12 ключових принципів управління співробітниками

За багато років роботи ми виділили для себе ряд принципів управління людьми. Деякі з них ми виробили самі, інші у когось підглянули і підтвердили своїм досвідом. Ми не претендуємо на їх повноту та істину. У вас можуть бути інші підходи, не менш успішні. Ми просто ділимося цими принципами в надії, що комусь це буде корисно.

Не буває поганих співробітників, бувають погані керівники. Якщо працівник не справляється з роботою, у цьому винні ви. Або ви найняли не того співробітника, або недостатньо навчили, або не виділили потрібних ресурсів. Або, що буває найчастіше, недостатньо добре сформулювали завдання. Час, витрачений на чітку постановку і роз’яснення завдань, економить місяць. Якщо вам хочеться накричати на підлеглого, винні в цьому ви. Він не прилетів до вас з Марса, ви самі взяли його на роботу.

Якщо ваші співробітники сидять у соціальних мережах, це ваша вина. Значить, у них є на це час і бажання. Існує два типи успішних організацій. В одних праця співробітників організована таким чином, що їм ніколи сидіти у соціальних мережах. В інших – їм цього не хочеться, оскільки робота цікавіша.

Тільки справжній керівник не боїться наймати людей розумніших і досвідченіших за себе. Поганий керівник оточує себе «вірними слабаками». Стів Джобс говорив: «Навіщо наймати тямущих людей, а потім вказувати, що їм робити? Ми наймаємо людей, щоб вони говорили, що робити нам ». І він мав рацію.

Чим вище стоїш на кар’єрних сходах, тим важливіше для тебе навички управління людьми та комунікації і менш важливі професійні навички. Менеджмент – це в першу чергу управління людьми, а вже потім алгоритмами, фінансами, верстатами або автомобілями. Дилетант-екстраверт швидше стане блискучим керівником, ніж похмурий відлюдний профі.

Заробітна плата у будь-якому вигляді, включаючи бонус, – привід для трудових відносин, але не для трудових подвигів. Трудові подвиги трапляються там, де люди ясно усвідомлюють мету і довіряють своєму керівництву. Сподіватися, що ваші менеджери зроблять ваш бізнес успішнішим за бонус – все одно, що вірити: ваша дитина сама вивчиться грати на скрипці за допомогою нового iPhone.

Для співробітників із заробітною платою менше 20 000 гривень кожна система мотивації здається лише законним приводом платити їм менше. Не витрачайте сили на такі системи, вони не працюють. Для звичайних співробітників контроль важливіше мотивації.

Організація і планування в тисячу разів важливіші за мотивацію і контроль. Сподіватися, що співробітники зроблять більше, ніж від них очікують, наївно. Чого б це? Організуйте їх роботу так, щоб вони як мінімум завжди чітко робили необхідне. А якщо хтось захоче зробити більше, ви будете тільки раді.

Боротися із запізненнями марно: це наслідок, а не причина. Ніхто не спізнюється на потяг або літак. Співробітники спізнюються, бо вважають, що мають на це право. Не придумуйте штрафи, а запитайте себе: чому вони так вирішили?

Звільнити працівника занадто пізно – зазнати збитків. Якщо вам захотілося звільнити співробітника, зробіть це одразу. Потім ви все одно його звільните, але час буде втрачено.

Якість управління філією зворотно пропорційне відстані до нього. Коли немає керівництва і контролю, навіть найвідповідальніші співробітники рано чи пізно розслабляються. Тримайте їх у тонусі.

Формальні методики управління потрібні завжди, якщо в компанії понад 150 чоловік. Сподіватися на свідомість співробітників може тільки той, хто не керував ні дня. Досвідчені керівники покладаються на організацію і дисципліну. Більшість співробітників тільки раді працювати за чіткими правилами. І навпаки, спроба виштовхнути їх у зону дискомфорту через чергову мотивацію змушує нервувати і боятися, а не працювати інтенсивніше.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.