Як використовувати TikTok для розвитку бізнесу

Маркетинг в соціальних мережах – це в деякому сенсі гонка озброєнь. Тільки но ви відчули себе як вдома на одній платформі, як ваша аудиторія вже пішла на наступну, більш модну. Можна це ігнорувати, але краще діяти на випередження.

Розповімо, як використовувати «соцмережу для зумерів», щоб просувати вашу компанію. Стаття буде корисна власникам бізнесу, стартаперам, фахівцям з маркетингу, SMM, рекламі, контент-маркетологам, а також всім, хто хоче знати більше про інструменти, які допомагають розвивати бізнес.

Коротко про TikTok

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Скачайте додаток (якщо ще не …) і самі подивіться, що там до чого. А далі можна переходити до теорії.

TikTok – розважальна відеоплатформа. Пройдемося по відмінностям:

 • від YouTube – відео не довше 15 секунд;
 • від FaceBook – текст мало кому цікавий;
 • від Instagram – не лайфстайл і не вигадлива естетика, а розваги і творче самовираження.

Навіть серйозним компаніям доводиться «зійти з п’єдесталу» і створювати для TikTok легкий, захоплюючий, злегка самоіронічний і не дуже «причесаний» контент.

Навіщо вашої компанії TikTok

Якщо ви правильно використовуєте цю соцмережу, то про ваш бізнес, продукт, послугу, особистий бренд дізнається величезну кількість людей. У всьому світі додатком активно користуються понад 500 млн. чоловік.

 • TikTok скачують в 154 країнах світу.
 • Залученість користувачів найвища серед усіх соцмереж (52,1%).
 • 500% -ве збільшення витрат всередині програми з моменту запуску (тобто в 5 разів зросла готовність користувачів переходити за посиланнями і платити брендам). (Цією та іншої статистикою 2020 року ділиться портал InfluencerMarketingHub)

Причини, чому бізнесу варто просуватися в TikTok ще вчора:

 • Це відносно новий, ще не перегрітий канал просування На інших платформах за користувачів вже б’ються тисячі компаній, в TikTok же конкуренція поки невелика.
 • Створювати контент дешево в порівнянні Instagram і YouTube Відеоролики в TikTok веселі, невимушені, спонтанні. Молода аудиторія нагороджує лайками контент, який виглядає скоріше живим і «справжнім», ніж відполірованим. Інструментарій створення роликів простий, немає необхідності в додатковому обладнанні або дорогих фахівцях.
 • Ви можете ділитися трафіком з TikTok з іншими платформами Створений в додатку контент можна завантажувати і завантажувати на інші ресурси, ділитися ним на інших платформах, ставити активні посилання в профілі на Instagram і YouTube – тим самим залучати нову аудиторію і розширювати охоплення.
 • Реклама у інфлюенсеров поки коштує дешевше, ніж в Instagram і YouTube Навіть популярні блогери в TikTok поки не визначилися з тим, як монетизувати свій соціальний капітал, тому вартість просування з їх допомогою нижче, ніж реклама у інфлюенсеров в Instagram або розміщення реклами в роликах популярних ютуберов.
 • TikTok лояльніше до молодих каналів У додатку використовуються алгоритми, які дозволяють навіть початківцям блогерам «заговорити» відразу на широку аудиторію (аби контент людям подобався).
 • У TikTok доброзичливе ком’юніті Історично так склалося, що в цю соцмережу приходять вільно самовиражатися, а значить, там мінімум Хейта, негативу в коментарях, немає навіть конструктивної критики. Зараз TikTok сприймається як сама толерантна соцмережа. (Що вигідно для компаній, які в силу місії, цінностей або особливостей продукту прагнуть просуватися без «перчинки», класично-позитивним контентом.)
 • У TikTok вже не тільки мілленіали Багато компаній списують соцмережу з рахунків, сприймаючи її як «занадто молодіжну». Дійсно, ще пару років тому 40% користувачів TikTok становили підлітки у віці 10-19 років (не сама платоспроможна аудиторія!). Ось тільки на тлі локдауна і коронакризи, коли вільного часу у всіх стало більше, і психологічна тяга до позитивного контенту зросла, – в цю соцмережу потягнулися люди більш зрілого віку.

Як використовувати TikTok для розвитку бізнесу

Познайомтесь зі специфікою та інструментами

Варіант гірше нікуди: ви приходите в соцмережу «зі своїм статутом», ваш контент передбачувано не знаходить відгуку, ви розчаровуєтеся і припиняєте спроби, дивуючись успіхам конкурентів.

TikTok – це веселий, візуально привабливий контент. Серед найпопулярніших роликів багато дурних, з кривляння під чужі пісні і спробами повторити модні танці. Щоб викликати відгук у аудиторії, доведеться підійти до створення контенту творчо, без самопохвали і пафосу.

