Жінка і бізнес: роман триває

Згідно з дослідженням, опублікованим в USA Today, число жінок, які очолюють високотехнологічні стартапи та займають топові посади у великих компаніях, збільшилася в два рази за останні три роки.

Цей факт викликав великий резонанс і хвилю обговорень у мережі. У чому причини зростаючої фемінізації світу великого бізнесу, які перешкоди стоять на її шляху, як їх подолати і з чого почати?

Чому жінки стають все більш затребуваними у світі інновацій і високотехнологічних стартапів? Коментарі дає Кімберлі Еддлстон (Kimberly Eddleston), доцент і фахівець у галузі підприємництва та інновацій.

За часів насичення ринків незадоволені потреби стають однією з найважливіших задач, що займають свідомість маркетологів. Тому, цілком логічно, що жінки, на частку яких припадає 70% покупок в Інтернеті, набагато швидше знайдуть ці незауважені бажання покупців. Відомо, що під час вибору товару або послуги жінки використовують набагато більше критеріїв оцінки, ніж чоловіки, – стверджує Кімберлі Еддлстон. Крім цього, незважаючи на відому статистику, яка поставила у питаннях технологій жінок на друге місце – саме їх світ зараз стає все більш технологічним: побутові прилади, високотехнологічні засоби для догляду за зовнішністю і турботи про здоров’я, а також професійна техніка, яка стає простішою і доступнішою. Все це призвело до того, що у розробці і координації процесів стає очевидно, що саме жінка побачить перспективу, зручну для неї, а отже, і для 70% споживачів.

Але є певні перешкоди, про які треба знати.

Наприклад – здатність жінок використовувати соціальні зв’язки для просування по кар’єрних сходах, яка значно гірша, ніж у чоловіків. Головною причиною цієї проблеми професор Еддлстон назвала «синдромом королеви». Це дуже характерно для жінок, що займають топові позиції: вони отримують задоволення від того, що є «однією з небагатьох», а іноді і єдиною в чоловічому світі великого бізнесу. Складний і тернистий шлях, який пройшли ці жінки, які досягли успіху, замість того, щоб наповнити його співчуттям до молодших сестер по кар’єрних сходах, навпаки, сприяє додаванню холоду у їх відносинах.

З іншого боку, зростає число жінок, що відкидають цей патерн. Вони створюють і вступають до організацій, місія яких – допомога і підтримка жінок в бізнес-середовищі. Ці успішні бізнес-леді відчувають на собі відповідальність перед прийдешнім поколінням і з радістю діляться з ним своїм досвідом, створюючи соціальну мережу, набагато більш емпатічну і відкриту, ніж прийнято в чоловічому середовищі, де обмін послугами часто відбувається на умовах взаємної вигоди.

Ще одним важливим фактором, що стоїть на шляху фемінізації бізнесу – це сім’я. Жінки, що займають впливові посади, рідше можуть похвалитися особистим життям, ніж представники протилежної статі. Однак зараз з’являється все більше прикладів успішних «бізнес-леді», які довели, що неможливе можливо: щаслива сім’я і кар’єра – це не вибір, а гармонійне поєднання, яке доповнює один одного.

«У жінки, дійсно, набагато більше обов’язків по відношенню до сім’ї, – каже Шеріл Сандберг, Головний Виконавчий Директор компанії Facebook (Sheryl Sandberg). Їй просто ніколи будувати кар’єру, нічим при цьому не жертвуючи. Але вихід є – це рівноправне партнерство в сім’ї. Ніхто ніколи не питає чоловіків, чим би вони хотіли допомогти по господарству: що вони можуть зробити і при цьому пишатися собою? Коли у нас народилася перша дитина, мій чоловік (Девід Голдберг, CEO SurveyMonkey ™) працював в іншому місті. Розділивши обов’язки навпіл, ми зуміли впоратися, не жертвуючи нічиєї кар’єрою. Найважливіше рішення, яке ви можете прийняти по відношенню до вашої кар’єри – це вибір вашої другої половинки».

Подібні приклади надихають багатьох жінок на отримання дипломів MBA, а разом з ними і можливості заявляти про себе у великому і малому бізнесі.

Згідно з психологічними дослідженнями, жінка, яка веде соціально-активний спосіб життя щасливіша за непрацюючу домогосподарку, за умови належної підтримки з боку близьких.

Так, одна з останніх тенденцій в Європі – це здобуття освіти під час декретної відпустки. Інтернет і нові технології дозволяють зробити це, не виходячи з дому, що значно знижує собівартість навчання, роблячи його ще більш доступним. Ціни на MBA online можуть бути нижче на 90% без будь-якої втрати  якості матеріалу, а гнучкий графік і віддаленість процесу – це можливість не тільки оволодіти знаннями і навичками, які приведуть до зростання, після того, як жінка вийде з декрету, але і певне коло спілкування – соціальні зв’язки, необхідну підтримку однодумців.

Так, великою популярністю серед жінок користується освіту MBA в індустрії краси, культури і мистецтва, туризму, готельному та ресторанному бізнесі.

Настає час, коли жінці проявити себе стає все легше. Ще багато чого треба подолати, але кожен досвід успіху наближає майбутнє, в якому жінка, яка займає високу посаду, вже не буде приводом для новинних стрічок.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.