Як залучити відвідувачів на сайт без бюджету на маркетинг

Не всі компанії мають суттєві бюджети для залучення відвідувачів на сайт, навіть якщо проект має комерційний характер. Залучення користувачів на сайт без бюджету передбачає виконання низки робіт із різноманітними майданчиками, спільнотами та характеризуються високими показниками відвідуваності.

  1. Створіть крутий продукт/сервіс

Сильний продукт є продуктом, який здатний продавати себе самостійно. Найчастіше феномен сильного продукту відображається у високих продажах всупереч не дуже хорошій роботі маркетологів і самих продавців. Високі показники продажів пов’язані з тим, що продукт може вирішити біль покупців.

Ось кілька порад, які дозволять створити насправді крутий продукт/сервіс:

– новий продукт необхідно створювати максимально універсальним, щоб він був корисний максимальній кількості користувачів. Продукт має бути обов’язково функціональним.

– робіть продукт як собі. Такий продукт оцінять майбутні покупці.

– робіть акцент на емоціях. Дуже важливо, щоб продукт був не лише функціональним, а й виглядав гарно. Адже саме емоції сьогодні найбільше цікавлять покупців.

– необхідно враховувати, що великі корпорації приймають рішення на основі раціональних міркувань. Всі ті, хто приймають рішення, ґрунтуються не на персональних проблемах, а на перспективі успіху компанії.

– під час розроблення продукту не треба основний акцент робити на дистриб’юторах і роздрібній торгівлі. Їхня основна функція — продавати Ваш продукт.

  1. Розробіть чітку стратегію просування

Стратегія є складним алгоритмом дій, який допомагає розуміти і вимірювати цілі проекту. Розроблення стратегії містить KPI, вибір основних інструментів, аналітичний аналіз і створення конкретного керівництва.

Розроблення стратегії дозволить перетворити абстракцію на вимірювану величину, прогнозувати розвиток продажів, планувати бюджет необхідних робіт.

Створення стратегії просування має низку переваг:

– економія коштів. Будь-яка рекламна кампанія вимагає витрат. У разі відсутності стратегії просування Ви та Ваша компанія ризикуєте наробити помилок, витратити гроші та не залучити відвідувачів на сайт.

– економія часу. Запустити рекламну кампанію без чіткої стратегії – витратити багато часу на проведення тестів, підбір інструментів. Така стратегія – це довго та здебільшого неефективно.

  1. Залучайте медіаперсон

Залучення медіаперсон – гарний спосіб залучити нових клієнтів та розповісти більшій кількості аудиторії про Ваш товар. Особливо актуальним цей метод є в період кризи, адже люди особливо дослухаються до думок блогерів, медіаособистостей. Вони бажають знати, як вони ставляться до того чи іншого продукту, який вибір зроблять у тій чи іншій ситуації тощо.

У разі вибору відповідної медіаперсони необхідно звернути увагу на два ключові фактори:

– вибирати інфлюсера із найбільшою кількістю Вашої цільової аудиторії. Тому заздалегідь необхідно провести аналіз передплатників цієї медіперсони, про що вона говорить у своєму блозі, що несе аудиторії, що загалом представляє собою. Також необхідно проаналізувати суму коментарів та лайків, які поділяються на кількість передплатників (показник має бути не меншим за 10%).

– колаборація з медіаперсоною має бути максимально нативною. Усі дії мають бути максимально природними, адже це надасть необхідний результат.

  1. Використовуйте промоакції — думайте нестандартно

Промоакції — це ряд спеціальних заходів (акцій), які вкладені у просування товару чи послуг, що є об’єктом на цільову аудиторію з метою популяризації як товару, так і самої торгової марки.

Інформаційний вплив акції полягає в демонстрації товару, ознайомленні цільової аудиторії з продуктом/послугою, наданні можливості спробувати або протестувати товар, викликати або підвищити інтерес до нового товару, надати знижку, бонус за купівлю товару.

