Я не боягуз, але я боюся: боремося зі своїми страхами

Короткий посібник, як зіткнутися віч-на-віч з соціальними страхами, які заважають жити, побороти їх і стати щасливим.

Одна з найважливіших вроджених реакцій людини – «бий, біжи або замри». Наші предки постійно піддавалися різним загрозам з боку навколишнього середовища. Тепер світ здебільшого безпечний. Якщо з тобою не дай бог раптом щось трапиться – приїде швидка, відкачають перехожі, допоможуть колеги, близькі. Просто так спокійно померти сьогодні тобі ніхто не дозволить, навіть якщо захочеш. Але вроджені реакції на те і вроджені, що вони нікуди не поділися, а просто перебралися з зовнішнього світу у внутрішній. Тепер ми «б’ємо», біжимо і не в прямому сенсі, а психологічно. І це визначає те, якими ми є і які рішення приймаємо.

Коли ти йдеш по вулиці великого міста, то навряд чи переживаєш, що тебе з’їсть тигр. Але цілком можеш турбуватися про те, що подумають люди, якщо ти раптом розвернешся посеред вулиці і підеш в зворотну сторону. Скажи це своєму пра-пра-пра-пра-прадіду і він розсміється тобі в обличчя.

Страхи більшості людей сьогодні безпосередньо пов’язані з самооцінкою. Ти турбуєшся про те, що суспільство думає про тебе. Непокоїть думка про власну недосконалість в очах інших. Це дуже яскраво показано в 1 серії 3 сезону серіалу «Чорне дзеркало». Якість життя героїв там безпосередньо залежало від «лайків», які ставили їм оточуючі. За загальне етичне несхвалення там цілком можна було отримати парочку довічних. Але життя не серіал і навіть не театр. Здебільшого люди не думають про тебе не те що погано, а не думають про тебе взагалі.

Ти в своєму соціальному страху далеко не один. Страх зазнати невдачі, які не відповідатимуть рівню, на який ти претендуєш, відчувають навіть найвідоміші люди. Просто вони цього не показують.

Це можеш зробити і ти. Давай спробуємо розібратися, як саме:

Перший крок – усвідомлення

Твій страх – це не ти. Твої емоції і думки з приводу нього – теж не ти. Тільки ти – це ти. Будь-який страх можна усвідомити і переробити. А ти сам в змозі визначити, куди направити свою свідомість. І, відповідно, сказати собі: все, що ти відчуваєш зараз, існує тільки у тебе в голові. Ти звертаєш увагу на думки, почуття і речі, які важливі для тебе на даний момент. Увага перескакує з зовнішнього світу на внутрішній. Тому часто виходить так, коли замість того, щоб грати з донькою, ти занурюєшся в думках у проблеми на роботі. Не треба так.

Другий крок – вийти з «Матриці»

Тут потрібно свідомо і з зусиллям робити крок вперед. Більшість людей сьогодні так і живуть у своєму внутрішньому світі, витканому зі своїх страхів, немов уві сні.

Вибудовують коробку навколо себе, щоб уникнути зустрічі з реальністю, яка дуже лякає. Але коли вибираються, виявляється, що боятися там абсолютно нічого.

У твоєму внутрішньому діалозі з шефом про підвищення зарплати він дивиться на тебе суворо і дістає вила з шафи, щоб посадити тебе на них. Ти постійно відкладаєш цю розмову, раз по раз переживаєш його всередині. Злишся на його відмову, яка ще не відбувся, і живеш в моменті не так щасливо, як міг би. Через місяць збираєш волю в кулак і з трепетом відкриваєш двері в приймальню. Ти навіть не встигаєш договорити фразу, як чуєш у відповідь «так, я вже давно збирався це зробити». Даремно хвилювався? Але ж ми попереджали.

«З’їж жабу»

Замість того, щоб ховати страх глибше, намагатися завжди йти до нього назустріч. Це просто почуття. Це щось, що ти зараз переживаєш. Замість того, щоб сховатися від них, переживай їх в повному обсязі до того моменту, коли вони заберуть тебе з реальності.

Боїшся зробити важливий дзвінок по телефону? Вислови свій страх вголос «я боюся подзвонити цій людині, тому що боюся здатися дурним». А чи є якась об’єктивна причина або доказ, що це буде саме так? Швидше за все, у тебе не знайдеться жодної розумної відповіді, чи не так?

Стрибнути з розбігу у воду

Відома фраза «все найцікавіше починається за межами зони комфорту», ​​але тим не менше ми рідко до неї прислухаємося. Намагайтеся відкрито зустрічати все, що тебе лякає – тільки так можна відчути себе по-справжньому живим. Боротьба зі страхами часто схожа на вхід у воду: будеш робити це повільно, буде неприємно. Якщо розженешся на рахунок «раз-два-три» і пригнеш – будеш кричати всім на березі про те, що вода зовсім не холодна.

Так що будь тим, ким ти хочеш бути, а не тим, ким тобі наказують бути твої страхи. Ти не уявляєш, скільки можливостей відкриється для тебе!

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.