Чотири способи підвищити зарплату під час зміни роботи

Чи доводилося вам міняти роботу хоча б раз в житті? Швидше за все, відповідь буде позитивною. Причина звільнення може бути пов’язана зі зміною пріоритетів, конфліктом з керівництвом, поганими умовами праці, скороченням, урешті-решт, але в будь-якому випадку при зміні роботи ми сподіваємося знайти найкраще місце. Чи можливо наразі виграти в матеріальному відношенні? На це питання дадуть відповідь HR-фахівці і директора великих зарубіжних компаній.

Ізабелла Морі, радник з рекрутингу, Cardtronics (банківське устаткування, Великобританія)

На мій погляд, у всьому важлива міра. У кожної посади є певні зарплатні рамки, і якщо в оголошенні вказано «від і до», то, швидше за все, вам запропонують не верхню і не нижню планку, а золоту середину. У вас, напевно, є певні претензії, і якщо вас запитують, скільки ви хочете, то не варто впадати в ступор, як, на жаль, робить більшість претендентів. Якщо пошук роботи терміновий, то ви можете вказати «золоту середину». Якщо ні, то додайте 20% до тієї зарплати, яку отримуєте зараз, і сміливо відповідайте рекрутерам: «Я планую дохід від такої-то суми». Роботодавці поважають тих, хто чітко усвідомлює вартість своїх послуг. Якщо, звичайно, вона адекватна по відношенню до ринку.

Алан Трефлер, СЕО і засновник, Pegasystems (програмне забезпечення, США)

Коли я шукаю співробітника, особливо на керівну посаду, то я таким чином шукаю спосіб, який принесе компанії прибуток. Мені смішно, коли здобувачі запитують мене щодо бонусів і премій, пояснюючи мені, що саме тому вони обрали вакансію в нашій компанії. Премії – це добре, але я наймаю людей не для того, щоб платити бонуси, а щоб вони брали участь у спільній справі. І якщо співробітник цікавиться напрямками розвитку, пріоритетами і цілями компанії, а вийшовши на роботу продемонструє свої здібності щодо збільшення прибутку, звичайно, він буде отримувати більше, ніж розраховував. Ось єдиний спосіб підвищити зарплату: бути ефективним.

Марк Відон, HR-директор, Ciena (телекомунікації, Великобританія)

Я ніколи не бачив проблеми в тому, що людьми рухає матеріальна мотивація. Багато моїх колег хочуть почути щось на кшталт «У вас я хочу розкрити свій потенціал» або «Це місце ідеальне для мого експерименту у зміні кар’єрної траєкторії», і це прекрасно. Але якщо людиною рухає тільки бажання реалізувати свої творчі амбіції, то що ви будете робити, коли він реалізує їх і вирішить, що тепер йому важливіша сім’я? Я не довіряю подібним поривам. А ось якщо здобувач говорить про те, що він розглядає конкретні суми, запитує про бонуси і іншими способами проявляє інтерес до системи мотивації, я розумію, що гроші потрібні завжди, отже він буде працювати і заробляти. Інтерес до бонусів навіть важливіший за інтерес до окладу: я бачу, що здобувач готовий працювати на результат, а не просиджувати час в офісі. Тому про свої зарплатні очікування говоріть чітко, виважено, але усвідомлено: не полінуйтеся провести власне дослідження і зрозумійте, чи відповідаєте ви зараз своїм очікуванням.

Ед Хатнер, віце-президент з управління персоналом, Deltek (програмне забезпечення, США)

Коли ми проводимо співбесіду зі співробітником, ми спочатку обговорюємо його професійний рівень, а вже потім систему винагороди. Для нас важливі дві якості – поінформованість про дану галузь знань і готовність брати на себе відповідальність. Якщо здобувач розбирається у своїй справі, прагне до саморозвитку і готовий навчатися і розвивати навички, то ми розглянемо його кандидатуру. Крім того, важливо не просто бути виконавцем, а й брати на себе відповідальність за свою діяльність, за свій результат. Тому я б не рекомендував розповідати HR-фахівця про те, як з падінням економіки виросли ваші витрати. На першому етапі ви продаєте себе, і лише потім вам продають вакансію (якщо ваша презентація пройшла успішно). Тому демонструйте свою цінність для компанії і бажано, щоб вона відображалася кількісно. Наводьте приклади у цифрах, відсотках, назви компаній-клієнтів, які ви залучили. Чим вища ваша цінність для роботодавця, тим більше у вас шансів диктувати свої умови під час визначення окладу.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.