Серед основних завдань використання промоакцій маркетологи виділяють:

– виведення ринку нового товару/услуги;

– підвищення рівня продажу товару, який вже доступний на ринку;

– збільшення частки ринку та отримання більшого прибутку;

– просування торгової марки;

– формування позитивного іміджу компанії.

  1. Працюйте з контентом

Сьогодні цифровий маркетинг розвивається дуже швидко, а інструменти, технології, які використовувалися кілька років тому – застаріли. На піку зараз концепція використання контентної реклами, що є створенням контенту з його просування з допомогою використання платних каналів просування (кампанії РРС, соціальні мережі, спеціальні місця розміщення реклами тощо). Будь-який вид і формат контенту можна використовувати як частину контент-реклами.

Весь контент можна розділити на кілька видів, залежно від цілей. Розрізняють такі види контенту:

– інформаційний. Такий формат контенту розповідає про щось, дає відповіді на запитання користувачів. До інформаційного контенту відносять опис товару, новини, біографії, особисті блоги, поради.

– той, що продає контент. Основною метою цього виду контенту є переконання людини купити товар/послугу. Творці брендів використовують контент, що продає у соціальних мережах та інтернет-магазинах.

– той, що залучає контент. Метою цього виду контенту є необхідність поставити реакцію на публікацію (лайк, поділиться з друзями, залишити коментар). Для цього використовують різноманітні опитування, конкурси, квести. Для збільшення залученості аудиторії автори можуть ділитися власним досвідом, питати поради читачів або пропонувати висловити свою думку.

– розважальний. Завданням даного виду контенту є створення можливості розслабитись для читача, отримати задоволення від прочитання або перегляду, підвищення гарного настрою, залучення нових користувачів. До розважального контенту можна віднести меми, фото та відео, кумедні історії, фільми, гороскопи, анекдоти тощо.

– навчальний. До повчального виду контенту відносять майстер-класи, покрокові інструкції, тренінги. Основною метою цього виду є допомога користувачеві розібратися з якимось завданням.

– вірусний. Даний вид контенту сприяє генерації нового контенту та розповсюдження його у короткі проміжки часу.

– користувальницький. До такого контенту належать відгуки клієнтів про продукт/послуги, компанію, що публікуються у соціальних мережах, на форумах тощо.

  1. Співпрацюйте з користувачами

Усі види аналізу мають ґрунтуватися на статистичних даних та підкріплюватися досвідом. Налаштування таргетованої реклами на Вашу цільову аудиторію може призвести до нераціонального використання коштів, низької ефективності рекламної кампанії.

Небажано показувати однакові оголошення різним цільовим аудиторіям. Рекламне посилання для одних, має бути зовсім іншим для других.

У вік інформаційних технологій людині доводиться пропускати через себе колосальні обсяги інформації. Тож спочатку людина бачить рекламу у такій послідовності: «образ – зображення – заголовок – текст». Якщо дотримуватися такої послідовності, це допоможе не прогаяти потенційних клієнтів:

Ось кілька порад:

– підбирайте графіку, щоб вона привертала увагу. Образ формується бічним зором. Розміщуйте яскраві зображення, які хотілося б розглядати.

– детально опрацьовуйте заголовки оголошень, адже саме їх аналізують користувачі.

– пишіть тексти коротко, використовуйте більше конкретики, фактів та емоцій.

Пропонуйте користувачам знижки, акції, запропонуйте взяти участь у конкурсі – це допоможе підвищити залученість.

Висновки

Залучення клієнтів на сайт та підвищення конверсії без бюджету на маркетинг можливе. Необхідно враховувати, що згадані вище методи можуть не завжди спрацьовувати. Кожен окремий товар чи послуга вимагають розроблення індивідуальної стратегії, тестування різноманітних інструментів та вибору найефективніших. Зростання компанії та бізнесу призведе до необхідності використання платної реклами, яка лише посилить ефект та підвищить дохід.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.