10 перевірених способів підвищення монетизації сайту

Кожен власник сайту, напевно, після публікації низки матеріалів та збору бази постійних відвідувачів та читачів, замислювався над тим, як можна одержувати з ресурсу дохід. В даний час існують різні способи монетизації сайту, успіх від яких залежить від частоти відвідування веб-ресурсу відвідувачами. Для реалізації кожного способу потрібен певний час та зусилля.

Які майданчики слід монетизувати?

Загалом монетизація сайту може бути налаштована на будь-якому ресурсі, незалежно від його тематики та призначення, що дозволить отримувати додатковий дохід. Так, монетизація трафіку сайту може бути налаштована на таких ресурсах, як:

 • освітні ресурси;
 • медичні портали;
 • інтернет-магазини.

Найголовнішою умовою є наявність на майданчику справді цінних матеріалів для цільової аудиторії, довіра до ресурсу. Відвідувачі можуть потрапляти на сайт завдяки найрізноманітнішим інструментам просування:

 • контекстна реклама;
 • SEO-просування;
 • реклама у соціальних мережах;
 • Банерна реклама.

Щоб отримувати заробіток із сайту, рекомендується користуватися різними видами медіаконтенту, серед яких можна виділити різні відеоматеріали, графікИ, статті, застосування нових рекламних форматів – гіперконтекстної реклами. Але важливо не перестаратися з рекламою. Через розміщення на сайті великої кількості платного контенту можна відлякати відвідувачів. Рекомендується, щоб монетизація інформаційного сайту здійснювалася по одному або кількох каналах, не більше, щоб не зашкодити його репутації, не втратити довіру цільової аудиторії.

Які способи монетизації існують

Монетизація трафіку на сайті може здійснюватися різними способами:

 1. Контекстна реклама. При розміщенні на сайті спеціального рекламного коду на ньому можна буде демонструвати рекламу, яка викликає інтерес у тих чи інших відвідувачів ресурсу. Особливо прибутковою є реклама страхових та фінансових продуктів, туристичних путівок, юридичних послуг, квитків на потяги та літаки.
 2. Банерні мережі. В даний час є білі та сірі банерні мережі. Перші мають жорсткішу систему модерації, не пропускаючи заборонений контент, матеріали для дорослих, являючи собою менш нав’язливу рекламу: банери не з’являються після закриття сторінки користувача, до якої вони були прив’язані. Сірі банерні мережі відрізняються яскравістю та ефективністю засобів реклами, яка може дратувати користувачів.
 3. Тизерні мережі. Фактично тизер – це різновид банерів. Відмінна риса полягає в тому, що він має квадратний формат та слоган, який спрямований на те, щоб зацікавити читачів.
 4. Партнерські мережі. Співпрацюючи з партнерськими мережами, можна отримувати заробіток на сайті з нуля завдяки тому, що користувачі будуть переходити за згенерованими посиланнями та набувати якогось офферу.
 5. Прямий продаж реклами. Така монетизація сайту з нуля дозволяє отримувати реальні гроші з кожного показу. Утакому разі про продаж реклами можна домовлятися безпосередньо з власником ресурсу. Також можна скористатися рекламними біржами, які відкривають доступ до тисяч сайтів-партнерів.
 6. Пропозиція платного контенту. Цей заробіток за допомогою свого сайту можливий для майданчиків, які мають лояльну аудиторію, зацікавлену в тому, щоб отримувати якісний контент, готовий навіть платити за нього. Так, можна зробити частину матеріалів доступною лише для тих, хто придбав підписку. Також може безкоштовно демонструватися лише частина статті, а плата стягуватиметься за доступ до іншої частини. Але варто розуміти той факт, що не всі користувачі готові платити, а йтимуть на ті майданчики, де розміщений безкоштовний контент.
 7. Продаж товарів та послуг. На сайті можна передбачити функціонал, що дозволяє розміщувати картки з товарами, інформацію про них, інформацію про товари, які можна придбати. Також можна передбачити функціонал здійснення трансакцій онлайн. Такі сайти створюються не лише програмістами, а й збираються за допомогою конструкторів. Власники брендів через сайт можуть продавати власні книги, авторські курси, індивідуальні консультації, підписки на платні вебінари.
 8. Підписки на push-сповіщення. У вікнах, що випливають, можна пропонувати цільовій аудиторії підписки на повідомлення певного майданчика. Користувач, який погодився, потрапляє до бази рекламної мережі. Він отримуватиме повідомлення навіть тоді, коли не відвідуватиме сайт рекламодавця.
 9. Розміщення матеріалів із рекламними посиланнями. Власник ресурсу, який бажає отримувати заробіток з реклами на сайті, розміщує на ньому статті на вільну тематику, включаючи гіперпосилання на сайти рекламодавців або на ту чи іншу продукцію. Важливо знати, що статті, які мають рекламні посилання, не можна видаляти – це ключова вимога рекламодавців і посередників. Важливо органічно вписувати посилання на текст, щоб не відлякувати цільову аудиторію.
 10. E-mail-розсилки. Такий заробіток за допомогою сайту передбачає розміщення на порталі форми підписки, куди відвідувач вводить адресу своєї електронної пошти для отримання цікавого та корисного контенту, який має тематичне відношення до ресурсу і може бути монетизований. Сформувавши велику базу даних, можна продавати місця для розсилок під рекламу. Найбільш правильним рішенням буде збирати бази, використовуючи легальні методи, щоб одержувачі розсилок давали усвідомлену згоду на публікації. В іншому випадку адреси, з яких здійснюється розсилка, можуть бути заблоковані. Крім того, у кожному листі має бути більше користі від контенту, ніж бажання нав’язати продаж.

Висновки

Запитуючи який заробіток з сайту можна отримувати, немає однозначної відповіді. Це пов’язано з тим, що існують різні методи монетизації, варіанти того, як витягувати зі свого сайту певний дохід. Монетизувати можна будь-який ресурс, застосовуючи при цьому певні методи. Головне, не перестаратися і не використовувати всі методи просування відразу, а лише один-два, не більше, щоб не зашкодити репутації сайту.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.