Майбутнє SEO: п’ять тенденцій, які не втратять актуальності

SEO є одним з наймолодших напрямків маркетингу, що викликає інтерес у оточуючих. Це зумовлено технічний прогрес, що сприяє його розвитку. Спочатку SEO сприймалося як цифровий каталог, що вимагає ручного ведення.

Тепер це незалежний функціональний інструмент. Пошукова система Google протягом багатьох років вела розробку машинного навчання та алгоритмів штучного інтелекту, що є унікальним рішенням у всьому світі. Всі ці розробки та покращення призвели до того, що сео-просування сайту стало більш зрілим та розумним.

Ключові слова з точною відповідністю більше не актуальні

Одна з найважливіших змін алгоритму Google полягає в тому, щоб зменшити залежність від ключових слів, які мають точну відповідність. Раніше все було досить просто і зрозуміло: коли користувачі вводили ключові запити в рядок, Google вивчав документи в своєму індексі, зіставляючи запити і рядки в них, а потім виводив варіанти, що збігаються користувачам, здійснюючи їх ранжування за авторитетністю та якістю.

Тоді основною метою SEO було визначення ключових слів та забезпечення їхньої високої щільності на сторінках з подальшим створенням зворотних посилань. Після зміни пошукових алгоритмів Google навчився розуміти наміри та зміст кожного запиту. Наразі пошукова система дозволяє швидко знаходити відповіді, ставити запитання для уточнення деталі.

Майбутнє SEO – це оптимізація за наміром. Раніше для цього використовувалися окремі ключові слова. Майбутнє у тому, щоб пошукові запити розглядалися як цілісна думка клієнта, а не набір слів. Це необхідно для того, щоб зрозуміти, що насправді бажає дізнатися користувач і здійснити правильний вибір ключових запитів для SEO просування:

 • користувач шукає інформацію або готується здійснити покупку;
 • інформація шукається для розвитку чи проводиться дослідження перед купівлею;
 • визначити ймовірність, що користувач знає про бренди та продукти, представлені на ринку, які подробиці шукає.

Цільова сторінка, що просувається, повинна ефективно відображати всі необхідні відомості – від детальної інформації до заклику до здійснення цільової дії. Якщо передбачається, що покупець перебуває на початку шляху, то не варто йому одразу активно нав’язати товар.

Найкраще забезпечити його основною інформацією, познайомитися з функціоналом, запропонувати професійну консультацію. Якщо ефективно розібратися в намірах користувача та поділити їх на базові поняття. Це дозволяє врахувати різні шляхи для покупки, оптимізувати контент кожного з них.

Зручність використання стає частиною SEO

Вивчаючи тенденції seo, можна побачити, що Google робить все для того, щоб у користувачів не виникало жодних труднощів при використанні пошукового інтерфейсу, сторінок, які були індексовані Google. Цей процес був запущений у 2010 році, коли пошукова система оголосила, що швидкість завантаження позначатиметься на позиціях ресурсу в пошуковій видачі.

Далі в 2016 році Google рекомендував власникам сайтів не зловживати нав’язливими міжсторінковими елементами – дратівливими вікнами, що спливають, які необхідно закрити, щоб потрапити на сторінку. Ще кампанія вплинула на безпеку сайтів за рахунок обов’язкового переходу на застосування захищених протоколів.

Всі ці старання стали очевидними завдяки впровадженню нещодавнього оновлення Page Experience. Цей інструмент допоможе визначити зручність використання кожної сторінки при переході з мобільних пристроїв. При такому сигналі враховуються:

 • швидкість завантаження сторінок;
 • безпека;
 • час завантаження;
 • оптимізація під мобільні пристрої;
 • відсутність ненав’язливих міжсторінкових елементів.

Існують різні показники, що дозволяють провести оцінку кожного параметра, але основною є суть у тому, щоб сторінки були безпечними, зручними для користувачів за будь-якої взаємодії, швидко завантажувалися. Текст на сторінці має бути комфортним для читання ще до того, як відбудеться повне завантаження.

Швидше за все, Google прагне забезпечити відмінний досвід взаємодії для всіх користувачів. SEO-фахівцям необхідно наслідувати такий приклад.

Для проведення пошукової оптимізації у майбутньому це свідчить про більш щільний процес інтеграції розробки та дизайну. Якщо раніше SEO був відокремлений інструмент, то сьогодні він повинен враховувати всі тонкощі розробки сайту. Залучення на сторінці – це не звичайний показник, а головний фокус SEO, оскільки це єдиний метод утримання відвідувачів на сайті та отримання хороших позицій у пошуковій видачі Google.

Необхідно вигадати різні, ненав’язливі та контекстні методи залучення користувачів для взаємодії. Це можуть бути такі методи:

 • push-сповіщення;
 • діалогові форми;
 • інтелектуальні спливаючі вікна, які відображаються для тих, хто зібрався закрити сторінку.

Оцінка і моніторинг тактик залучення мають визначальне значення, тому що важливо розуміти, як користувачі поводяться на сайті, які заклики до дії їх спонукають, а які відволікають і змушують покинути ресурс.

Створення пошукової системи з правильними відповідями

У момент свого запуску Google працював як бібліотечна довідка: користувач надсилав запит, а система видавала список сайтів, які необхідно було вивчити. Протягом останнього десятиліття Google постійно експериментував, щоб стати генератором правильних відповідей: запитавши, можна відразу отримати необхідні відповіді. Вони надаються у вигляді:

 • звичайних сніпетів;
 • розширених сніпетів;
 • Мережі знань;
 • блоків видачі;
 • блоків з подібними запитами, які містять додаткові запитання, а також швидкі відповіді на них.

