Чому брендинг без SEO – гроші на вітер

Наявність гарного та функціонального сайту не говорить про те, що немає необхідності приділяти гідну увагу SEO-просуванню. У такому разі потенціал ресурсу використовуватиметься максимум наполовину. Це великий недогляд, якщо компанія хоче розвивати бренд.

Щоб не втрачати можливості зайняти на ринку гідну позицію, компанія обов’язково повинна замислитися не тільки над створенням власного сайту, але також і над його ефективним просуванням у пошукових системах, а також брендингом. Тільки комплексний підхід зможе забезпечити розвиток компанії, зростання її прибутків, а також формування лояльної цільової аудиторії.

Навіщо потрібна пошукова оптимізація і до чого тут брендинг?

Брендинг це процес, пов’язаний зі створенням, розвитком та просуванням бренду. Він є цілісним образом компанії, показує те, як її бачать і сприймають клієнти. Як приклад досить згадати бренд Ferrari, який асоціюється з яскравими та швидкими автомобілями для розкішного життя. Raffaello всі сприймають як найромантичніші з усіх існуючих цукерок. Таких результатів вдалося досягти завдяки брендингу, який зміг створити таке уособлення та сприйняття бренду.

Слід зазначити, що до брендингу входить цілий комплекс заходів:

 • неймінг;
 • розробки
 • фірмовий стиль;
 • створення сайту;
 • прокачування особистісного бренду творця;
 • пошукове просування компанії.

Багатьох керівників цікавить, як зробити, щоб люди в пошукових запитах використовували назву конкретного бренду, що необхідно робити, щоб випередити у Google конкурентів, як забезпечити високий показник CTR за рахунок залучення більш конверсійного трафіку на сайт. Відповідь на всі ці питання є досить простою – необхідно розвивати бренд, здійснювати пошукову оптимізацію, працювати над брендовим трафіком.

Цілі SEO в рамках брендингу

Пошукова оптимізація це один із ефективних методів заявити про себе потенційним клієнтам, які дійсно зацікавлені у покупці певного продукту. Після того, як буде здійснено перехід на сайт компанії у покупця з’явиться можливість отримати відповіді на всі питання, що цікавлять, і здійснити цільову дію. Дуже важливо, щоб сайт компанії виводився на першій сторінці пошукової видачі, а краще в ТОП-10. Якщо він буде на другій-третій сторінці серед результатів пошуку, можна вважати, що компанії немає в Інтернеті.

SEO є ефективним інструментом для просування малого та середнього бізнесу, оскільки він дозволяє залучити клієнтів та витратити при цьому мінімум часу та коштів на рекламу. Витрати на SEO будуть у рази нижчими, ніж просування в соціальних мережах, замовлення реклами у блогерів. В основу пошукової оптимізації лягає семантичне ядро, список найефективніших пошукових запитів, які вже є проданими та цільовими.

Пошукова оптимізація застосовується для того, щоб:

 • залучити трафік;
 • збільшити продажі;
 • підвищити прибутки компанії.

Однак це не всі цілі SEO. Це також інструмент збільшення впізнаваності компанії, формування її позитивного образу, лояльності цільової аудиторії. Адже якщо людина шукає через пошук саме бренд, то це вже є лояльність клієнтів.

Чому брендовий трафік може стати вашою перевагою перед конкурентами

Брендовий трафік це переходи за тими ключовими запитами, які містять назву компанії. У таких запитів невисока частотність, проте якщо вони існують, це вже вказує на те, що компанія запам’ятовується у свідомості клієнтів як унікальний бренд.

Купівля брендового контексту та залучення брендового трафіку має ряд переваг:

 • оптимізація поведінкових факторів на сайті завдяки участі цільової аудиторії;
 • ТОПові позиції сайту незалежно від того, як змінюватимуться пошукові алгоритми Google;
 • високий показник CTR – клікабельність сторінок у пошуковій системі;
 • переходити на сайт будуть лояльні та прогріті потенційні клієнти, які бажають здійснити покупку, що забезпечує високий показник конверсії.

Немає сенсу чекати, що такі переходи з’являтимуться власними силами. Над створенням брендового трафіку необхідно вперто та цілеспрямовано працювати. Для цього необхідно залучати відвідувачів на сайт, розповідати про компанію, її продукцію не лише на ньому, а й за його межами. Для цього потрібно:

 • створення сильного бренду та розвиток його у просторі, причому не тільки офлайн, а й онлайн;
 • транслювання переваг та цінностей бренду через усі доступні точки зіткнення з клієнтами – це дозволить розширити лояльну цільову аудиторію;
 • застосування медійної, контекстної та таргетованої реклами, щоб бути завжди на слуху у потенційних клієнтів, а також підвищувати впізнаваність бренду;
 • здійснювати внутрішній та зовнішній контент-маркетинг.

Перш ніж створити бренд, важливо визначитися зі своїми перевагами, користю, яку отримують споживачі. Потім, ґрунтуючись на кожній точці контакту з цільовою аудиторією, вибудовується цілісний і сильний образ компанії, який нестиме цінність для оточуючих. Також завдяки розвитку бренду, активному постингу та взаємодії можна донести всю необхідну інформацію потенційним покупцям, зробити його незабутнім, підвищити лояльність цільової аудиторії

Висновки

Робота з брендовим трафіком, як і вся робота, пов’язана з SEO-просуванням, є роботою на перспективу. Імовірний результат від застосування цього інструменту завжди виправдовує всі вкладені кошти та витрачені зусилля, оскільки позитивно позначається на зростанні впізнаваності бренду, що дозволяє отримати високо конверсійний трафік – відвідувачі будуть спочатку налаштовані на покупку під час переходу на конкретний сайт. Також у такому разі знижується чутливість до внесення змін до пошукових алгоритмів, що стає значною перевагою над усіма конкурентами на ринку.

 

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.