Як вчинити з поточною роботою: залишитися або піти?

«Піти не можна залишитися». Де ви поставите кому?

Навіть на найбажанішій посаді іноді з’являються думки: «У компанії N і платять більше, і розташування краще, і перспектив більше. Може, спробувати туди? »

А що робити, коли робота влаштовує все менше і менше – дати їй другий шанс?

Давайте розбиратися.

Всі ми стикаємося з проблемами в трудових буднях. Бувають дні, коли зіткнення з явною несправедливістю доводять до точки кипіння. Бувають провали, від яких опускаються руки і з’являються сумніви, а на своєму ви місці.

Можливо, це лише тимчасові труднощі, і потрібно добре відпочити, щоб повернути свій ентузіазм. Але є 10 ознак, які явно сигналізують: «Пора задуматися про зміну роботи».

Ми додали до них рівень критичності на наш погляд (оцінюємо за шкалою від 0 до 10) і можливі рішення.

Перевірте, чи присутні вони у ваших думках і на поточному місці зайнятості.

 1. Сум зелений. Критичність – 5 балів

Ви частіше «просиджуєте», ніж реально зайняті справою. Робочий день проходить в перегляді стрічки Фейсбуку, читанні новин або прокручуванні роликів на Ютубі. Час тягнеться повільно, ви раз у раз дивитесь на годинник, з нетерпінням чекаєте обідньої перерви і відпустки.

Аларм! Ви випали на узбіччя кар’єрного шляху.

Рішення

Озирніться довкола, подумайте, чи є в компанії проекти або відділи, де ви зможете проявити себе. Якщо ж ситуація нагадує Грімпенскую трясовину – підшукуйте нове місце.

 1. Страхи. Критичність – 8 балів

Ви постійно чогось побоюєтеся: критики, штрафів, помилок, невдоволення керівництва і навіть звільнення. Перед сном голова повна переживань, ви з жахом чекаєте настання нового робочого дня.

Рішення

Страхи можуть з’являтися тоді, коли ви об’єктивно не справляєтеся з завданнями.

Тут є 2 виходи:

 1. Підвищити компетенції у потрібному напрямку.
 2. Взятися за напрям, який вам до снаги.

Якщо ж ви володієте потрібними компетенціями, але при цьому страждаєте від синдрому самозванця – згадайте, що вас до сих пір не звільнили, а значить, ви є певною цінністю для компанії і керівника.

Піднімайте впевненість – нагадуйте собі частіше про свої заслуги і сильні сторони.

 1. Книга скарг. Критичність – 6 балів

Щонайменше третину дня ми проводимо на роботі. Від того, в якому емоційному стані ви перебуваєте, залежить не тільки продуктивність, але і самопочуття.

Якщо ви постійно скаржитеся на керівництво, рівень оплати, колег і клієнтів, то кожен день забарвлений в 50 відтінків сірого.

Рішення

Проаналізуйте, що вас турбує і дратує, чи є можливість щось змінити: вибудуйте особисті кордони, навчіться говорити «ні», поговоріть, нарешті, з керівництвом про підвищення.

А можливо, ви надмірно емоційно залучені в процес і надаєте зайву важливість типовим ситуаціям. Зняти зацикленість на роботі допоможуть абстрактні заняття: хобі, тренування, прогулянки.

 1. Таємні бажання. Критичність – 7 балів

Вам здається … Та ні, ви просто впевнені, що в інших компаніях працювати краще і цікавіше. Наприклад, є місця, де стане в нагоді ваше знання мови, де є можливість брати участь в конференціях і більше впливати на результат роботи. Можливо, ви маєте рацію, і пора рухатися вперед.

Рішення

Не варто зриватися з місця аби куди. Для початку збудуйте чітку кар’єрну стратегію, яка допоможе визначити кінцеву мету і проміжні етапи.

Почніть з оцінки сильних сторін, визначте точки зростання і навички, які потрібно прокачати в першу чергу. І, звичайно ж, почніть робити перші кроки – пройдіть навчання в потрібному напрямку.

 1. Шкода для здоров’я. Критичність – 10 балів

Через постійний стрес у вас смикається око, болить голова і скаче тиск? Жодна робота не варта таких жертв!

Рішення

Психосоматичні прояви часто сигналізують про критичний рівень емоційної напруги. Візьміть відпустку, займіться своїм здоров’ям, спробуйте змінити ставлення до роботи (дивіться рішення в п. 3). Якщо ситуація не зміниться – шукайте нове місце.

 1. Розбалансування. Критичність – 8 балів

Буває, що робота забирає все ваше час і увагу. Запускається новий проект, і у вас немає і хвилинки, щоб перекусити. Сім’я бачить вас тільки по вихідним, вечорами месенджери розриваються від повідомлень боса і клієнтів.

Знайоме?

Рішення

Перегляньте свій графік, візьміть на озброєння принципи енерджі-менеджменту, делегуйте по можливості рутинні завдання. Але якщо ви вже все перепробували, а робота вас не відпускає – вона того не варта!

 1. Негативне оточення. Критичність – 10 балів

Недарма зараз стільки уваги приділяється терміну «токсичні люди». Навколо вас всі усім незадоволені? Таке оточення помітно знижує рівень VQ – коефіцієнта життєвої енергії. Ви й не помітите, як вас затягне в негатив і апатію.

Рішення

Міняйте компанію!

 1. Несвобода слова. Критичність – 9 балів

Якщо у вас немає можливості озвучувати свої думки і ідеї – задумайтеся: «А що, власне, я тут роблю?»

Рішення

Середовище, яке не дає розвиватися, краще залишити якомога швидше.

 1. Самонавіювання. Критичність – 10 балів

«Керівник – самодур, зате офіс поруч», «не підвищують зарплату, але оплачують медстрахування». Вам постійно доводиться себе вмовляти, що «нічого, це можна пережити», але в глибині душі ви розумієте: мінуси роботи вже давно переважують плюси.

Рішення

Якщо об’єктивно негативу більше – прощайтеся.

 1. Інтерес до теми

Навіщо ви прочитали цю статтю? Мабуть, тема виявилася близькою.

Підсумуйте бали за шкалою критичності – щоб задуматися про зміну роботи досить і 10.

Не будемо закінчувати на такій сумній ноті 😉 Оцініть свої перспективи на поточному місці за допомогою тесту – і ви приймете остаточне рішення: залишитися або піти.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.