Гібридна робота: чого від неї чекати і чому не всім підходить

Ще пару років тому багато хто тільки мріяв прокинутися, потягнутися, випити чашечку кави і … нікуди не піти, попрацювати вдома.

Раптом бажання почали виконуватися, і мережу наповнили смішні відео з онлайн-планерок, де монітор учасника закривав хвіст кота, в ефір вривалися діти, на задньому плані дефілювали члени сім’ї в домашньому.

В роботі вдома немає нічого новаторського.

Бізнесу виявилося вигідним скоротити орендовану площу, витрати на організацію робочих місць, компенсацію обідів і проїзду.

Саме тому до початку 2021 роки тільки 25% компаній повністю повернули штат в офіс. Решта залишили співробітників на дистанційній роботі або впровадили принцип гібридної роботи: частина тижня співробітники працюють вдома, частина – на офісних робочих місцях.

Так чому ж багато хто цим незадоволений? Тільки 25% співробітників бажали б постійно працювати з дому після закінчення обмежень, йдеться в дослідженні деяких сервісів. Також 90% хочуть працювати в офісі хоча б один день на тиждень.

Причини різні:

  1. Немає можливості організувати повноцінне робоче місце.
  2. Бракує розуміння при спілкуванні з колегами – через листування складно замінити розмову.
  3. Заважають домочадці – «ти ж сидиш вдома, так і поїдь туди-то, зроби те-то».
  4. Відчуття нестабільності – коли ти в офісі, то відчуваєш себе частиною компанії.
  5. Невміння організувати час – занадто багато відволікаючих чинників.
  6. Керівникам складно контролювати віддалену команду.

Оскільки тенденція «домашніх днів» почалася не вчора, проведені дослідження з ефективності віддалених співробітників в порівнянні з офісними. Результат приголомшливий – все залежить від самої людини 😉

Якщо ви вмієте організовувати себе і підлеглих, то зможете продуктивно працювати навіть на пляжі під пальмами.

Ми вже багато разів писали про способи підвищення особистої ефективності: тайм-менеджмент, енерджі-менеджмент, Agile тощо. Додамо сьогодні до них ще один метод «3 безперервні години».

3 безперервні години

Суть в наступному: кожному, незалежно від його ролі в команді, потрібний безперервний робочий час кожен день. Програмістам необхідно з головою зануритися в код, менеджерам – в проекти. І оптимальним режимом роботи, на думку команди Zapier, вважаються 3 години жорсткої фокусування.

Це тільки здається неможливим. Кілька порад допоможуть вам ввести 3-годинні робочі спринти у звичку.

  1. Правильно оцінюйте свої можливості.

Не беріть на себе більше, ніж можете підняти. Коли щось не встигаєте – аналізуйте, які проекти зайняли більше часу, ніж хотілося, і чому. Часто причиною є залежність вашої роботи від інших людей.

Організуйте процеси так, щоб вони стали прозорими, скорочуйте час узгодження, використовуйте спільне робоче середовище з іншими, щоб прогрес виконання завдань було видно всім.

  1. Працюйте, коли працюється.

Спирайтеся на свій внутрішній годинник, на пік продуктивності і ставте ті самі 3 безперервні години занурення в найбільш пріоритетні та трудомісткі завдання.

В інший час займайтеся простими дорученнями і справами, не пов’язаними безпосередньо з роботою: онлайн-освітою, в зокрема і прокачуванням управлінських компетенцій, фізичною активністю, спілкуванням з близькими.

  1. Не давайте себе турбувати.

Під час концентрації на роботі не відволікайтеся на месенджери і пошту. Просто вимкніть оповіщення – за 3 години навряд чи трапиться щось екстремальне. Це не так страшно, як здається, – якщо буде щось надтермінове і важливе, вам зателефонують. Повідомлення ви почитаєте потім і спокійно розподіліть завдання.

Ці рекомендації ефективні як вдома, так і в офісі, і ті, хто застосовують 3-годинну концентрацію на роботі, відзначають, що іноді у них виходить за цей час виконати справи за тиждень.

Стратегія NBA при управлінні гібридною роботою

Дистанційні працівники часто звинувачують роботу в своєму швидкому вигорання, але дослідження не підтверджують цю точку зору.

Основна причина вигоряння – підвищене робоче навантаження, і, щоб зняти наслідки перенапруги співробітників, використовуйте напрацювання NBA.

У сезоні NBA 2018/19 нападник з Торонто пропускав певні матчі, щоб знизити ризик травм і зберегти свою витривалість протягом сезону. Його місце займали гравці з лавки запасних.

За підсумками він зіграв всього 60 матчів, але показав рекордні для своєї кар’єри результати, привів команду до першого чемпіонського титулу і був названий найпродуктивнішим гравцем фіналу.

Таке гібридне управління навантаженням співробітників вже використовують далекоглядні керівники.

Вони створюють «віртуальну лаву кадрів» – команду досвідчених фрілансерів, яким можна делегувати і рутинні, і креативні завдання.

Коли ви думаєте про те, як виконується робота, а не про те, де вона виконується, ви дієте стратегічно. Співробітники перестають бути багаторукими та багаирніжками і концентруються на своїх пріоритетних напрямках. Їх навантаження стає керованим.

Робоча форма вашої команди – запорука успіху бізнесу. Почніть збирати віртуальну лаву талантів зараз, а не коли персонал вже виснажений.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.