Як стати привабливою людиною і застосовувати привабливість в роботі і бізнесі

Всі знають грубих, нетактовних і навіть невихованих людей, які якимось дивом досягли успіху. Але це виключення з правила: ви віддасте перевагу вести справи і будувати професійні стосунки з людьми, які нам подобаються. Іншими словами – з привабливими людьми.

Це ті щасливчики, які вміють привабити, зацікавити й утримати людей. Завдяки привабливості їх часто запрошують до закритих клубів і чатів, знайомлять з потрібними людьми, рекомендують на посади і на проекти.

Привабливість – вроджена якість? Ні. Це навик. Сотні привабливих і успішних інтровертів і навіть соціофобів не дадуть збрехати. Можна навчитися і звикнути бути привабливим – або хоча б «включати» привабливість, коли це необхідно.

Не шукайте схвалення

Привабливі люди усвідомлюють власну цінність, вірять в успіх своїх починань, підживлюються досягненнями і навіть невдачами. Їм є що пред’явити світові: хобі, пристрасть до роботи, спортивні успіхи, сімейну гармонію, численні артистичні або технічні таланти.

Найчастіше привабливість, як і надихаюча його впевненість, спирається на неприховану любов до життя, до її несподіваних поворотів, авантюр і пригод (в нейтральному, а не екстремальному варіанті). Оточуючим просто подобається перебувати поруч, адже вони «заряджаються» від привабливої людини. Цією зарядки вистачає ненадовго – тому новій зустрічі з ним завжди раді.

Зробіть повагу до людей своїм козирем

Напевно ви не назвете привабливим грубіяна, зарозумілого сноба або лицеміра-маніпулятора – адже всі вони потай або явно вірять, що стоять на вершині харчового ланцюга, а решта їх не гідні.

Привабливі люди шанобливо поводяться і з директорами компаній, і з працівниками сфери обслуговування.

Не намагайтеся сподобатися

Той, хто занадто старається, відразу перестає бути привабливим в очах оточуючих. Ми підсвідомо зчитуємо бажання сподобатися і приймаємо його за лестощі або спробу маніпулювати. Співрозмовник відразу потрапляє в «чорний список», ніхто і не згадає, наскільки він там чарівний!

Але є нюанс: при першій зустрічі привабливі люди прагнуть показати себе з найкращої сторони. Це все одно що прибратися в будинку перед приходом гостей: прояв ввічливості і поваги. Але, одного разу продемонструвавши свої кращі якості, привабливі люди заспокоюються на цьому – і поводяться природно.

Шукайте згоду замість протиріч

У школі нас вчили, що відстоювати свою точку зору – це називається обмінюватися думками. Згодом навик бачити відмінності та протиріччя може перетворитися в звичку. Занадто легко шукати і знаходити точки незгоди! А наш мозок так влаштований, що завжди вибирає легкі шляхи.

Привабливі люди не шукають активно (чи несвідомо) розбіжностей: вони шукають точки дотику, тим самим знову і знову підкреслюючи важливість співрозмовника. І лише потім – якщо це доречно – діляться іншою точкою зору. До речі, про точку зору…

Проявляйте іноді вразливість

Привабливі люди не намагаються перевершити тих, кого зустрічають. Ба більше, вони прагнуть «програти»: роблять компліменти, захоплюються, готові визнати слабкість або навіть невдачу. Трохи уразливості роблять вас щирими, а ву вік соцмереж щирість без домішки особистого брендингу – на вагу золота.

Будьте майстрами живої бесіди

Привабливі люди вміють змусити вас відкрито говорити про себе. Вони задають правильні питання. Вони щиро хочуть знати, що ви думаєте, і це змушує вас дивним чином розкритися. Поруч з ними ви відчуваєте себе найцікавішою людиною в світі (або хоча б в приміщенні).

Саме тому ми вважаємо людей чарівними, тому що вони змушують нас відчувати себе цікавими і особливими. Домогтися такого результату під силу всім. Познайомившись з людиною і дізнавшись, чим він займається, запитаєте:

  • чому він це робить,
  • як він це робить,
  • що йому подобається в тому, що він робить,
  • чому він навчився, роблячи те, що робить.

(І ніяких «Як давно …?» Або «О, а у мене є знайомий будівельник!» Або «І що, багато платять?»)

Привабливі люди задають питання, відповідаючи на які ви думаєте про себе з позитивного боку і не хотіли б, але  вимушено хвалите себе.

Як і коли застосовувати чарівність

В ідеальному варіанті просто будьте чарівними. Так легше залучати людей, можливості, досягати цілей – і залишатися при цьому собою.

Чарівність знадобиться вам:

  • під час працевлаштування на роботу або посаду мрії;
  • в складних переговорах, коли чаша терезів схиляється не тільки в сторону більш цікавої пропозиції, але і в бік більш харизматичного переговірника;
  • під час запуску власної справи – коли потрібно ділитися своєю вірою в успіх плюс-мінус з усіма, від інвестора до майбутніх співробітників;
  • в процесі роботи з токсичними керівниками або колегами – воно спрацює як індивідуальний імунітет.

Наведемо кілька принципів та інструментів формату «бери і роби», які зроблять вас привабливішими і допоможуть будувати успішну кар’єру швидше.

Запам’ятовуйте деталі

А краще – записуйте! Наприклад, спочатку співрозмовник згадував, що отримує бізнес-освіту. Запитайте, чи задоволений він результатами, або хто з експертів ринку серед викладачів. Увага до деталей – відмінний спосіб дати людям відчути свою значимість.

Використовуйте позитивні спостереження, щоб «зламати лід»

Замість порожніх балачок про погоду або незручне мовчання скажіть якесь позитивне спостереження (про нього або про навколишнє оточення). «Мені подобаються ваші туфлі. Де ви їх купили?» або «Організація цього майстер-класу на висоті! Ви вже спробували відмінний раф від бариста за стійкою?».

Уявіть, що на співрозмовника світить прожектор

Робіть все можливе, щоб в центрі уваги був той, хто з вами говорить на даний момент (навіть якщо учасників бесіди кілька). Використовуйте навички активного слухання і коментуйте доречно.

Обговорюйте факти і діліться думками

Пам’ятайте, що факти повинні бути підтверджені і з надійних джерел, а думки – висловлюватися тактовно із зазначенням на те, що це думка (!).

Лестіть розумно

Більшість людей підозрюють недобре, коли їх хвалять «в лоб». Краще помічайтеся й коментуйте поведінку, роботу і результати, а не особисті якості людей. При цьому формулюйте комплімент (його вже не назвеш лестощами!) Гранично конкретно і своєчасно. «Графіка на першій сторінці б’є точно в ціль. Хороша робота!” або «Ви відмінно впоралися з пошуком втраченого багажу клієнта».

Приберіть подалі смартфон

Ви можете згадати хоч одну людину, яку вважаєте привабливою, і який під час бесіди з вами дивився на екран смартфона? Що і потрібно було довести.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.