Правила ефективної самопрезентації

Багато хто вважає, що у нетворкінгу відмінно працюють ті ж правила презентації, що ми використовуємо на співбесіді. Проте це одна з найбільш типових помилок. Розмовляючи з рекрутером, ми прагнемо представити наші навички і вміння, стаж роботи і освіту. Під час нетворкінгу ми формуємо враження про себе, як про цікаву особистість.

Частково це взаємопов’язано з професійними компетенціями, але не тотожне їм. Презентація в даному випадку – спосіб зав’язати ділове знайомство, а не довести, що ви справляєтеся з проектами або володієте мовами програмування.

Головний принцип спілкування в нетворкінгу – довіра. Не скромничайте, але і не прикрашайте дійсність. Будьте чесним і відкритим з вашим співрозмовником, і він це відчує. Проявляйте щиру зацікавленість, щоб у вашого слухача не виникло відчуття, що ви намагаєтеся використовувати його положення.

Задумайтесь про дрес-код заходу, на якому ви презентуєте себе. Якщо вам некомфортно в діловому костюмі і ви вважаєте, що це відіб’ється на вашій мові і впевненості в собі, відмовтеся від нього, залишаючись при цьому в рамках дрес-коду. Попрацюйте над своєю промовою. У нетворкінгу працює правило Elevator Pitch – Презентація в ліфті. Ця назва пояснюється так: ідеальна презентація повинна займати одну поїздку в ліфті. За цей час ви встигнете зробити приємне враження і зацікавити співрозмовника, але не потрібно прагнути викласти всю інформацію про себе. Тому не поспішайте, робіть доречні паузи і давайте можливість вашим потенційним партнерам відповісти.

Щоб бути впевненим під час розмови, не налаштовуйте себе на цілеспрямований нетворкінг. Чим більше ви будете твердити собі, що ваша мета – завести ефективні знайомства, тим більше будете нервувати і тим менше у вас буде виходити. Постарайтеся розслабитися, і цим ви більшою мірою завоюєте симпатії. Пам’ятайте, це не співбесіда під час пошуку роботи.

Перед відвідуванням конференції або семінару поставте собі завдання-мінімум. Наприклад, роздати хоча б дві візитки або познайомитися з конкретним фахівцем. Не ставте завищених цілей, особливо якщо ви новачок в нетворкінгу.

Також варто пам’ятати, що з топ-менеджерами прагнуть познайомитися не тільки ви. Швидше за все, ви «заблукаєте» в компанії інших фахівців, і ваші зусилля залишаться непоміченими. Зверніть увагу на їх оточення, на тих, хто згодом може познайомити вас з ключовими гравцями ринку.

Якщо вам вдалося обмінятися візитками і налагодити діловий контакт, то не забувайте підтримувати його. Через кілька днів зв’яжіться з вашим співрозмовником, щоб підтримати інтерес. Приводом може стати уточнююче запитання чи знайдена цікава стаття по тій темі, яку ви обговорювали під час зустрічі.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.