки повноцінного продукту. Необхідно пам’ятати, що важливо дотримуватись раніше затвердженого макету, який був зроблений на стадії створення прототипу.

  1. Що таке макет сайту?

Макет сторінки сайту — графічне зображення майбутнього сайту, його дизайн. Макет майбутнього сайту містить відображення колірної гами, шрифтів, зображення необхідних кнопок, порядок елементів тощо.

Від якості виконання макету залежить графічне оформлення сторінок, розуміння представленого контенту, загальне сприйняття інтернет-ресурсу.

Наявність прототипу має низку переваг, що пов’язане з його інтерактивністю. Його розроблення здебільшого недоцільне, оскільки потребує додаткових тимчасових і матеріальних витрат.

Розробка макету сайту має ряд переваг:

– заздалегідь зрозуміти який вигляд матиме новий сайт;

– своєчасно виявити помилки та виправити те, що не подобається;

– запропонувати замовнику кілька варіантів, адже переважно клієнт не розуміє, що він хоче сам;

– привернути увагу потенційних інвесторів та показати свій продукт.

  1. Вимоги до готового макета

Готовий макет представляється в одному з форматів — PSD (Photoshop Document) чи TIFF (Tagged Image File Format). Виконання в форматах PDF, AI, EPS, BMP, QXD, QXT тощо не допускається.

Макет повинен чітко відповідати модульній сітці, яка може містити будь-яку кількість колонок, що відповідає вихідним вимогам. Під час формування десктопної та мобільної версії використовується однакова сітка, яка з легкістю масштабується завширшки та заввишки.

Якщо у технічному завданні не передбачається кастомізації форм елементів, необхідно демонструвати їх у тому вигляді, у якому вони відображатимуться в браузері за замовчуванням. Під час кастомізації необхідно відобразити всі стани елементів, також відобразити стиль виведення елементів тощо.

Ось кілька основних вимог:

– структуру шарів бажано розподілити на логічні групи, відповідно до логічних елементів у реальній верстці;

– у макеті не повинно бути невикористовуваних чи невидимих шарів;

– у макеті має бути певний основний шрифт, який вибирається з урахуванням висоти рядка, кегеля, відступів. Цей стиль шрифту має використовуватись у всьому макеті.

  1. Помилки під час створення макетів

Щоб полегшити працю всіх учасників робочого процесу, заздалегідь необхідно прописати основні вимоги, які стануть помічниками дизайнеру, верстальнику та замовнику.

Основними робочими елементами макету є єдиний стиль, структура, кнопки заклику до дії, форма підписки, зворотний зв’язок, логотип, контакти, контент, меню, футер.

Обов’язково перед тим, як почати створювати макет сайту, необхідно уточнити у програміста точні параметри, формат завантаження макета.

Але незважаючи на це, розроблення макетів сайтів найчастіше супроводжується низкою найпоширеніших помилок:

– велика кількість елементів на одній сторінці;

– відсутність балансу кольорів та відтінків;

– наявність непотрібних шарів;

– неправильно підібраний фон;

– нечитабельний фон;

– відсутність адаптації під різноманітні пристрої;

– невідповідність розміру макету сайту.

Висновки

Ескіз сайту передбачає врегулювання всіх основних деталей між розробником та замовником, зрозуміти побажання один одного, надає можливість розгляду та обговорення різних дизайнерських рішень, полегшує подальше створення сайту, та як результат є ефективним інструментом для підвищення продажів.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.