3 простих способи моніторити сайт та керувати доменом

Онлайн-компаніям важливо контролювати та відстежувати зміни на сайті. Слід слідкувати за появою контенту на сайті – зображень, сторінок, статей та інших файлів. Особливо якщо ведуться відразу кілька багатосторінкових сайтів.

Застосувавши такий підхід, можна буде знати про всі зміни одразу після оновлень чи внесення змін до вмісту.

Контроль змін на сайті – це відмінний метод боротьби з атаками хакерів, що дозволяє знати, наскільки ефективно працює сайт. Багато власників сайтів нехтують тим, як важливо стежити за змінами, особливо для ресурсів, орієнтованих на просування за допомогою контенту. Якщо зміни відбуваються швидко і спонтанно, це може призвести до низки проблем для онлайн-бізнесу.

Щоб зрозуміти, як відстежувати зміни на сайті, необхідно вивчити інструменти, які дозволяють впоратися із цим завданням. Вони дозволяють автоматично виявляти будь-які оновлення контенту. Використовуючи їх, не доведеться вручну проводити перевірку змін та доступність сервера.

SE Ranking – як і що відстежує

Більшість сайтів динамічні. Для збільшення продажів та конверсії, маркетологами постійно:

 • покращується структура сайту;
 • доопрацьовується його дизайн;
 • створюються ефективні CTA на цільових сторінках, а також сторінках, де представлені ціни.

Для виявлення змін, внесених на сайт, можна скористатися інструментом моніторингу змін, доступним SE Ranking. Це потужний SEO-інструмент моніторингу, який надає контент-маркетологам можливість стежити за змінами на сайті.

За допомогою SE Ranking можна відстежувати:

 • зміни, внесені до метарозмітки сторінок;
 • виправлення у статтях;
 • зміни у вихідних та вхідних посиланнях;
 • зміни, які відбуваються на сайтах-конкурентах;
 • статус сторінки в індексах пошукових систем;
 • зміни у файлі robots.txt.

Щоб відстежувати зміни, достатньо додати до переліку всі сторінки ресурсу, які потребують відстеження – дані можуть імпортуватись у файли у форматі XLSX, XLS або CSV. Після цього будуть надходити миттєві повідомлення, що повідомляють про всю зміну контенту на сайті на поштову скриньку.

Також можна встановити конкретну частоту сканування та обов’язково вибрати режим отримання повідомлень. Цим інструментом буде здійснюватись перевірка змін на сайті, внесених до ключових SEO-елементів:

 • ключові слова,
 • метатеги;
 • теги заголовків;
 • HTTP-відповіді;
 • контент;
 • файл robots.txt;
 • кількість вихідних та вхідних посилань.

Також за допомогою цього інструмента можна відстежувати певні елементи сторінки. Крім того, інструмент зберігатиме в собі інформацію за останні півроку. SE Ranking надає можливість планування відстеження змін та отримання відповідей, використовуючи як внутрішньосистемні повідомлення, так і e-mail. Крім того, можна надати доступ іншим користувачам виділяти контент і створювати групи сторінок, які потребують відстеження. Такий інструмент буде особливо корисним для об’ємного контенту, що постійно оновлюється.

Розширення для Chrome Page Monitor – як і що відстежує

Щоб відстежувати зміни на сайті, зовсім необов’язково постійно повертатися на нього, адже це потребує величезних фізичних та тимчасових витрат. Завдяки безкоштовному розширенню браузера Google Chrome Page Monitor аналіз змін на сайті проводиться максимально ефективно. Page Monitor є гарним способом дізнатися, коли саме на сайті було здійснено оновлення. Завдяки push-повідомленням у браузері нічого не буде втрачено.

Щоб розпочати відстеження змін, достатньо завантажити розширення з Chrome. Після цього у верхньому правому куті в браузері з’явиться відповідний значок Page Monitor. Після цього залишиться перейти на сторінку, яка потребує відстеження і натиснути на пункт меню «Monitor This Page». Потім залишиться вибрати частоту сканування.

Стандартним є інтервал у 180 хвилин. Якщо змінити інтервал до мінімального, це може позначитися на комфорті. За допомогою цього додатка для браузера можна відстежувати будь-яку кількість сторінок. Для припинення моніторингу сторінок достатньо вибрати “Stop Monitoring”. Оскільки Page Monitor є розширенням для браузера Chrome, повідомлення не надсилатимуться на електронну пошту. Щоб відстежити зміни, необхідно у браузері відкрити пункт меню View All Updates. Новий контент у звіті виділяється зеленим, а віддалений – червоним.

Google Analytics – як і що відстежує

Google Analytics є одним з найефективніших інструментів, які дозволяють проводити аналіз змін на сторінці сайту та оцінити його продуктивність. Однією з функціональних особливостей є можливість робити коментарі після того, як були внесені будь-які зміни на сайті. За допомогою цього інструменту можна будувати та вивчати будь-які зміни на сайті.

Google Analytics дозволяє створювати цілі, які здійснюють моніторинг будь-яких змін на сайті, таких як:

 • зміна контенту;
 • перегляд конкретних сторінок;
 • лідогенерація.

Звіт про конверсію міститиме інформацію про ефективність сайту з огляду на поставлені цілі. Також за допомогою звіту про швидкість завантаження сайту можна буде визначити будь-які перебої у роботі. Цей інструмент дозволяє отримувати сповіщення про збільшення середнього часу для завантаження сторінок, а також старі та нові проблеми.

Найкращим у Google Analytics є те, що можна відображати загальні результати. Це дозволяє не лише створювати професійні презентації, а й якісно інтерпретувати результати. У майбутньому можна буде відслідковувати будь-які зміни на сайті, розуміючи, які його сфери потребують пріоритетного доопрацювання.

Висновки

Для повного контролю ситуації важливо розуміти, що відбувається на сайті, щоб усі зміни оперативно відстежувалися. При цьому необов’язково постійно повертатися на сайт для перевірки змін, внесених до контенту. Це дуже трудомістке завдання для ресурсів новин та сайтів e-commerce, оскільки зміни контенту відбуваються швидко і несподівано.

Виправити це завдання можна за допомогою спеціальних інструментів, які дозволяють здійснювати моніторинг контенту, зображень, HTML-коду, в автоматичному режимі, надсилаючи власнику сайту відповідні повідомлення в браузері або на електронну пошту. Залишається тільки вибрати відповідний інструмент і максимально використовувати його функціонал для поліпшення роботи сайту.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.