«Обличчя компанії»

Побудова web-сторінки фірми – процес складний. Перш ніж приступати до її створення, необхідно визначити мету, заради якої вона розробляється. Це може бути, наприклад, поширення інформації про фірму, її продукцію та послуги; продаж товарів та послуг; формування сприятливого іміджу фірми чи продукції; отримання від споживачів оперативної інформації про продукцію фірми, її послуги, якість обслуговування та ін.

Потім потрібно визначити потенційних відвідувачів сторінки та скласти характеристики, які описують цей сегмент. Причому, крім традиційних пунктів (демографічних, поведінкових, психологічних та ін.), необхідно враховувати характеристики, що пов’язані з особливостями комп’ютерного забезпечення споживачів у Мережі (швидкість комп’ютера, обсяг пам’яті, вигляд модему, швидкість та якість передачі даних по лінії зв’язку, якість монітора та тощо). Знання характеристик потенційних споживачів дозволить залучати на web-сторінку відвідувачів, автоматично відбираючи лише тих, які можуть зацікавитись продукцією фірми.

Користувачі Інтернету найбільше цінують інформацію. Тому зміст web-сторінки є однією з основних переваг, які може отримати фірма, якщо розмістить на ній потрібну користувачам інформацію. Інформація, що представлена ​​на веб-сторінці, повинна задовольняти наступним критеріям: відповідати цілям створення веб-сторінки та бути певною мірою унікальною, щоб привернути увагу відвідувачів. Тим більше, що в Інтернеті безліч схожих web-сторінок та конкуренція між ними досить сильна.

Для підтримки інтересу до web-сторінки її необхідно постійно оновлювати та модернізувати. Web-сторінки, інформація на яких оновлюється раз на місяць, можуть розраховувати на повторні відвідування користувачів лише за кілька місяців. Якщо ж нова інформація з’являються щодня, повторні візити відбуватимуться раз на кілька днів. Щоб показати користувачам, що веб-сторінка оновлюється, можна вказати на ній дату її створення та останнього оновлення.

На web-сторінці можна подати різноманітні матеріали: інформацію про фірму та її продукцію, каталог продуктів та послуг, списки дилерів, адреси торгових представників, довідкові відомості, новини, мережевий магазин, розділ зворотного зв’язку, вакансії тощо. Але всі відомості мають бути цікавими та корисними. Дуже ефективно буває поєднання технічної та розважальної інформації виділення особливостей фірми.

Важливу роль у формуванні змісту веб-сторінок грають графічні та мультимедійні матеріали. Вони підвищують ефективність сприйняття повідомлень. Але вибір відповідного варіанта оформлення має визначатися аудиторією, яку орієнтується фірма. Необхідно пам’ятати, що близько 40-45% користувачів Мережі, як свідчать дослідження, переглядають вміст web-сторінок у режимі без завантаження графіки або зупиняють завантаження графічних файлів великого об’єму за допомогою кнопки.

Для успіху web-сторінки необхідно, щоб у ній містилися як комерційні відомості, а й новини, розважальна інформація, цікава для цільової групи. Має бути розділ зворотного зв’язку з відвідувачами. За великого обсягу інформації доцільно створити пошукову систему.

Якщо веб-сторінка призначена для відвідувачів, які розмовляють різними мовами, необхідно створити кілька версій сторінки, кожну окремою мовою, з можливістю перемикання з однієї мови на іншу.

hosting.pat@gmail.com

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.