Списки справ не працюють: позбудьтеся їх прямо зараз

Чому вам не потрібен список справ і чим його замінити.

Вважається, що складати списки справ дуже корисно. Ви відразу бачите, які плани у вас на день, і можете слідкувати за тим, наскільки ви продуктивні. Здається, суцільні переваги.

Однак насправді це зовсім не так. Докладні плани на день, як показали дослідження, не просто знижують продуктивність, вони ще й на корені вбивають мотивацію. Зараз ми розповімо, як у них це виходить.

Всього 17% людей на планеті вміють розраховувати час

А це означає, що велика частина людей має тенденцію перевантажувати свій список справами, які вони точно не встигнуть зробити за один день. У результаті частина справ йде на наступний день, список зростає, а наша самооцінка падає. Адже встигнути все ніяк не виходить! Про яку ефективність може йти мова?

Списки справ збивають фокусування

Дехто несвідомо використовують списки справ, щоб уникати робити те, що не хочеться. Вписати до списку два десятка позицій і виконати їх всі, крім тих позицій, що дійсно були критично важливими, – це трапляється майже з усіма, хто пробує записувати перелік завдань. У підсумку важливі і неприємні справи накопичуються, а ви відчуваєте себе непродуктивним і слабохарактерним.

Списки справ не показують вам, чого ви досягнули

Все, що є у вашому списку, – це тільки плани. Їх ще потрібно виконати. Саме тому вони збивають з пантелику і вбивають мотивацію: варто подивитися на нескінченний список завдань, як бажання їх робити відразу тане. І головне – ви розумієте, що завтра буде такий же список. А може бути, навіть довшим. Так собі перспектива, правда?

Ми вважаємо, що списки справ потрібно скасувати!

Замість звичних списків ми пропонуємо два абсолютно нові інструменти, які не просто допоможуть вам відстежувати свій прогрес у будь-якій справі, а й підтримують вашу мотивацію, допоможуть стати впевненішим в собі і підходити до справ з більшою усвідомленістю.

Перший інструмент – це щоденна мета.

Замість цілого списку справ виберіть собі щось одне, що ви хочете сьогодні зробити. Нехай це буде важлива і цікава задача. Але тільки одна. І кожен раз, приходячи на роботу, ставте перед собою нове завдання.

Чому цей метод гарний?

  • Ви робите те, що дійсно важливо
  • Повністю фокусуєтесь на процесі
  • Можете легко відстежити свій прогрес
  • Отримуєте високі результати

Другий інструмент – список виконаних справ.

Увечері, підбиваючи підсумки дня, зараховуйте все, що ви зробили, до списку виконаних справ. Так ви відразу побачите, скільки всього ви встигли зробити за день.

Чому цей метод гарний?

  • Ви бачите не плани, а реальні досягнення – це мотивує
  • З ним легше підтримувати корисні звички: в кінці дня приємно занести до списку пробіжку або заняття у спортзалі
  • Він створює загальну картину вашого прогресу. Ви буквально бачите, як ростете і розвиваєтеся день за днем

Як бачите, ці два інструменти допоможуть вам залишатися ефективними, мотивованими і домагатися поставлених цілей. Це саме ті якості, які потрібні всім, хто вирішує здобувати освіту дистанційно.

На відміну від очних курсів, навчання онлайн вимагає від студентів вміння концентруватися на завданнях. Прокрастинація тут неприпустима. Саме тому, до речі, випускників онлайн-курсів цінують роботодавці: вони точно знають, що ці люди вміють працювати самостійно і добиватися результату.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.