Як адаптуватися на новій роботі

За своє життя кожен з нас змінює не одне місце роботи. Як правило, новачка зустрічають в компанії доброзичливо, проте певних правил поведінки, які допоможуть вам швидше адаптуватися в новому колективі, слід дотримуватися. У деяких організаціях HR-фахівці займаються організацією спеціальних заходів, які допомагають новим співробітникам швидше влитися у колектив: знайомлять їх з офісом і колегами, проводять ділові ігри та інші заходи, орієнтовані на командоутворення. У разі якщо корпоративна культура вашої компанії не передбачає подібних подій, не варто хвилюватися – освоїтися на новому місці можливо і в робочому порядку.

Перше, з чим ви стикаєтеся, – це нові обов’язки, нова сфера роботи, вимоги та інші характеристики, що стосуються безпосередньо ваших робочих функцій. Ваші зусилля і увагу повинні бути спрямовані на те, щоб в першу чергу стати хорошим співробітником. Проте не варто забувати, що велику роль відіграє і ваша залученість до колективу: чим вільніше відбувається комунікація між співробітниками, тим простіше відбудовувати робочі процеси. Це не означає, що ви повинні прагнути стати зі своїми колегами кращими друзями, але побудова доброзичливі відносини, засновані на довірі, у багатьох компаніях є частиною корпоративної культури. В першу чергу задайте безпосередньому керівнику, колегам або HR-фахівцям питання про правила поведінки в офісі: куди співробітники ходять на обід, у кого замовляють канцелярські товари, як правильно взяти відгул за необхідності тощо.

На думку психологів, непоганий спосіб привернути до себе увагу людини – це звернутися до нього з проханням, виконання якої не складе для нього зусиль. У цьому випадку важливо не перестаратися з подяками, щоб не виглядати нещирим. До речі, вам не потрібно боятися просити допомоги у колег: краще на початку роботи звернутися з питанням, ніж потім через незнання потрапити в незручну ситуацію. Перший час на новій роботі придивляйтеся до оточуючих – не прагніть відразу ж зав’язати дружбу, оцініть ситуацію. Вивчіть, хто є неформальним лідером у колективі, які традиції є в офісі. Уникайте по можливості спілкування з пліткарями – це можуть бути і чоловіки, і жінки. Можливо, спочатку вам буде і корисна деяка інформація, але згодом ви зіткнетеся з тим, що самі стали об’єктом чуток.

Зверніть увагу на поради психологів і HR-експертів, які слід взяти до уваги всім, хто планує вихід на нове місце:

  • Будьте максимально приємними у спілкуванні.
  • Не проявляйте зайву старанність напоказ – для керівника важлива ефективність, а не обсяг витраченого часу.
  • Обговоріть свої обов’язки з керівником, щоб розуміти зону своєї відповідальності.
  • Дізнайтеся зони відповідальності колег з інших відділів, щоб розуміти, до кого звертатися з питаннями.
  • Нова посада вимагатиме від вас нових знань: не бійтеся задавати питання і вчитися у колег.
  • Не намагайтеся стати душею компанії – перший час достатньо дотримуватися правил ділового етикету.

Будьте професійні, зберігайте самоповагу і впевненість у своїх силах.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.