Додатки, які вам варто видалити зі свого смартфона

Пропонуємо почати рік з того, щоб безжально попрощатися з додатками, які викликають стрес або порушують ваш особистий простір.

Весь рік ми завантажували і завантажували … Самоізоляція змушувала пробувати нове – і заради користі, і від нудьги. Але початок року – відмінний момент для цифрової детоксикації. Якщо знайдете 20 хвилин на те, щоб запитати себе, чи дійсно потребуєте у всіх встановлених програм, і приносять вони ту користь, яку обіцяли творці, – в довгостроковій перспективі вивільните час і увагу для чогось більш цінного і значимого.

Розповімо про додатки, які варто видалити зі смартфонів.

Додатки, які поглинають час і зменшують картину світу

І психологи, і тренери по ефективності називають соцмережі, особливо Facebook, «новим тютюном»: кліки і лайки приємним теплом розливаються по тілу, радують психіку дофаміновою винагородою, а новинна стрічка дарує помилковий спокій.

Але ті ж соцмережі затягують, викликають залежність, а розумні алгоритми заганяють в тунель інформаційного споживання, нав’язуючи певну позицію і повідомляючи певні новини. Що вже говорити про заздрість і пригніченість, до яких призводить спостереження за чужим відполірованим життями!

Ми не закликаємо, щоб ви вийшли з усіх соцмереж: для багатьох комунікація в Facebook, LinkedIn або Instagram- частина роботи або спосіб розвивати професійний бренд. Але спробуйте видалити додатки соцмереж зі смартфонів – результат може вас здивувати.

Додатки, які викликають занепад сил і настрою

Одне з нових слів 2021-го року – думскроллінг (від англ. Doom – кінець світу, і scroll – гортати), тобто «довгострокове, безперервне читання негативних новин». Слово з’явилося не випадково: очікування гіршого перетворилося для багатьох людей в 2021 році в нав’язливу ідею. Ми стали бачити, буквально споживати, так багато поганих новин, що вони вже негативно впливають на наше психічне здоров’я. Благо, додатків, що підживлюють думскроллінг, вистачає: стрічки соцмереж, новинні програми та агрегатори, канали в Telegram …

Щоб бути в курсі, необов’язково «знати все». Навіть якщо ви знищите на своєму смартфоні всі приводи думскроллити, головні новини будуть до вас доходити. А настрій покращиться.

Додатки, які діляться вашими персональними даними

З одного боку, конфіденційність знову увійшла до порядку денного в 2020 році, і великі гравці щільно зайнялися захистом особистих даних своїх користувачів.

З іншого боку, грати у благородство можуть собі дозволити не всі: бізнес-модель невеликих розробників часто передбачає подальшу роботу з одними даними. Одні додатки обмінюються даними з рекламодавцями, дослідницькими та консалтинговими компаніями (згідно із заявами, відомості анонімні і агреговані). Інші використовують їх у власних інтересах. Багато додатків «безкоштовні» саме тому, що заробляють гроші на обміні даними.

Попереджений значить озброєний: ви усвідомлюєте, що додатки порушують ваш особистий простір і більш об’єктивно оцінюєте вигоду від їх використання. Якщо особливої ​​користі немає – видаляйте.

Дослідження видання The Bell показало, що з 100 найпопулярніших безкоштовних додатків в Google Play Store 90% діляться одними даними зі сторонніми майданчиками.

Інший спосіб порушувати особистий простір користувачів – застосування рекламних трекерів, які допомагають Google і Facebook розпізнавати людину в будь-яких додатках і показувати йому релевантну рекламу.

Додатки за передплатою, які ви не використовуєте

У 2020 році багато хто з нас підписалися на велику кількість абонентських сервісів, ніж було, здавалося, можливо. Ви як і раніше маєте час на перегляд серіалів в трьох онлайн-кінотеатрах? Французьку мову в платному додатку все ще вчите? Багато сервісів і додатків пропонували freemium або free trial, які ваш гаманець і зовсім не відчував, а тепер вони забуті.

Були й умовно-корисні додатки, без яких  під час віддаленої роботи нікуди, – наприклад, Evernote, Todoist та інші додатки для підвищення ефективності. Ви відключили таку підписку або за інерцією платите? Проведіть ревізію, критично переоцініть корисність і відключіть: для зекономлених грошей знайдеться інше застосування.

Пропонуємо критично оцінити всі наявні у вас підписки (не тільки на програми, ігри і сервіси) – це заощадить гроші і поверне фокус уваги до важливих речей. Наприклад, існує підписка, яка дозволяє отримати бізнес-освіту у вигідному форматі

Додатки, про які варто (і можна) подумати

Деякі додатки схожі з ліками: користь чи шкода від них залежать від «дозування». наприклад:

  • агрегатори знижок – час, витрачений на пошук потрібної знижки, може «з’їсти» економію від неї;
  • медичні програми – у одних викликають почуття провини, у інших присипляють пильність;
  • редактори фото – знижують самооцінку (якщо мова про фільтри, за допомогою яких ми «тюнінгуем» себе на фото);

онлайн-ігри – поглиначі часу (навіть якщо головоломки або кросворди).

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.