4 кроки: як активувати своє підвищення прямо зараз?

Не буває інструкцій з підвищення. Бувають 4 кроку.

Якби існували покрокові інструкції з отримання нової посади на роботі, то вони називалися б приблизно так: «Інструкція з просування по кар’єрних щаблях у компанії Х на травень 2018 року».

Щоб отримати підвищення, потрібно знати особливості внутрішньої роботи компанії, враховувати специфіку її ніші і час роботи в компанії, брати до уваги наявних співробітників і звичаї керівництва. І свої можливості, зрозуміло. Тільки знаючи всі ці змінні, людина може спланувати власне підвищення. Тут не може бути єдиної інструкції для всіх і вся. Це вам не столик з Ікєї зібрати.

Проте кілька загальних правил все-таки є. Розповідаємо про 4 кроки, які напевно наблизять вас до нового місця. Зробити їх ви можете вже сьогодні.

Крок перший. Повідомити керівництву, що ви хочете нову посаду. Чим раніше, тим краще.

Всі ми любимо чекати «тих самих моментів», коли ми здобудемо потрібні навички, здобудемо достатньо знань і досвіду і отримаємо хороші рекомендації від більшості людей в компанії. «Той самий момент» ніколи не настане – вам завжди буде здаватися, що чогось ще ви не знаєте і до чогось ще ви не готові. Правильною тактикою буде якомога раніше повідомити і керівництву, і колегам про те, що у вас є лідерські прагнення і ви мрієте про місце, наприклад, директора з продажу.

Люди візьмуть ваше бажання на замітку, і ви будете отримувати:

  • більше відповідальних завдань, спрямованих на набуття нових навичок, потрібних для більш високої позиції;
  • більше порад на цікаву для вас тему;
  • більше рекомендацій від колег. Якщо на зборах директорів оголосять, що компанії потрібен новий директор з продажу, люди згадають про те, що ви хотіли спробувати себе на цій посаді. І назвуть ваше ім’я в обговоренні;
  • більше відгуків про вашу роботу. «Хочеш бути керівником, а склав такий слабкий план продажів», – якщо вам скажуть щось подібне, не турбуйтеся. Ця чарівна критика дасть вам розуміння того, які саме навички вам потрібно розвинути, щоб наблизитися до мрії.

Ваш офіс – це велика карта, де місце кожного гравця чітко закріплено фігуркою з певної посади. Якщо ви скажете «Ось ким я хочу бути», інші гравці будуть свідомо і несвідомо підказувати вам, як пересунути вашу фігурку на потрібну посаду. Далі доля підвищення залежить від ваших старань.

Крок другий. Звертатися до всіх, у кого є потрібні вам навички.

Ваш гендиректор займав пост директора з продажів на минулій роботі? Одна людина з відділу продажів, здається, знає про продажі все?

Звертайтеся до них:

  1. за зворотним зв’язком по вашій роботі;
  2. за історіями про те, що вони робили, щоб отримати місце і знання.

В ідеалі вам потрібно чесно сказати обраним гуру, що ви досить слабкі в такий-то області, тому вам і потрібна порада. Попросіть їх випити з вами кави або запросіть на ланч.

Як тільки ви покажете людям, що ви уразливі – у вас немає чогось, що є у них, – ви отримаєте натомість набагато більше, ніж якщо б ви прийшли до них з купою розповідей про те, який ви молодець.

Крок третій. Спілкуватися з іншими керівниками, щоб більш чітко уявити своє майбутнє і зрозуміти: а чи готові ви до нього?

Спілкування з іншими керівниками в компанії дасть вам різні погляди на життя керівника. Ви уявляєте собі одне, бачачи тільки частину робочого життя керівників, а в реальності все може виявитися зовсім інакше. Протягом розмови з людьми, які займають більш високі позиції, ви можете зрозуміти, що підвищення по службі в вашому випадку може бути зміна цікавої діяльності на нудьгування, від якої ви втомитеся в перший же тиждень.

Краще заздалегідь знати, з якими труднощами ви можете зіткнутися, і заздалегідь вирішити для себе, чи готові ви до них.

Крок четвертий. Вийти з режиму «скажи мені, що робити». І увійти в режим «у мене є ідея».

Одна з перших ознак того, що ви готові просунутися в кар’єрі, – ви перестали питати у старших колег, що вам потрібно робити. Як тільки ви закінчуєте проект, ви самі можете запропонувати і реалізувати нову ідею. А не чекати, поки чергова робота просто спуститься на вас зверху.

Будучи активним, ви не тільки натякнете керівництву про свою готовність робити більше і краще, але і подасте сигнал про рівень вашої впевненості і здатності бути командним гравцем, який пропонує і робить, а не тільки робить.

Як було сказано в першому кроці, всі ми любимо чекати «тих самих моментів». Ваші очікування закінчилися – «той самий момент» починається зараз. Виберіть один з 4 кроків і почніть застосовувати його вже сьогодні.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.