Приховані камери, розмови в метро та інші нестандартні рекламні ідеї

Світовий досвід показує, що реклама, незважаючи на стереотипи, дійсно може бути мистецтвом. Несподівані і дивовижні маркетингові рішення стають частиною історії. Ми зібрали найцікавіші і нестандартні приклади з досвіду деяких компаній.

Як правило, коли говорять про креативні прийоми і надихаючі рішення, то згадують відомі зарубіжні бренди та історії їх просування, які вже стали легендою. Однак останнім часом маркетологи доводять на власних прикладах, що в бізнесі є місце творчості. Більш того, як показує досвід, деякі ідеї, які здаються екстравагантними і незвичними, вже через рік стають звичайною практикою. Ми підібрали кейси, які, крім того що вони витончені у виконанні, виявилися вельми ефективними для компанії.

  • Шведська косметологічна компанія, що вийшла на ринок, використовувала багато способів, щоб привернути покупців: конкурси на радіо, роздача листівок, телерекламу і багато іншого. Зрештою, маркетологи, найняті компанією, переключилися на кошти партизанського маркетингу. Близько ста промоутерів, взявши каталоги з косметикою, почали їздити в метро і обговорювати переваги продукції. Продажі злетіли моментально, ба більше, багато хто намагався зробити замовлення косметики вже у вагоні. До речі, даний спосіб, заснований на «підсадних качках», давно відомий в маркетингу, так що він вже не в перший раз довів свою ефективність.
  • Один з популярних шоколадних батончиків традиційно рекламувався з розрахунком на підліткову аудиторію. Коли рекламне агентство, що займається просуванням продукту, отримало завдання створити нову кампанію, вони вирішили відійти від ідеї фантастики, що використовувалася раніше. Щоб зберегти концепцію і аудиторію продукту, маркетологи придумали незвичайний хід з прихованою камерою. У рекламному відео підлітки розігрують перехожих: переодягаючись в манекени які «оживають», створюють муляж цегляної стіни і ставлять її перед входом у будівлю тощо. Насправді ролики постановочні тільки з одного боку: коли розіграш розкривався, його організатори пропонували випадковим учасникам підписати дозвіл на використання відео. Звичайно, тільки в тому випадку, якщо відео вийшло цікавим і забавним. Як визнає автор даної реклами, його знайомим – дорослим людям – ідея та розіграші здавалися надто простими, зате їхні діти-підлітки оцінили рекламу.
  • Під час створення рекламної кампанії популярної тютюнової марки маркетологи намагалися обіграти характеристики «легких» сигарет. Ідея полягала в тому, що пачка сигарет вилітає за межі можливостей, тобто у випадку з зовнішньою рекламою – за межі білборда. Зобразити це виявилося складніше в друкованих виданнях. Тоді рекламісти стали викуповувати не тільки рекламну смугу, а й частину сусідньої, щоб зобразити на ній сигаретну пачку. Таким чином, у читачів створювався образ настільки легких сигарет, що вони вилітали за межі сторінки.

Вважається, що ніколи не можна показувати, як робиться політика або їжа. Один з ковбасних цехів  спростував дану точку зору. Цех виробництва був перетворений на справжній музей: було проведено косметичний ремонт, поставлені веб-камери, найняті спеціальні гіди. На сайті виробника можна здійснити екскурсію в цех і переконатися, що продукція готується з дотриманням всіх правил. А за бажанням відвідувачі можуть відправитися і на «живу» екскурсію. Зрозуміло, маркетологи компанії не вважали, що тут же всі покупці кинуться дивитися процес виготовлення сосисок і ковбас. Але ось рітейлери були зацікавлені таким рекламним ходом і проявили інтерес до нововведення, а потім активніше рекомендували продукцію покупцям.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.