Навіщо бізнесмену витрачати час на публікації у медіа

Багато хто думає, що експертні публікації у ЗМІ є марною тратою часу та коштів. Насправді з їх допомогою можна завоювати довіру цільової аудиторії, знайти нових клієнтів, і навіть підтримувати позитивний образ компанії.

Експертні статті в медіа можна розглядати як один з найефективніших інструментів для підвищення продажів. За допомогою такого контенту можна:

 • сформувати власний бренд;
 • виділитися на тлі конкурентів;
 • підвищити лояльність до цільової аудиторії.

Це говорить про те, що в рівних умовах люди вибиратимуть ту компанію, про яку знають більше інформації, отже, довіряють їй.

Чому з публікаціями слід бути обережним?

Не варто розглядати контент-маркетинг як ліки від усіх хвороб. Такий спосіб просування має не тільки переваги, але й недоліки. Насамперед це тривалий і трудомісткий процес. Застосовуючи статті, неможливо продати товари чи послуги протягом дня. Перед таким інструментом стоять зовсім інші завдання. А саме, корисний якісний контент сприяє:

 • формуванню довірчих відносин із потенційними покупцями;
 • завоюванню авторитету у цільовій аудиторії;
 • доказу експертності компанії.

В результаті споживачеві надається корисна інформація, після вивчення якої починає відстежувати новини компанії. Пізніше, коли настане необхідність купівлі, він звернеться до послуг тієї компанії, якій довіряє.

Щоб створити якісний контент, потрібні певні фінансові вкладення. Статтею витрат, як мінімум, є витрати, пов’язані з оплатою послуг професійного копірайтера, PR-фахівця. Такий інструмент просування коштуватиме компанії значно дешевше, ніж реклама у великому виданні. При цьому він нічим не поступатиметься, відкриваючи доступ до всіх переваг.

Чому вам потрібні публікації?

Завдяки публікаціям можна перетворити клієнтів, які вже купували, на повноцінний відділ продажу. Завдяки кожному задоволеному клієнту, який був задоволений придбаним продуктом, можна отримати потенційних клієнтів із його кола спілкування. Це дозволяє скористатися одним із ефективних інструментів продажу, на який не треба витрачати гроші. Йдеться про сарафанне радіо.

Важливо створювати такий контент, яким користувачі захочуть ділитися добровільно. Це можуть бути:

 • поради експертів;
 • цікаві корисні статті
 • інструкції.

Необхідно писати такі матеріали, якими б захотілося ділитися самому. Подібного роду контент допомагає сформувати власний бренд, позитивний імідж компанії, цільову аудиторію.

Також за допомогою статей можна шукати не лише нових клієнтів, а й працівників. Досить часто шукачі шукають інформацію про компанію саме через Інтернет. Багато статей від експертів у засобах масової інформації дозволить отримати аргумент на користь вибору конкретної компанії для працевлаштування. Використовуючи такий інструмент, можна залучати сильних вузькопрофільних фахівців у галузях з високою конкуренцією.

Сьогодні багато хто знайомиться з компанією або людиною за допомогою стрічки новин. Важливо розміщувати в статті ту інформацію, яка буде цікава потенційним покупцям, що підтверджує компетентність компанії. Подібні статті обов’язкові для підтвердження облікового запису в Instagram, створення сторінки в Вікіпедії. Це дозволить надати бренду солідність та значущість на ринку.

Також публікації можуть виступати не тільки як інструмент PR, а й прямою рекламою, оскільки у статті можна розмістити посилання на конкретний товар. Це дозволить збільшити відвідуваність сайту, вивести його на лідируючі позиції у пошуковій видачі. Алгоритми Google працюють так, щоб у разі прикріплення посилань на сайт на сторонніх ресурсах він автоматично підніматиметься при виведенні в пошуку.

Як отримати від публікації максимум?

Щоб отримувати максимум користі від статей до їх складання, слід підходити з розумом. Спочатку необхідно вибрати ЗМІ, публікація в яких буде максимально ефективною. Спочатку варто зрозуміти аудиторію майбутнього PR-майданчика. Журнали виходять для людей із конкретними вузькоспрямованими інтересами:

 • спорт;
 • мода;
 • здоров’я;
 • автомобілі;
 • зброя;
 • нерухомість;
 • пошук роботи.

Аудиторія журналу, яка прочитала статтю, може стати потенційними клієнтами компанії. Важливо ретельно продумати варіанти, чим можна привернути їхню увагу.

Немає жодних складнощів для того, щоб визначити цільову аудиторію будь-якого бізнесу, достатньо відвідати аналогічні спільноти, зрозуміти, хто виявляє в них найбільшу активність.

Велика кількість статей, розміщених на авторитетних ресурсах, які вивчає цільова аудиторія, зможуть привернути її увагу до компанії, що просувається. Це дозволить асоціювати тематику матеріалів з брендом, підвищивши його впізнаваність та запам’ятовуваність.

Використовуючи статті у ЗМІ, можна:

 • завоювати довіру цільової аудиторії;
 • досягти впізнаваності компанії;
 • розвивати власний бренд.

Щоб зрозуміти, які ключові запити є актуальними у сфері, можна скористатися спеціальними сервісами. Також необхідно вивчити матеріали конкурентів, щоб зрозуміти їх сильні та слабкі сторони для складання свого ефективного плану контент-маркетингу. Будь-який матеріал у засобах масової інформації здатний викликати значно більше поваги та довіри у потенційних клієнтів, ніж будь-який інший інструмент просування.

Мета статті має бути чітко визначена:

 • прорекламувати новий продукт;
 • залучити нових клієнтів;
 • завоювати довіру читачів.

Умовно контент поділяється на дві категорії. Перша дозволяє познайомити покупців із продуктом, а друга – наголошує на експертності компанії. У будь-якому випадку матеріал має бути не просто рекламним, а вирішувати проблеми потенційних клієнтів, щоб вони залишалися лояльними та задоволеними до бренду.

Всі матеріали, опубліковані на сторонніх ресурсах, можна додати на власний сайт, щоб вони виступали як портфоліо компанії, підтверджуючи її високу компетенцію та корисність для цільової аудиторії.

Висновки

Журнали мають сучасних конкурентів у вигляді соціальних медіа. Їх також можна використовувати для встановлення контакту з цільовою аудиторією та розвитку бізнесу. Працюючи з таким інструментом, необхідно дотримуватися двох основних принципів, які гарантуватимуть ефективність від використання такого інструменту. Перший – регулярність комунікації з цільовою аудиторією, а другий – цінність розміщеного контенту.

Компанії необхідно створити профіль для свого бренду, використовувати платформу, яка дозволить налагодити та підтримувати зв’язок як з діловими партнерами, так і з потенційними покупцями. Спочатку рекомендується зосередитися на кількох каналах, щоб не даремно витрачати ресурси компанії, оскільки для отримання віддачі від такого інструменту потрібно чимало часу.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.