Для початку створіть профіль, пограйте з іконками і кнопками, навчіться швидко створювати прийнятні за якістю ролики, користуватися інструментами редагування і ефектами. Потім почніть відстежувати трендовий контент, щоб розуміти, що подобається користувачам соцмережі. І звичайно, підпишіться на конкурентів, а також компанії з інших галузей, які вдало вписалися в TikTok-культуру.

Почніть створювати забавний контент

Не потрібно особливої ​​підготовки або особливого моменту – просто дістаньте смартфон і почніть знімати відео. Не прагніть бути «вірусними», ефективніше стратегія автентичності: будьте собою, звертайтеся до аудиторії у властивому вам стилі, але трохи більш легковажно.

Важливо не копіювати чужий контент в TikTok безпосередньо, а творчо підходити до його відтворення, знаходити свій власний кут подачі. Нижче кілька ідей для типів контенту, які були успішними в TikTok:

 • «За лаштунками» – день з життя компанії, співробітників, процес створення продукту або надання послуги, внутрішні жарти і меми.
 • «Слідом за трендами» – танець під популярну пісню (з подачею «наші співробітники в обідню перерву»).
 • «Корпоративний вихованець» – будні офісного кота, фікуса або навіть м’якої іграшки-талісмана.
 • «Зроби сам» – ролики про те, як, користуючись продуктом компанії, створити щось своє (наприклад, рецепт від виробника сиру, форма спідниці від постачальника тканин і фурнітури).
 • «До і після» – трансформація, яка сталася за допомогою вашого продукту або послуги (наприклад, особа моделі до і після макіяжу, якщо мова про продаж косметики).
 • «Класика жанру» – огляди, відгуки користувачів, анонси акцій, питання-відповіді, новини, вакансії, лайфхак і корисні поради, цікаві факти – всі ці звичні формати можна тестувати в TikTok, тільки стежте за жвавістю, «людяністю» подачі.

Найзручніша для маркетологів властивість TikTok – можливість сміливо експериментувати. Навіть якщо контент вийде невдалим, це швидко забудеться.

Зробіть публікації регулярними

Як і інші платформи, TikTok винагороджує за завзятість. Не прагніть публікувати відеоролики по 3-5 раз в день, але намагайтеся, щоб вони виходили з передбачуваною регулярністю.

Для цього варто збирати ідеї заздалегідь, складати графік виходу відео, призначати відповідальних. Спонтанність доречна, тільки якщо у вас вже досить розкручений канал. Обов’язково дивіться аналітику, щоб розуміти, які ролики знаходять відгук у користувачів TikTok, а які – ні.

Беріть участь в хештег-челленджах і запускайте їх

Суть такого челенджу – запрошення користувачам створювати контент на певну тему або відтворювати ваш. Для практики спочатку приймуть участь в популярних челленджах, які можна органічно пов’язати зі специфікою вашої компанії. Потім вже можна запускати свої челленджи: головне – простота виконання і весела ідея. Активне використання челленджів як інструменту просування підвищує впізнаваність бренду і залученість ваших передплатників.

Бренд Guess був одним з перших, які запустили хештег-челендж. Вони запропонували користувачам TikTok знімати себе на відео в новій джинсового лінії Guess з хештегом #InMyDenim.

Супроводжуйте контент для користувача

Пояснимо на прикладі.

Замість того, щоб розміщувати власні відео, Nike публікують призначені для користувача (UGC). У компанії навіть профіль закритий: потрібно запитувати доступ. Якщо наберете хештег #nike, побачите, що публікації по ньому переглянули понад мільярд користувачів, більшість з яких ці публікації ще й створювали – щоб потім показати, як вони носять свої кросівки Nike, малюють на них, танцюють в них і багато іншого.

Працюйте з інфлюенсерамі

Аудиторія TikTok прохолодно ставиться до традиційної реклами, і швидкий спосіб встановити з ними контакт – звернутися по допомогу інфлюенсера. Той може створити нативний ролик або запустити челлендж з використанням продукту.

Скористайтеся платною рекламою

Платформа пропонує чотири різних типи оголошень, в тому числі: нативний контент в стрічці, злиття з брендом, промотування хештег-челленджу, брендовані лінзи. Природно, рекламодавцям доступний точний таргетинг, потрібно лише використовувати його можливості по максимуму. Тестуйте ефективність різних форматів, поєднуйте платну рекламу з органічним трафіком.

Головне правило комерційно-успішної присутності брендів в TikTok – відмова від перфекціонізму. Звучить банально, але ця соцмережа закликає «бути собою» – навіть компанії і бізнеси. Покоління Z (а з ним і підростаючі «альфи») очікують від брендів сміливості, креативності і готовності бути унікальними. А користувачі старшого віку, втомлені від професійних і особистих турбот, зобов’язань, очікувань, – охоче підтримують їх в цьому, голосуючи в тому числі грошима.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.