Такі елементи дозволяють користувачам прийняти обґрунтоване рішення, виключити додаткові кліки, проте всі вони, без сумніву, відбиваються на шляху до придбання своїх потенційних клієнтів.

Виникає питання, як це все відбивається на SEO. По-перше, визначальне значення має контент. Важливо його створювати так, щоб він повністю був орієнтований на користувача, давав відповіді на запитання, що цікавлять. Незалежно від напрямку пошуку, користувачі завжди шукають інформацію, тому контент – це ключовий фактор. 

Важливо створити модулі

Оптимізація для всієї пошукової видачі. Дуже важливо стежити за всією SERP, а не певною позицією, оскільки сторінки результатів пошукової видачі Google все наочніші та інтерактивніші. Часи, коли видача містить трохи більше 10 посилань, пішли у минуле. Тепер вона містить відео, карти, зображення.

Важливо здійснювати оптимізацію максимальної кількості елементів. Це означає, що доведеться створювати візуальний контент, а також публікувати новини, щоб сформувати бренд, який виводиться у результатах пошуку за відповідними ключовими запитами.

Саме аналіз сайту за ключовими запитами має визначальне значення для формування ефективної стратегії пошукової оптимізації. У такому разі можна буде розраховувати на реальні натискання. Якщо говорити про аналіз SERP, то ряд галузей краще за інших у такому плані. Вони дають змогу простіше ідентифікувати такі речі, як основні бренди, блоки, мікросайти, які виводяться в пошукову видачу.

Візуальний контент – це майже завжди безпрограшний варіант. Важливо адаптувати свою SEO-стратегію на результати пошукової видачі Google, оскільки вони набувають наочного та інтерактивного вигляду. У такому разі доведеться займатися створенням та оптимізацією відео та зображень. Майбутнє SEO багато в чому залежить від нього самого, тому рекомендується постійно впроваджувати унікальні інструменти, щоб встигати за модернізацією пошукових алгоритмів Google, хоча це вимагатиме певних тимчасових та фізичних витрат.

Якщо підвищити впізнаваність бренду, то можна отримати більше цільових переходів. Створити бренд – це не просто стати відомим. Адже в такому разі користувачі вводитимуть не загальний ключовий запит, а саме назву компанії, що є відмінним знаком її просування.

Вибір солідного імені бренду є лише початком. Після цього необхідно буде активно розвиватися та проявляти себе в соціальних мережах для просування свого бренду через заголовки в новинах та позитивні згадки. Впізнаваність бренду – це ключовий елемент SEO-стратегії, що дозволяє збільшити кількість кліків та трафіку.

Нетекстові способи пошуку

Інші методи пошуку, як графічний та голосовий пошук google з часом будуть користуватися все більшим попитом, хоча цей процес йде набагато повільніше, ніж очікувалося. Пошуковою системою Google вже було впроваджено функціонал голосового пошуку на всіх власних пристроях, що дозволяє зрозуміти, наскільки це важливо для компанії.

Фактично, Google робить усі спроби, щоб її пошукова система стала движком питань та відповідей. Це дозволить зробити пошук без використання браузера більш значущим та ефективним. Візуальний пошук, що реалізується за допомогою Google Lens, є ініціативою компанії, яка дозволяє здійснювати пошук інформації за допомогою наведення камери смартфона на реальний об’єкт або зображення. Обидва методи нетекстового пошуку вже активно застосовуються, проте поки що вони не змогли вплинути на SEO.

Ще менше передбачуваності

У міру розвитку пошукової системи Google, у SEO підвищується рівень складності та невизначеності. Важко зрозуміти, що впливає на зростання чи зниження трафіку, оскільки тут впливають сотні-тисячі чинників. Тому всебічні SEO-аудити дуже важливі в даний час. Рекомендується регулярно проводити аудити, щоб бути в курсі того, що відбувається з сайтом, які передові методи можна використовувати, щоб пошукова система Google виводила ресурс на найвищих позиціях, а також:

 • випускати часті поновлення для основного алгоритму;
 • тестувати нові та постійно мінливі види та розміри;
 • впроваджувати нові пошукові функції.

Якщо нехтувати проведенням та результатами SEO-аудиту, то можна зіткнутися з класичними проблемами, до яких можна віднести:

 • використання неправильних типів структурованої інформації;
 • нерозуміння впливу надмірної кількості DOM-вузлів на рендеринг та сканування контенту;
 • зосередженість на нових концепціях, щоб збільшити кількість посилань.

Якісний аудит – це, без сумніву, найкращий спосіб для власника сайту зібрати актуальну інформацію, що сприяє покращенню архітектури, зручності його використання відвідувачами, максимальному спрощенню сканування, рендерингу, індексуванню та ранжируванню контенту у пошукових системах. Важливо ретельно відстежувати дії, які здійснюються з сайтом і як це відбивається на його позиціях в органічному пошуку.

Висновки

У найближчому майбутньому SEO стане більш інтегрованим. Основну увагу слід приділяти довгостроковому, а не короткочасному та стрімкому зростанню, а інтелектуальні технології, які сприяють виявленню та відстеженню можливості зростання в органічному пошуку, адже вони стануть ще важливішими. При цьому основні методи SEO залишаються колишніми: контент та бренд мають визначальне значення. Для забезпечення своєї присутності в органічному пошуку необхідно подбати про перший і другий.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.