Міфи про дистанційну освіту

Дистанційна освіта, наразі найбільш сучасний формат навчання, який постійно обростає міфами й домислами. Незважаючи на те, що в усьому світі дана система активно використовується і привертає все більше студентів, стереотипи, які складаються навколо неї, як і раніше заважають багатьом потенційним слухачам вибрати дистанційний формат. Ми склали список найбільш поширених міфів про дистанційну освіту.

  1. Дистанційна освіта – це заочна освіта. Під час дистанційного навчання студенти отримують великий обсяг матеріалів і завдань, і до того ж навчання повністю відбувається за допомогою комп’ютерних і інтернет-технологій, аж до захисту випускної роботи. Дистанційне навчання дозволяє студенту з будь-якої точки світу здобути освіту у вузі або бізнес-школі, а заочна освіта все одно передбачає разові поїздки до вузу (і, можливо, в інше місто).
  2. Дистанційна освіта неякісна. Якість освіти не залежить від того способу, яким ви отримуєте знання. Навпаки, під час дистанційного формату навчальної організації набагато простіше організувати лекцію або вебінар експерта з гучним ім’ям. Наприклад, студентам надається доступ до лекцій, конференцій, підручників та інших матеріалів, які створені досвідченими професіоналами освітньої та бізнес-сфер. Зібрати таку кількість спікерів різних спеціалізацій для викладання в очному форматі не представляється можливим.
  3. Випускники дистанційних програм не зацікавлять роботодавців. Роботодавця цікавлять ваші знання, досвід, професійні компетенції та навички. Навіть в тому випадку, якщо роботодавцю важливо назва і статус навчального закладу, він в останню чергу зверне увагу на те, яким чином ви в ньому навчалися. Багато в чому це пов’язано з тим, що деякі компанії зараз впроваджують на виробництві дистанційне корпоративне об’єднання, і сучасним роботодавцям не потрібно доводити його ефективність.
  4. Дистанційно важко підтримувати зв’язок з викладачами. Якщо навчальний процес організований розумно, то ніяких проблем із взаємодією з студентами і викладачами не виникне. Ба більше, сучасні технології дозволяють максимально спростити процес комунікації.
  5. Тільки очно можна підтримувати зв’язок з іншими студентами. Під час навчання дистанційно ви постійно берете участь в різних конференціях, дискусіях, форумах і групових завданнях, які дозволяють вам заводити нові знайомства. Оскільки такий формат дозволяє вчитися з будь-якої точки світу, ви легко розширюєте географію своїх ділових знайомств.
  6. Графік навчання не організований. Ви дійсно можете дозволити собі виконувати завдання і знайомитися з матеріалами у зручний для вас час, але для завантажених роботою студентів це, скоріше, плюс. Тим не менш жорсткі дедлайни по здачі контрольних точок, випускні роботи влаштовані так само, як і в класичному форматі.
  7. Дистанційно неможливо практикуватися. Наразі реалізуються і затребувані тільки ті програми, які мають практичну спрямованість. Кейси, тренажери, вправи, ділові ігри – інтернет-технології, навпаки, дозволяють зробити процес навчання не тільки корисним і ефективним, але і дуже цікавим.
  8. Необхідно володіти комп’ютером на високому рівні. Для навчання дистанційно вам необхідно мати мінімальний досвід володіння комп’ютером та вміння працювати в базових програмах. Під час вивчення навчальних матеріалів і проходження завдань від вас не зажадають нічого надприродного.

Безумовно, для навчання дистанційно необхідний високий рівень самоконтролю і мотивації. Втім, те ж саме можна сказати і про класичну освіту, адже не кожен з присутніх на лекції розуміє сказане лектором. Ви повинні усвідомлювати важливість навчання і прагнути до розвитку і отримання нових знань і під час очного навчання, і під час дистанційного  аналогу. В такому випадку зусилля не пропадуть дарма, і ваш професійний рівень значно підвищиться.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.