Незвичайний маркетинг: сила простих рішень

Іноді успіх компанії можуть принести неймовірно прості рішення, іноді – навіть абсолютно незвичайні. Таких прикладів відомо дуже багато. Ми зібрали тільки частину маркетингових і рекламних ідей, які принесли прибуток власникам бізнесу і досі дивують своєю винахідливістю.

  • Коли в середині ХХ століття тютюнова компанія Parliament почала випускати продукцію, її творці зіткнулися з конкуренцією інших тютюнових брендів. Виробники намагалися працювати з ціною і якістю: знижували вартість, рекламували спеціальні фільтри і так далі, проте це не приносило результатів. Тоді компанія припинила продажу і поставила виробництво на паузу на рік. За цей час споживачі встигли забути про нікому не відому молоду компанію, а через рік Parliament повернувся на ринок, але вже за вищою ціною. Сигарети відразу були сприйняті як марка категорії «Преміум» і стала користуватися популярністю.
  • Коли IKEA освоїла європейський ринок, вона почала продажі у США, проте не відразу домоглася успіху. Маркетологи компанії провели дослідження і з’ясували, що дизайн меблів американцям подобається, але от розмір занадто маленький. Виробники збільшили розміри меблів, і продажі стали набагато активнішими.
  • Власник мережі магазинів ділового одягу, відкриваючи перший магазин в США, закупив тисячу монет, покритих сріблом і золотом. Монети, які здавалися дорогими, він розклав в кишені кожного ділового костюма, який виставлявся на продаж. Коли покупці стали виявляти знахідки, вони почали розповідати про це своїм друзям і таким чином створювали незвичайну, але дуже дієву рекламу магазину: вже наступного місяці продажі збільшилися втричі.
  • Виробники нейлонових панчішок в Швеції у 1962 році запустили жартівливу рекламу, де говорилося, що якщо натягнути кольорову панчішку на чорно-білий телевізор, то і зображення стане кольоровим. Багато жінок повірили в це, скупили продукцію, але навіть коли зрозуміли, що це жарт, продовжили носити практичну і зручну річ, і панчохи увійшли в ужиток.

Коли американська підприємниця Есте Лаудер почала створювати свої парфуми, магазини неохоче укладали з нею контракт. Тоді засновниця нині знаменитої лінії парфумерії, впевнена у якості своєї продукції, зайшла до нью-йоркського магазину і нібито випадково розбила флакон власного парфуму. Покупниці були зацікавлені цікавим ароматом, і магазин запропонував Лаудер контракт, коли його власники побачили жваву реакцію споживачів.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.