ТОП-5 помилок у розвитку особистого бренду

Особистий бренд є однією з найпопулярніших професій в даний час. Вона стала фактично лідируючою у сфері digital в останнє десятиліття. Сьогодні багато хто хоче створити сильний особистий бренд, стати блогером. У цьому напрямі можна рухатися шляхом просування виключно особистого бренду в контексті lifestyle або робити це паралельно з розвитком власного бізнесу. Дуже часто при розвитку особистого бренду допускаються різні помилки. Якщо дотримуватися рекомендацій фахівців, розвиток особистого бренду буде проходити максимально ефективно, виключаючи які-небудь недоліки.

Виняткова експертність

Стратегія розвитку власного бренду багато в чому залежить від експертності. Однак, крім того, що необхідно бути корисним для своєї аудиторії, дуже важливо не перебільшити в цьому питанні. Одна з ключових помилок, яку найчастіше припускаються при створенні особистого бренду, є страх надати своїм відвідувачам «непотрібну» інформацію.

Люди переконані, що повинні ділитися у своєму блозі лише найкориснішими постами та історіями. В іншому випадку цільова аудиторія втратить до них інтерес як до експерта. Це може призвести до того, що людину сприйматимуть як енциклопедію, яка дозволить отримувати відповіді на цікаві тематичні питання.

Здійснивши створення особистого бренду, важливо уникнути шаблонних постів, які містять у собі нудну інформацію. Не можна допускати, щоб блог ставав неживим. Важливо використовувати ключові фішки особистого бренду, робити блог живим, щоб кожен відвідувач відчував себе потрібним, немов діалог ведеться з ним і тут він зможе знайти допомогу і відповіді на запитання, що цікавлять. Не зайвим буде торкатися суміжних тем, щоб збільшити охоплення аудиторії, розвиватися і не засиджуватися на одному місці

Участь у Giveaway

Кожен блогер, який здійснює просування особистого бренду, стикається з тим, що кожен новий підписник обходиться все дорожче і дорожче, а ціна CTA стає тим вищою. Найпростішим виходом із такої ситуації є один і запропонованих варіантів:

  • брати участь у круговому марафоні;
  • колаборація з іншими блогерами;
  • організація чи спонсорство конкурсу чи розіграшу – Giveaway.

Незважаючи на всю користь марафонів, і те, що в них беруть участь найбільш підходящі за поглядами користувачі, що становлять цільову аудиторію, а кількість підписників зростає в геометричній прогресії, підсумок може не виправдати покладених очікувань. Після закінчення марафону або конкурсу у блогера залишиться та кількість підписників, за яку він би заплатив із самого початку, скориставшись іншими інструментами просування.

Однак у такому разі далеко не всі підписники будуть живими та активними. І в такому разі може значно знизитися показник ER облікового запису. Також доведеться витрачати величезну кількість часу на обробку особистих повідомлень, що надходять у Direct від тих, хто готовий взяти участь у подібних активностях.

Нікнейм та опис особистого бренду

Побудова власного бренду починається саме з підбору власного імені. Неправильний підбір назви облікового запису в Instagram може звести всі подальші праці нанівець. Ім’я профілю має дати зрозуміти, кому належить профіль, як можна звертатися до його власника. При цьому важливо віддавати перевагу тим варіантам нікнеймів, які легко запам’ятовуються, не містять багато спецсимволів, які складно відтворювати під час озвучування імені.

Також варто продумати нікнейм так, щоб він ще відображав суть діяльності людини, або цю інформацію можна вказати безпосередньо в описі профілю. У ньому ж можна вказати цінності особистого бренду, щоб усі, хто заходитиме в обліковий запис, одразу розумів, що на нього тут чекає, на які питання він зможе отримати відповіді.

Упаковка особистого бренду багато в чому залежить від нікнейму та його опису. Не варто писати банальності, заїжджені цитати та статуси, які будуть розчаровувати відвідувачів, змушувати їх шкодувати, що вони змарнували час на ознайомлення з такою інформацією. Спочатку необхідно налагодити з цільовою аудиторією доброзичливий контакт, щоб відвідувачі чекали на публікацію кожного нового посту, оскільки вони зможуть отримати з нього максимум користі.

Побоювання транслювати складності

Після пожвавлення блогу та підбору привільного імені рекомендується в постах публікувати інформацію про себе, розповідати про роботу з клієнтами. Однак, не варто припускатися ще однієї помилки – боятися розповідати про складнощі, з якими доводиться стикатися у своїй роботі.

Багато хто думає, що такий прийом відлякує потенційних клієнтів. Але ні, всі люди помиляються, і перемагає той, хто не боїться розповідати про свої невдачі та проблеми, з якими йому доводиться стикатися. Більш ефективне позиціонування особистого бренду здійснює той, хто не боїться ділитися зі своїми підписниками, які в майбутньому можуть стати потенційними клієнтами, історіями про невдалий досвід, проблеми.

Однак цього недостатньо, щоб не завдати шкоди своєму особистому бренду, розповівши про невдачі та складнощі, важливо демонструвати шляхи виходу з невигідного становища. Це дозволить користувачам побачити кваліфікацію, професіоналізм та досвід спеціаліста у вирішенні різних проблем. У такому разі зростатиме довіра цільової аудиторії, підвищуватиметься її лояльність. Саме щирість з аудиторією є запорукою довіри та плідної співпраці.

Сумнівна реклама

Здійснюючи маркетинг особистого бренду, важливо уникати сумнівної реклами. Дуже часто можна побачити випадки, коли лідери думок починають працювати з усіма поспіль, хто готовий платити гроші. Це призводить до того, що в їхніх блогах активно просуваються ті послуги та товари, в яких вони не є компетентними чи навіть не користуються самі.

Як приклад сумнівної реклами можна навести біологічно активні добавки, вітаміни. Через них часто виникає хвиля негативу від підписників. Така реклама буде прийнятною як мінімум у медичному блозі. І навіть це не є показником, оскільки приймати такі препарати можна після здачі всіх необхідних аналізів та особистої консультації у лікаря.

А якщо ні, то від їх прийому можна нашкодити не тільки організму людини, а й безпосередньо тонкій організації блогу, де подібна помилка може обійтися неймовірно дорого. Тому рекомендується ретельно сортувати рекламодавців, з якими здійснюватиметься співробітництво, щоб воно було максимально вигідним не тільки для нього, а й для блогера та всієї його цільової аудиторії.

Підсумки

Розвиваючи власний бренд, важливо діяти максимально правильно. Це дозволить уникнути найпоширеніших помилок. Адже краще вчитися на чужих, аніж потім виправляти свої. В такому випадку витрати на розвиток особистого бренду будуть мінімальними, а навколо нього буде сформована максимально лояльна цільова аудиторія. Також у такому випадку буде витрачатися набагато менше коштів на просування особистого бренду, що особливо важливо для блогерів-початківців.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.