Топ-10 фраз, які завадять вам влаштуватися на роботу

Вам здається, що ви були ідеальним кандидатом і співбесіда пройшла відмінно, але віддали перевагу іншому претенденту? Можливо, вас підвели дрібниці, про значення яких ви ніколи не замислювалися. Ми зібрали 10 фраз, яких вам слід уникати в процесі інтерв’ю.

  1. «Розкажіть мені докладніше про компанії, я нічого про вас не знаю».

Кожен HR-фахівець прагне знайти кандидата, який зацікавлений в конкретної вакансії, а не в тому, щоб просто знайти роботу. Навіть якщо ви відправляли резюме на всі позиції, які видав вам пошук сайту працевлаштування і навіть якщо в глибині душі інтерв’юер це розуміє, не слід це афішувати. Підготовка до співбесіди включає в себе вивчення інформації про потенційного роботодавця, хоч ви і вправі очікувати, що більш детальну інформацію отримаєте на інтерв’ю.

  1. «Мій керівник був жахливий»

Співбесіда – це не місце для вираження свого негативу і зведення особистих рахунків. Ви повинні зосередитися на ваших сильних сторонах, а конфлікти з колегами говорять про вас як людину некомунікабельну і не орієнтованому на роботу в команді. Ви хочете, щоб таким було перше враження про вас? Звичайно, вас запитають і про причини звільнення, і, можливо, про відносини в колективі, а ваше завдання-уникати оціночних суджень.

  1. “Я дуже хвилююсь”.

Всі прекрасно розуміють, що стрес перед співбесідою цілком виправданий. Проте, HR-фахівець зацікавлений в тому, щоб знайти грамотного, впевненого в собі фахівця, а не того, хто виправдовує свої помилки і обмовки хвилюванням. Ваш імідж постраждає, якщо ви будете вести себе таким чином, тому не намагайтеся натиснути на жалість рекрутера і виправдовутися перед ним.

  1. «Мій головний недолік – звичка відкладати справи на потім».

… Або непунктуальність. Або невміння побудувати бесіду з замовником. Або будь-який інший недолік, який має безпосереднє відношення до роботи. Питання про слабкості або недоліки- одне з улюблених у сучасних рекрутерів. І досі вони ставлять в тупик багато претендентів, хоча рішення проблеми давно знайдено. Наприклад, якщо ви претендуєте на позицію бухгалтера, ви можете сміливо зізнатися, що відчуваєте дискомфорт під час публічних виступів – навряд чи це істотно вплине на оцінку вас як фахівця. А здобувач на творчу посаду може розповісти про втому від рутинної одноманітної роботи.

  1. «Вибачте, мені потрібно відповісти на дзвінок».

Ніякі ввічливі вибачення і виправдання не зможуть виправити змазаного враження, яке ви залишаєте тим, що під час інтерв’ю відповідаєте на дзвінок. Діловий етикет в цьому плані диктує досить чіткі правила, яких вам слід дотримуватися – відключати на співбесіді всі засоби зв’язку.

  1. «Я володію такими якостями, як комунікабельність, стресостійкість …»

Наводьте  приклад у реальних вимірюваних показниках, уникаючи шаблонних виразів. Збільшення прибутку, поява нових клієнтів, великі контракти – ось це цікавить роботодавця. Компанія взагалі не наймала б людей, якби могла. Компанія наймає рішення проблем. Покажіть, що ви можете забезпечити роботодавцю рішення.

  1. «Між роботою і сім’єю я виберу сім’ю».

Цю похвальну точку зору не слід озвучувати на співбесіді, оскільки рекрутера цікавить в першу чергу ваше професійне життя. Не варто переборщувати з описом своєї відданості роботі і прагнення до кар’єрного росту (тим більше якщо це не відповідає дійсності), але і розповідати про зворотний бік пріоритетів не варто. Ваше завдання – переконати роботодавця в тому, що ви цінний співробітник.

  1. «У моїй історії немає нічого примітного».

Ви можете уявити, зі скількома «непримітними» співробітниками проводить співбесіду середньостатистичний HR-фахівець в день? Навіть якщо у вашому досвіді роботи, біографії, інтересах і освіті нічого виділити, ви повинні створити цю конкурентну перевагу з нуля. Якщо ви не можете зробити це самостійно, то зверніться до коуча, однак, виділитися якимось чином з натовпу необхідно. А якщо ж самореклама викликає у вас відторгнення, задумайтеся, якщо ви не змогли назвати своїх сильних якостей, які роблять вас унікальним, то чи зможуть їх побачити інші?

  1. «Для мене дуже важлива довга відпустка».

… Як і для будь-якого співробітника, який дотримується розумних принципів work-life balance. Однак чи настільки це важливо для вас як для здобувача, щоб говорити про це на співбесіді? Погодьтеся, що такі теми краще обговорювати безпосередньо перед працевлаштуванням, а під час інтерв’ю більш правильно уточнити робочі обов’язки, завдання, цілі компанії і вимоги.

  1. «Вся інформація про мене – в моєму резюме».

Похвально, що ви зібрали якісне портфоліо і склали грамотне резюме. Однак, якщо б роботодавцю це було досить, він обмежився б дистанційним розглядом кандидатів. Вас запросили в офіс для самопрезентації, тому не соромтеся розповідати про себе та свої досягнення.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.