Правильне фото товару для інтернет-магазинів та маркетплейсів

Одним із ефективних засобів, що впливають на високі продажі через маркетплейси, є якісні знімки товарів. Це дуже важливий інструмент, який допомагає продавати через Інтернет. Саме фотографії товару для інтернет магазину мають визначальне значення у e-commerce. Тому необхідно знати, як правильно їх робити, які вимоги до них пред’являються, що необхідно враховувати задля досягнення бажаного результату.

Фото у картці товару: основні правила

Фото товару для інтернет-магазину має дотримуватися ряду основних правил:

  1. Правдивість. Не варто намагатися прикрасити реальний вид товару, важливо робити чесні знімки. В іншому випадку це в майбутньому викличе шквал негативних емоцій від покупців, очікування яких не виправдалися, адже вони бачили яскраву картинку, а отримали жалюгідну бліду подобу. Це саме стосується розміру. Якщо товар є невеликим, то не варто намагатися продемонструвати його більшим, ніж він є насправді. Не можна вводити покупців в оману. Щоб передати фотографією реальні розміри виробу, можна додати до нього лінійку, або зробити знімок із людиною чи предметом, що дозволяє зрозуміти його масштаби. Завдяки такому прийому потенційний покупець відразу розумітиме, що він отримає при оформленні замовлення.
  2. Унікальність. Звичайно, простіше та дешевше взяти готові знімки, надані виробником, ніж зробити фото товару для інтернет-магазину. Але вони навряд чи зможуть продемонструвати виріб з усіх боків. Це потребує певних зусиль – участі професійного фотографа, який зможе провести модельну та предметну зйомку. Отриманий результат виправдає усі очікування. Завдяки цьому зможуть зрозуміти, як товар виглядатиме у реальному житті. Причому для проведення модельних фотосесій варто залучати звичайних людей, а не професійних моделей. Це обов’язково необхідно враховувати під час пошуку моделей.
  3. Велика кількість. Картки популярних маркетплейсів містять кілька фото. Це дозволяє передати всі деталі, продемонструвати виріб моделі, відобразити на знімках важливу інформацію. Такий підхід дозволяє дати потенційним покупцям вичерпне уявлення про товар. Якщо модельний ряд представлений широкою гамою кольорів, то варто обов’язково показати всі доступні варіанти. Це виключає ймовірність отримання претензій та повернень. Якщо до складу виробу входять комплектуючі, їх варто показати окремо.
  4. Якість. Ще один аргумент на користь професійного фотографа. Це дозволяє отримати впевненість у якості знімків – чіткість, фокус, правильна обробка фото для інтернет-магазину, необхідний дозвіл.
  5. Наявність інструментів, здатних збільшити продаж та конверсію. Щоб відвідувачі маркетплейсу могли розглянути деталі товару, варто використовувати деталізацію у картці товару чи налаштувати функцію лупи. Вона дозволить наблизити великий знімок та розглянути на ньому всі деталі. Також можна застосувати функцію 3D – з її допомогою можна обертати товар для детального вивчення. Модуль доповненої реальності демонструє, як товар можна інтегрувати у реальне життя.

Вимоги маркетплейсів до фотографій товару

Фактично зазначені правила є універсальними. Однак, щоб розміститися на тому чи іншому маркетплейсі, необхідно задовольняти їхні вимоги.

  1. Яндекс.Маркет. Фотографії товару мають бути кольоровими, зробленими на прозорому або білому фоні, зробленими у форматі png або jpg. Роздільна здатність картинок – 280×320 мегапікселів. Має бути мінімум 2 фотографії, що відповідають назві товару, інформації в описі. Основне фото передбачає розташування товару у кадрі з лицьового боку чи півоборот. Не можна, щоб у кадрі ще були якісь предмети, які не мають жодного відношення до товару. На решті фото в галереї можна продемонструвати упакований товар, його зворотний бік, повну комплектацію, а також окремі елементи
  2. Ozon. Для цього маркетплейсу також має використовуватися білий або світлий фон. Роздільна здатність знімків у форматі jpg або png від 700×1600 пікселів, а максимальний розмір не більше 8 Мб. На кольорових, якісних знімках не повинно бути сторонніх написів та зображень, якщо це лише не частина товару. На основному фото має відбиватися те, що містить у собі опис та назву товару. Дуже важливо, щоб він займав велику площу знімка. А якщо ні, то модератори можуть не пропустити таку фотографію. Також необхідно наочно показати товар у реальному житті. Якщо продаються продукти харчування, а в описі не вказано склад, то можна сфотографувати та розмістити етикетку. Цей маркетплейс сам формує 3D-фотографію: для цього достатньо завантажити від 15 фотографій товару.
  3. Wildberries. Для цього майданчика також підходять фото у форматі png або jpg з роздільною здатністю від 900 на 1200 пікселів. Всі зображення повинні бути виключно вертикальними, і їхню велику площу повинен займати товар. Фон має бути нейтральним – він може бути сірим та навіть рожевим. Найкраще підійдуть знімки, зроблені у студії, які дозволять повністю передати уявлення про товар. Якщо комплектація включає різні деталі та аксесуари, їх варто в обов’язковому порядку показати. Усі знімки мають бути унікальними, не містити на фото логотипи інших торгових марок.
  4. AliExpress. Фотографії мають бути не більше 5 Мб у форматах png або jpg, відображаючи реальну сутність товару. Заздалегідь необхідно проставити розміри фотографії, щоб співвідношення сторін було 1:1 або 3:4, а товар займав понад 70% від площі знімка. Не допускається використання строкатого фону, він має бути білим або однотонним світлим. На знімках не повинно бути сторонніх написів, хоч можна поставити на фотографії логотип бренду.

Висновки

Запитуючи, як зробити фото для інтернет-магазину, необхідно керуватися низкою рекомендацій, враховувати певні вимоги. Крім того, якщо компанія вирішила продавати свої товари через маркетплейс, важливо ознайомитись із вимогами кожного окремого майданчика, оскільки вони є індивідуальними.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.