Як знайти нову роботу після бізнес-навчання

Розкриваємо чужі секрети: більшість професіоналів, що вступили на МВА або курси професійної перепідготовки, сподіваються на зміну роботи або планують її.

Метою може бути збільшення доходу, на яке випускник небезпідставно розраховує, але якого не завжди вдається домогтися від нинішнього роботодавця. Деякі студенти мріють почати управлінську кар’єру або перейти на наступний кар’єрний рівень. Інші сподіваються на зміну сфери / галузі або за професійним спрямуванням – якщо воно з якихось причин більше не «запалює».

Як знайти роботу мрії: підказки для майбутніх випускників

Вибирайте школу правильно

Мова не тільки про розумно складену програму навчання, зручний формат і топових викладачів. Ще на старті віддайте перевагу школі, яка не словом, а ділом (клубом випускників, базою вакансій, експертизою, порадами та заходами по нетворкінгу) допомагає своїм випускникам з працевлаштуванням.

Починайте пошук роботи заздалегідь

Більшість випускників МВА або професійних курсів вже на етапі отримання диплома збирають «оффер» від компаній які ними цікавляться. Все тому, що підготовча робота: перепакування резюме, нетворкінг з цільовими рекрутерами, розвиток професійного бренду – починається мінімум за півроку до закінчення програми.

Робіть ставку на нетворкінг

Де ще ви зустрінеться стільки цілеспрямованих і амбітних професіоналів, які домоглися певних кар’єрних висот, – як не на програмах МВА або курсах професійної перепідготовки?

Закладіть час на нетворкінг в свій навчальний розклад. Не нехтуйте офлайн-заходами і закритими чатами. Надавайте нескладні послуги, відгукуйтеся на прохання, пропонуйте допомогу – загалом, збільшуйте свій соціальний капітал. За статистикою, саме зв’язки приносять топовим фахівцям і керівникам рівня executive більшість пропозицій про роботу.

«Прокачайте» профіль в LinkedIn

Ця соціальна мережа бентежить багатьох своєю «інакшістю», але досить погуглити або звернутися за порадою, щоб сторінка в LinkedIn перетворилася в професійну онлайн-візитку з високою конверсією з працевлаштування.

Розвивайте особистий бренд

Навчання на МВА або курсах перепідготовки – вже заявка на професіоналізм. Беріть участь в заходах вашої галузі, пропонуйте себе в якості спікера, розповідайте в соціальних мережах про професійні досягнення і інсайт, діліться експертизою, а також знаннями, отриманими на програмі.

Товаришуйте з рекрутерами і хантерами

Ваше завдання – частіше з’являтися на їх «радарах», щоб в потрібний момент знайомий рекрутер згадав про вас, коли почне шукати людину на топову вакансію (якої немає у відкритих джерелах). Якщо у вас є друзі і знайомі, що періодично отримують пропозиції від рекрутерів, – просіть цих людей порекомендувати вас. Можна також виходити на рекрутерів через знайомих, щоб коротко представитися, окреслити сферу своїх кар’єрних інтересів і професійних можливостей.

Якщо вдалося познайомитися з рекрутерами, намагайтеся бути їм корисними: діліться потрібними контактами (коли це етично), рекомендуйте відповідних фахівців.

Мітьте високо

Ви заради того і отримуєте бізнес-освіту, щоб потрапити на роботу до топової компанії, швидше за все, міжнародної. Складіть список роботодавців, які вас цікавлять, моніторте їх сайти з вакансіями, підпишіться в фейсбуці на керівників компаній – і будьте першими, якщо виникне цікава вам вакансія.

Ставтеся до пошуку роботи як до проекту

… і себе як до продукту. Застосуйте всі знання і навички, отримані на МВА або курсах професійної перепідготовки, щоб «продукт» знайшов свій «ринок», вийшов на нього успішно і був «куплений» за солідні гроші. Ви цього варті – і ви це вмієте!

Створіть собі роботу

Якщо гора не йде до Магомета, він може сам собі побудувати гору. Далеко не завжди вдається втілити у життя кар’єрні амбіції, в тому числі з об’єктивних причин. За підсумками навчання, особливо якщо мова про МВА, у вас напевно накопичилися бізнес-ідеї, сформувалося коло необхідних знайомств, в рази зросли компетенції, щоб піти ва-банк – створити роботу мрії «під себе», під свої інтереси і сильні сторони.

Які є нюанси, про які зазвичай не говорять

Вчіться на перспективу

А саме – вчіться добре. Забирайте від викладачів і однокурсників максимум знань. Відпрацьовуйте навички відразу. Активно спілкуйтеся, дискутуйте – ваші викладачі та однокурсники (до яких рекрутери одного разу можуть звернутися за рекомендацією!) Запам’ятають вас як багатообіцяючого фахівця.

«Перепишіть» резюме

Зробіть резюме більше схожим на «управлінське», ніж на «менеджерське». Про нюанси вас може проконсультувати хантер, експерт з кар’єри або однокурсник / випускник, у якого «вийшло».

Будьте гнучкими

За час бізнес-навчання ваші пріоритети і інтереси можуть змінитися. Або ринок праці не запропонує бажаний рівень посади або оплати. На щастя, МВА дає глибинне розуміння бізнес-процесів, і здійснити те, що рекрутери називають «переходом» (в суміжну галузь або навіть нове професійне спрямування), не так уже й важко.

На зустрічах з роботодавцями робіть акцент на те, що у вашій особі компанія отримає свіжий, «незамилений» погляд на бізнес і об’єктивний – на існуючі проблеми.

Шукайте нетривіальні шляхи

Якщо робота мрії поки не знайшла вас, спробуйте направити кар’єрні амбіції в сторону соціальних і екологічних проектів. Рівень оплати в них нижче, але досвід безцінний, а престиж постійно зростає, адже світові потрібні фахівці, які здатні відповісти на виклики сучасності.

З якими «підводними каменями» доведеться зіткнутися

Знання про те, які перешкоди, в тому числі суб’єктивні, є на шляху, допоможуть успішно їх обійти.

Престиж бізнес-освіти в Україні росте, але запізнюється у порівнянні з Заходом. Це може бути пов’язано з тим, що поки не сформувався пласт власників бізнесу, які самі пройшли школу МВА і тому розуміють практичну цінність особливого мислення, яке на програмах прищеплюють.

Є ризик зіткнутися з непорозумінням з боку ейчарів і власників, а також зі стереотипами («різниці ніякої немає», або «випускників МВА багато, а толку мало»).

У зв’язку з коронакризою ринок праці тимчасово стиснувся. Це тим помітніше в топовом сегменті, де скоротилася кількість вакансій. Буде складніше переконати роботодавця у своїй потенційній цінності. Кількість конкурентів зросте. На тлі скорочення цікавих пропозицій стратегія пошуку роботи може бути такою: шукайте не вакансії, в описі яких обов’язковий МВА, а ті, на яких ви і ваші унікальні знання / навички будуть максимально корисні.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.