Як штучний інтелект працює на контент-маркетинг

Штучний інтелект допомагає контент-маркетологам проводити більш ретельний аналіз даних, отриманих з Мережі, збільшує швидкість виробництва контенту, допомагає зробити рекламні кампанії більш ефективними завдяки персоналізації.

Розповімо докладніше, як штучний інтелект (ШІ) вже зараз активно працює на контент-маркетинг, і що digital-фахівцям очікувати від нього у майбутньому.

Глибоко аналізує дані про користувачів Мережі

Поширення інтернету і зростання популярності соціальних мереж у багато разів збільшили кількість інформації, яку кожен з нас створює щодня.

Якщо вірити дослідженню, яке опублікувала компанія IBM у 2017 році, то 90% всієї інформації в інтернеті було створено за попередні досліджувані 2 роки. Аналітики пророкували, що розробка нових гаджетів і розвиток технологій тільки прискорять створення контенту.

Всі ці записи на стінах, пости і твіти – справжня скарбниця відомостей про потенційних покупців, їх бажаннях, звички і поведінку в Мережі. Проблема в тому, що досить складно отримувати з цієї кількості даних релевантну інформацію. Але на допомогу приходить ШІ.

Великі компанії вже використовують для збору даних машинне навчання і технологію обробки природної мови. Програми сканують внутрішні і зовнішні веб-ресурси, включаючи сайт, соціальні мережі і новини. Для аналізу можна використовувати ключові фрази. Це дозволяє виявляти закономірності і тренди у цій безлічі неструктурованих даних:

  • знання закономірностей дозволяє ефективніше впливати на поведінку споживачів, підвищувати конверсію продажу;
  • вгадування трендів допомагає прицільно планувати маркетингові активності.

Складає швидкі і точні прогнози

У звіті за 2018 рік американська дослідницька компанія Gartner зазначила, що не тільки технологічні гіганти, такі як «велика четвірка» – Google, Apple, Facebook і Amazon, – але і компанії поменше зміщують акцент з класичної описової та діагностичної аналітики на передову інтелектуальну (передбачену) і яка дозволяє створювати аналітику. У перекладі на людську мову, великі компанії більше не озираються назад в пошуках відповідей на свої питання: за допомогою ШІ вони аналізують поведінку користувачів Мережі в режимі реального часу і миттєво тестують гіпотези, підлаштовуючись під зміни.

З оглядкою на гігантів середній і малий бізнес починає теж цікавитися ШІ. З попитом виникає пропозиція. Американська компанія з дослідження ринку Forrester прогнозує, що ринок програмних рішень, які будуть задіюювати штучний інтелект для складання прогнозів, буде до 2021 року щорічно зростати в середньому на 15%.

ШІ не тільки збирає цінні відомості з величезної кількості прихованих даних, але і використовує ці відомості для оптимізації зусиль в галузі контент-маркетингу, до того ж дані з різних джерел (платформ, додатків) що не дублюються. Цей процес називається прогнозована аналітика, до того ж людині ніколи не наздогнати ШІ у швидкості і точності прогнозів.

Коли ви знаєте, що споживачі думають про ваш бренд, ви можете запропонувати їм контент, який відповідає їхнім потребам і інтересам. У перспективі – це зростання продажів і лояльності.

Замість того, щоб чекати, поки розрахунки будуть завершені, ви можете запускати і змінювати маркетингові кампанії в режимі реального часу. І ось вже мова йде про попередню аналітику – прикладні рішення, що ґрунтуються на найактуальнішій інформації.

Створює адресний і персоналізований контент

За даними статистичного порталу Statista, 90% дорослого населення США вважають персоналізований контент «дуже або досить-таки привабливим», на відміну від 4% людей, які вважають його «не дуже або зовсім не привабливим».

Створювати для своєї аудиторії унікальний і повністю персоналізований контент нелегко, тому ШІ став відмінним інструментом, який створює рішення, що дозволяють вашому бренду будувати особисті стосунки з кожним споживачем.

Мова може йти про адресні, індивідуальні електронні листи або про лендінг для електронної торгівлі, підігнані спеціально під інтереси відвідувачів, – ШІ всюди допомагає персоналізувати маркетинг.

Але найголовніше – що він може допомогти вам з’ясувати важливі змінні, такі як місце розташування в реальному часі, контекст, поведінку споживача і його цінності.

ШІ здатний скласти гранично точний портрет кожного клієнта. Наприклад, визначити, чи є він веган або вегетаріанцем, яким стравам надає перевагу під час подорожей з сім’єю у вихідні дні, а які вибирає, коли їсть на самоті. Завдяки персональній інформації, яку ШІ збирає воєдино і відстежує в режимі реального часу компанії можуть зосередитися на даних, які безпосередньо впливають на їх бізнес-показники, і уникнути до того ж інформаційного перевантаження.

Автоматизує створення і поширення контенту

У звичайного маркетолога багато обов’язків, а написання постів в блог забирає час, якого немає. ШІ може допомогти не тільки в створенні контенту, але і в його розповсюдженні, та створенні гостьових публікацій, тим самим заощаджуючи фахівцям час, а компаніям – гроші.

Так, деякі портали і компанії, такі як Associated Press, FOX і Washington Post, вже використовують штучний інтелект для складання прогнозів погоди і написання спортивних статей без будь-якої участі людини.

Справедливим буде визнати, що боти поки не можуть створювати живий контент, як це здатна зробити людина. Тому, якщо ви віддаєте перевагу публікаціям авторських ідей та створюванню креативу, що буде чіпляти, вам все ж доведеться найняти письменника-людину.

Проте, контент-боти швидко «розумнішають» і займають позиції в маркетингу і журналістиці.

Чи настане кінець контент-маркетингу

ШІ не замінить повністю побудову маркетингових стратегій та активну участь людей у ​​цьому процесі. Проте компаніям належить з’ясувати, яку роль в їх діяльності можуть зіграти технології і як отримати максимальну вигоду від маркетингу, заснованого на ШІ. Передбачається більш ретельно вивчити свою ринкову нішу і сформулювати бізнес-цілі.

Експерти пророкують, що автоматизований контент-маркетинг буде розвиватися  найближчі роки. Це призведе до того, що компанії будуть змушені звільняти фахівців, що виконують механічну, зрозумілу штучному інтелекту роботу. Але навряд чи найближчим часом (і навіть в середньостроковій перспективі) ШІ повністю замінить контент-маркетинг в його нинішньому вигляді.

Що чекає нас попереду

Хоча автоматизація контенту, яка використовується маркетологами сьогодні, економить час і гроші, вона переважно здійснюється вручну. Однак в майбутньому ці інструменти стануть набагато більш досконалими. Вони зможуть знаходити ключові слова, планувати теми для розміщення в блозі, писати, оптимізувати, персоналізувати та автоматизувати контент без участі людини.

Поки що ШІ – іграшка великих технологічних гігантів, але зовсім скоро він стане доступнішим і для середнього та малого бізнесу. Це означає, що у всіх нас є час спланувати перехід на нові бізнес-рейки і нову технологічну модель.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.